Jezírko v zimě



tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?)
31.8.2016 21:31

Karas vydrží všechno a máte prima hloubku, nechte je s ostatníma.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
host - 232.98 (?), 17.5.2015 20:03

Pro představu sem dám foto, podzim 2014 a letos jaro 2015 - po propláchnutí kačírku a trochu očištění kartáčem.

Nejhorší je stav kačírku po zimě, kdy neběží filtrace. To je na něm vrstva odumřelé řasy.

Našel jsem nějaké přípravky, které rozkládají nečistoty na dně, asi nějaký vyzkouším. Dám ho co nejdříve a uvidíme, zda to zabere jako prevence a kačírek zůstane čistý, nebo to nebude fungovat.

PS: obrázek JARO 2015 v dalším příspěvku, nejdou mi vložit dva obrázky


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.98 (?), 17.5.2015 20:06

obr. jaro 2015


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 18.5.2015 9:51

K těm přípravkům - koukněte sem

Některé jsem už vyzkoušel...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.98 (?), 18.5.2015 22:05

Díky za odkaz na test, také už jsem se na něj díval.

Omlouvám se, možná bych měl lépe popsat, co vlastně chci. Jak jsem psal výše, jezírko je malé. Je tam vrstva kamínků jen cca 3-5 cm. Tedy kal na dně znamená špinavou vodu cca 20 litrů, víc toho nebude. To bych chtěl sem tam nějak odsát, pokud je to vůbec nutné.

Ale trápí mne vzhled kačírku. Chtěl jsem nějaký prostředek vyzkoušet na vyčištění povrchu kačírku od nánosů nečistot. A ideálně i prevence povrchu před usazováním.

Zatím to řeším kartáčem, ale úplně ideální to není, nečistoty se rozvíří a jde to do filtrace.

Takže mi nejde tak ani o redukci kalů, ale vyčištění povrchu kamínků, což by snad nějaký preparát mohl umět.

U těch na redukci kalů se také píše o vyčitění kamínků na dně, proto o nich uvažuji.

Před lety jsem zkusil Algo Protec - v mělké kačírkové zóně, celkem to fungovalo. Mohl by čistit kačírek i na dně v cca 1,3 m hloubky? 

Takže položím otázku trochu jinak - jaký prostředek na kačírek pro odtranění usazenin? Klidně bez té redukce kalů, ta není podstatná.

Díky za nápady a doporučení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.20 (?), 19.5.2015 21:11

Neřešte prostředek na odstranění kalů (usazenin) z kačírku na dně. To lze udělat jen mechanicky pomocí např. vysavače. Odstrańte volně sypaný kačírek ze dna a máte po problému. Pokud chcete mít dno "barevné" protože Vám z estetických důvodů vzhled folie nevyhovuje použijte folii s dekorem nebo na dno nalepte kameny (kačírek). Čištění pak bude snadné a nebudete muset do jezírka sypat pochybné chemikálie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.98 (?), 25.5.2015 0:49

o tom nalepení kačírku jsem už také uvažoval. Ale nevím, co použít za lepidlo. Někde jsem viděl nějaké pryskyřice, ale je to nezávadné do jezírka?

Už to někdo dělal jako dno jezírka?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.162 (?), 8.6.2015 12:26

Tak malé info. Zůstal mi zbytek Algo Protect (dříve jsem jej zkusil na mělkou zónu na kačírek, kde celkem zabral), tak jsem jej před týdnem aplikoval do jezírka.

Po týdnu kačírek na dně bez řas a nečistot, na stěnách je také menší nárůst. Jen voda se mírně zabarvila do hněda, ale nic hrozného, na dno vidím skvěle, jde jen o mírný nádech.

Včera jsem zapnul UVC lampu, tak očekávám, že se voda zlepší.

Jen tedy otázka, jak dlouho ta čistota vydrží, zda přípravek nějak ochrání povrh kačírku, jak slibuje. Uvidíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.98 (?), 17.6.2015 23:02

Přidám ještě jednu zajímavou informaci.

Jak píši v předešlém příspěvku, Algo Protect za týden vyčistil kačírek na dně. Včera jsem našel v jednom místě odkrytou hadici, tak jsem kartáčem chtěl pár kamínků na to nahrnout.

A celkem mne překvapilo, že nejen povrh kačírku je čistý, ale není tam žádný kal na dně.

Dříve jsem kartáčem při prohrabání kačírku vždy vířil kal, nyní nic. Zkusil jsem na pár místech na dně a nic jsem nezvířil.

Takže přípravek asi rozložil i kal v kačírku - i když jak jsem psal už dříve, je na dně jen velmi malá vrstva kamínků a kalu tam moc nikdy nebylo, ale i tak super.

PS:  a voda už je také křišťál, takže spokojenost

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tweety_one - (16) - 152.236 (?), 31.8.2016 21:26

Zdravím,  cca v půlce června se mi tam vykulili malí Karasove, v tuhle chvíli maji asi tak kolem 4cm, je jich v jezírku cca 50 mozna i víc. Přežijí zimu normálně jako ostatní ryby nebo by se měli odlovit a dát prezimovat třeba do akvária? Velikost nádrže je cca 10m3, max hloubka kolem 130cm, osádka nádrže 2koi cca 20cm, karas 8x cca15cm, 4xjesen cca 10cm a nějaký plotice cca 10ks. Předem díky za informace

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.253 (?), 31.8.2016 21:31

Karas vydrží všechno a máte prima hloubku, nechte je s ostatníma.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika