Jezírkový vysavač - prosím poradte



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 7.146 (?) 
28.3.2011 20:30, zobrazeno: 81416x

dobrý den rozhoduji se koupit jezírkový vysavač mám vybrané dva modely HEISSNER fa 610   nebo   F 635 N HEISSNER prosím poradte mi jaky model mám vybrat, mám jezírko 3,5 x2 m a 1m hluboký předem vám dekuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 122.248 (?), 29.3.2011 0:31

Dobrý den. A jaké je dno. Máte to vysypané kamínky, nebo je tam holá folie?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.100 (?), 29.3.2011 5:03
dno je hladká fólie sem tam nějaký spadlý kačírek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 209.88 (?), 29.3.2011 11:39

Tak to se bude čistit dobře jakýmkoliv odkalovačem. Ten F635N bude nějaká levnější varianta podobná Pondovacu 4, fungující na principu vakua, vytvářeného výkonným motorem-něco jako mokrý vysavač nadoma. Na Youtube je dost videí o tom, jak to pracuje. Ten FA610 bude jednodušší na sprovoznění i úklid a podle mě se na hladké dno hodí také. Stačí mu podstatně menší příkon, protože čerpá přímo vodu. Nepřeblafne ale nic velkého, jen kal a nějaké menší řasy a kořínky.
Já jsem svoje jezírko před zvětšením odkaloval popotahováním obyčejného kalového čerpadla po dně. Teď používám stejné, jen jsem k němu nasadil hadici a odkaluju to úplně stejně, jako například bazén. Třeba si jednou koupím něco jako to FA610, protože odsávám jen hovínka ryb a rozpadlé řasy a bude s tím jednodušší manipulace. Ten humus je mimochodem vynikající hnojivo. Dno mého jezírka uvidíte tady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 122.248 (?), 5.4.2011 17:50

Pro jistotu ještě doplním, že F635N má jen jednu komoru, která se musí po naplnění nechat vyprázdnit, ale to už jistě víte. S tím je spojené trochu nepříjemné čekání a obsah hadice při vypnutí přístroje se Vám vždycky vrátí do jezírka. Na plynulé, nepřerušované vysávání byste musel truchu přitlačit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 5.4.2011 19:11

Někde si ty vysavče vyzkoušejte, chápu, že nevěříte rozdílu mezi 1 a 2 komorovými typy, ale je to rozdíl třídy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 116.139 (?), 5.4.2011 21:17
Ale příkon je skoro stejný, v čem je rozdíl třídy?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 181.66 (?), 6.4.2011 8:18
V praci s tim vysavacem. Hrozne to zneprijemnuje zivot kdyz po kazdych dvou minutach vysavani musite vysavac vypnout, pockat az voda vytece a znova zapnout. Zdrzuje to praci a nemluve o zvireni necistot ve vode. Dvoukomorovy vysavac vyzkousen nemam, ale chapu proc je to rozdil tridy.. Vysavate prakticky v kuse.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.238 (?), 6.4.2011 8:35

Jednokomorovy by som bral pod podmienkou, ze mam male jazierko a hodlam s nim vysavat dost pravidelne (nieco ako nahrada za filtraciu, resp. doplnok k slabsej filtracii). Ak by toho bolo na vysavanie malo, tak by jedna komora az tak nebolela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 6.4.2011 8:50

Pokud jste vznětlivý člověk, tak si ten jednokomorový nekupujte, jinak přijdete o nervy :)  Ne, vážně - jakkoli se Vám zdá to čekání na vypuštění komory u jednokomorových typů nepodstatné, je to právě ten hlavní, zásadní rozdíl.  Všechno ostatní - výkon, příslušenství, značka - je proti tomu zcela nepodstatné

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika