Jezírko v zimě



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 9.99 (?) 
9.5.2015 18:26

Mozete si na dno vybetonovat skalne zatisie, nejaku skladacku z nie tak tazkych kusov. Aby to bolo kompaktne a nehromadilo sa svinstvo pod tym ako v kacirku a aby sa to dobre udrziavalo, vysavalo, pripadne lahko vybralo von...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 232.98 (?), 9.5.2015 19:56

Ještě k tomu kačírku na dně. Našel jsem na netu přípravky, které ho mají udržovat v čistotě, preventivně chrání povrh kamínků proti usazování nečistot,...

Máte někdo konkrétní zkušenosti s nějakým přípravkem? Opravdu to funguje, rozloží nečistoty na dně, ochrání kačírek?

Pokud někdo nějaký přípravek používáte a jste spokojeni, prosím o doporučení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.162 (?), 12.5.2015 15:08

Tak našel jsem něco od Vodnáře - Guanicid, Velda Oxydátor nebo Bacti JR.

Máte někdo s nějakým přípravkem dobré zkušenosti, nebo doporučíte jiný?

Podle popisu jsou všechny OK, ale nerad bych zkoušel naslepo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 188.68 (?), 13.5.2015 11:07

S Guanicid spise tam kde nejsou ryby a rostliny jinak vynde celkem draze a spise zabrani rustu biopovlaku a ras nez tvorbe usazenin z organickych necistot... na to myslim nemuze existovat nic jen poradna filtrace aby vse bylo ve vznosu a nedochazelo k sedimentaci..

mh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ligor - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 25.177 (?), 13.5.2015 13:12

Ani pořádná filtrace vám na to nezabere, když nedostanete usazeniny do filtrace. Na tohle vám pomůže jediná a nezbytná součást filtrace a tou je dnová gula.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.162 (?), 13.5.2015 15:22

Samozřejmě mechanické čištění by bylo nejlepší. Bohužel gulu nemám. Ale jde o malé jezírko, plocha dna je cca 2 m/2 s vrstvou kolem 3 cm kačírku (trochu větší frakce v jedné vrstvě).

Vysavačem se dá trubkou mezi kačírkem vysát kal ze dna, ale kupovat vysavač na tak malé jezírko se mi nechce.

Zvažoval jsem nějaké sací čerpadlo se sáním přes hadici a tím to vždy odkalit. Ale potřeboval bych poradit jaké - hloubka je 1,5m, musí to asi nasát vodu, nevím jaký výkon, uvítal bych nějakou radu.

Ale tím pořeším jen kal na dně, ovšem viditelný povrch kamínků na dně tak neochráním. Na to jsem chtěl nějaký přípravek, který tam usazeniny zlikviduje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.108 (?), 13.5.2015 16:32

Soucasti pradne filtrace je zamozrejme dnova gula ve vyspadovanem dnu.

tak si vysavac par krat za rok pucte

mh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ligor - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 25.177 (?), 14.5.2015 16:01

Malé či velké jezírko je úplně jedno. Gula je dobrá i v nádrži o objemu 2m3. Kamínky (kameny) na dně jezírka je celkem hodně probírané téma a většinou to dopadne stejným výsledkem - odstraněním kamenů. Problém u tohoto typu dna je právě tento, nelze nebo jen obtížně čistitelné. Kameny se postupem času zanesou, začne se zhoršovat kvalita vody a odnesou to jako první ryby.

A pokud zvažujete vysávání tak někde jsem tu viděl variantu s klasickou kalovkou s nástavcem na hadici, ale pozor aby jste nenasál kameny.

Ale pokuď chcete mít o mnoho méně starostí tak kameny vyberte, v lepším případě nainstalujte gulu a máte po starostech. Poté už budete jen řešit co s tím humusem z filtrace smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 102.197 (?), 15.5.2015 21:53

Kačírek nebo jiné kameny jsou super, krásně a přirozeně to vypadá. Je tu jediný drobný problém. Vydrží to tak rok, pak je to jen na zlost.

Sám jsem oblázky po roce odstraňoval. Prostory mezi kameny jsem se snažil vysát i propláchnout proudem vody. Bezúspěšně. Po vypuštění jezírka a vytahání valounů zůstalo na dně cca 5 cm hustého kalu.

Takže moje doporučení - čisté hladké dno.

A pokud to bude možné, tak i gulu. Tu nemám. A při první přestavbě jezírka ji budu instalovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.3 (?), 17.5.2015 14:22

Jezírko mám bez šutrů, zkrátka jen folie, po obvodu obložená balvany. Přesně jak píšete, zprvu hezké, pak na zlost. Jsou jen 2 možnosti kvality vody - buď máte zelenou vodu bez vláknitých řas, a nebo vodu čistou s vláknitou řasou. Laboratorní čistoty dosáhnout při malých objemech nelze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika