Jezírkový vysavač - prosím poradte



host - 121.238 (?)
18.6.2012 11:51

Tak som sa nakoniec rozhodol pre lacnejší typ, pondovac. Mam len tých 5 kubíkov a na toto by to malo stačit, aspoň na pravidelnú údržbu. Tento vysavač pravidelne vypína a zapína, a dosť sa toto technické riešenie na fóre kritizuje. Mne to nerobí problém, keďže nádrž je malá. Naopak, dá to priestor na prestávku a premiestnenie, keďže mám jazierko plné lekien, musím sa dobre pozerať, odkial vysávať. Keď motor prestane šlapať, ešte beží a vysáva zotrvačne. Vtedy dvihnem rúru hore a odíde všetok obsah do odpadu. Potom dám rúru dole na nové miesto ktoré chcem odsávať. Týmto spôsobom predídem s nejakými starosťami, že by sa obsah z rúry vracal späť do jazierka. Dokážem povysávať veľkú špinu bez významného zakalenia vody. Dobré je vysávať ráno, keď začne svietiť slnko do jazierka. Voda je relatívne studená a kal je dole pri dne. Slnko jazierko presvieti a dobre sa vysáva aj v jazierku plnom lekien. Pár kýblov som už odsal (3 krát vysávané). To napovedá, že nie je výhodné požičiavať vysavač, ale skôr si ho kúpiť, aspoň pre mňa. Je dobré vysávať na viackrát. Možno moja filtrácia nie je moc dobrá, pretože toto množstvo svinstva by sa tak lahko filtráciou neodstránilo, asi by rýchle zablokovalo filtráciu. Mám krásnu priezracnú vodu ale zelený kal sa usadzuje na dne nádrže a hlavne na okrajoch sa tvorí pevne sa držiaca vláknitá riasa. Skúsim popri filtrácii systematicky odstraňovať kal a riasu z dna nádrže, azda sa to po čase prejaví aj na raste vláknitej riasy. K pondovacu nie je sieťka. Tu som si priobjednal, pretože je dobrá na odstránenie riasy, ak vysávaťe dlho a kal je tvorený hlavne kúsočkami vláknitej riasy, alebo sinice.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 209.216 (?), 7.5.2012 8:18

Mám čerstvou zkušenost s vysavačem Pondovac 4. Nepracuje tak rychle jak jsem si představoval ale i to má výhodu protože neodčerpá mnoho vody a ta se dá současně dopouštět. Pracuje v jakýchsi cyklech, takže je možné si představit jak se vyparazdňují jednotlivé komory ale přitom kontinuálně, na nic se nečeká. Výborně si poradil s vláknitou řasou a to i s velkými shluky. Takže s dávkou trpělivosti výsledek velmi dobrý. Sem tam se kousl kamínek v přepouštěcím dílu na vstupu do nádoby. Jezírko cca 50m3 při první jarní údržbě hotovo asi za 3 hodiny. Vyžaduje vhodný prostor pro vypouštění odsáté vody, což mi někde dělalo problém ale nakonec jsem to vyřešil. Kde bylo třeba musel jsem jej podložit, vyžaduje aspoň mírný spád pro dobré odtékání při vypouštění komor. Závěrečné čištění vysavače taky jednoduché, jen "molitanové" návleky na hlavě motoru vyprat a nasadit zpět. Dobrá volba a za mne spokojenost.

Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.46 (?), 30.5.2012 16:47

Videl som v nejakom letaku reklamu na jazierkovy odsavac kalu a necistot F1. Existuje aj slabsi model F2. Mozno je to nieco pre mna. Mam 5 m3, a rad by som slabsi kus na pravidelnu udrzbu. Silne vysavace skor zviria vodu... slabsie sa zas nehodia na tazku pracu.  Velmi by som privital skusenosi s ktorymkolvek z tychto vysavacov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.238 (?), 18.6.2012 11:51

Tak som sa nakoniec rozhodol pre lacnejší typ, pondovac. Mam len tých 5 kubíkov a na toto by to malo stačit, aspoň na pravidelnú údržbu. Tento vysavač pravidelne vypína a zapína, a dosť sa toto technické riešenie na fóre kritizuje. Mne to nerobí problém, keďže nádrž je malá. Naopak, dá to priestor na prestávku a premiestnenie, keďže mám jazierko plné lekien, musím sa dobre pozerať, odkial vysávať. Keď motor prestane šlapať, ešte beží a vysáva zotrvačne. Vtedy dvihnem rúru hore a odíde všetok obsah do odpadu. Potom dám rúru dole na nové miesto ktoré chcem odsávať. Týmto spôsobom predídem s nejakými starosťami, že by sa obsah z rúry vracal späť do jazierka. Dokážem povysávať veľkú špinu bez významného zakalenia vody. Dobré je vysávať ráno, keď začne svietiť slnko do jazierka. Voda je relatívne studená a kal je dole pri dne. Slnko jazierko presvieti a dobre sa vysáva aj v jazierku plnom lekien. Pár kýblov som už odsal (3 krát vysávané). To napovedá, že nie je výhodné požičiavať vysavač, ale skôr si ho kúpiť, aspoň pre mňa. Je dobré vysávať na viackrát. Možno moja filtrácia nie je moc dobrá, pretože toto množstvo svinstva by sa tak lahko filtráciou neodstránilo, asi by rýchle zablokovalo filtráciu. Mám krásnu priezracnú vodu ale zelený kal sa usadzuje na dne nádrže a hlavne na okrajoch sa tvorí pevne sa držiaca vláknitá riasa. Skúsim popri filtrácii systematicky odstraňovať kal a riasu z dna nádrže, azda sa to po čase prejaví aj na raste vláknitej riasy. K pondovacu nie je sieťka. Tu som si priobjednal, pretože je dobrá na odstránenie riasy, ak vysávaťe dlho a kal je tvorený hlavne kúsočkami vláknitej riasy, alebo sinice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.149 (?), 27.6.2012 12:57

Tak jsem se rozhodlo po 3 letech vysat kal z jezirka - uz uplne zakryl kacirek vrstvou cca 5-10cm a pri teplejsi vode vyplouval v chuchvalcich na hladinu. Po spatne zkusenosti s pondovacem (nutnost mit ho na vyvysenem miste, mizerny vykon atd. - mozna problemy daneho kusu z pujcovny) jsem pouzil odsavacku z prislusenstvi k wapce - k jeji cca metrove hadici jsem pridelal desetimetrovou bazenovou hadici a jeji konec hodil pres okraj jezika. 

Vysava to opravdu dobre, oddelal jsem tu trychtirovitou hubici abych na to odsavani lepe videl - kal to odsava perfektne - prostor cca 4m2 zvladnu udelat tak za 20min (bohuzel tech metru mam cca 50 :-)). Lituju toho ze sem do jezirka dal drobnou frakci kacirku (puvodni zamer byl prikryt ji nahore vrstvou hrubeho kacirku (frakce 64) ale tu tehdy nejak nemeli tak se to uz neudelalo)

Kdyz to nasaje kaminek - tak se celkem jednoduse vyklepne poklepanim, kdyz se tam vzprici tak to chce mit po ruce neco na vystournuti ale jde to dobre, jako problem bych to nevidel. Chtelo by to vyzkouset jak by fungovala uzka hubice z pondovacu urcena na kacirek - casem zkusim.

Jinak je to opravdu lehoucke - drzite vlastne "pistoli" z wapky a k tomu je nasazeny kus plastu o vaze cca 500g. Saci vykon je dostatecny cca do 75cm (vic jsem to ani nezkousel)

Takze pokud nekdo mate wapku a zdroj vody (proc jinak byste meli wapku ze taky:-) tak je to asi nejjednodussi cesta k odsavani v cene par set korun.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.130 (?), 4.7.2012 8:44

tak nakonec jsi se rozhodl pro uplne jiny system vysavani ale me by preci jenom zajimali ty vysavace F1 heissner prijde mi to z pohledu systemu vysavani jako lepsi volba mate nekdo nejakou radu???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.52 (?), 8.7.2012 22:12

zdravím, kde sa da prosím kupiat taka odsávacia sada na wapku? na nete som nic podobne nenasiel..dakujem!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.149 (?), 9.7.2012 12:47

Je potřeba se podívat v nabídce příslušenství vašeho výrobce wapky. U alta se to jmenuje: sací sada na vodu a kal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 12.96 (?), 16.7.2012 14:51

Dobrý den všichni,

taky sháním jezírkový vysavač a došel jsem postupně k názoru, že v současné době lze vybírat s cenově dostupných vysavačů asi jen z GARDENA SR 2000 a PONDOVAC 4. Chtěl bych se jen zeptat jestli někdo máte praktickou zkušenost s oběma těmito vysavači a jestli je jeden výrazně lepší než druhý popřípadě má nějaké výhody (např. dostupnost náhradních dílů, levnější servis, možno dokoupit více příslušenství atd.). Koupím určitě jeden z nich. Parametry mají velmi podobné a i cena je skoro stejná. Jen mám zkušenost s jinými výrobky, že když dva dělají to stejné ne vždycky to tak je i v praxi (i přesto, že na papíře to tak vypadá).

Děkuji za reakce a přeji pěkný den.

Alan D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 17.7.2012 9:14

Náhradní díly na oba vysavače jsou až na vyjímky shodné, a tudíž zaměnitelné, se servisem by jste neměl mít potíže ani u jednoho

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 228.75 (?), 31.8.2016 10:51

Dobrý den, moje zkušenost je na principu číštění dna v akvariu. Na trubku vysavače nasadím šikmo uříznutý plastový kanystr (třeba od vody do ostřikovačů do auta). Funguje to jako "zvon". Vysavač zvedne ze dna kal, někdy i s drobnějším kačírkem, ale ten spadne vlastní vahou zpět na dno a odsaje se jenom kal. Funguje to dobře, náklady žádné a používáme to již několik let.

Květa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika