Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Díky za odkaz na test, také už jsem se na něj díval.

Omlouvám se, možná bych měl lépe popsat, co vlastně chci. Jak jsem psal výše, jezírko je malé. Je tam vrstva kamínků jen cca 3-5 cm. Tedy kal na dně znamená špinavou vodu cca 20 litrů, víc toho nebude. To bych chtěl sem tam nějak odsát, pokud je to vůbec nutné.

Ale trápí mne vzhled kačírku. Chtěl jsem nějaký prostředek vyzkoušet na vyčištění povrchu kačírku od nánosů nečistot. A ideálně i prevence povrchu před usazováním.

Zatím to řeším kartáčem, ale úplně ideální to není, nečistoty se rozvíří a jde to do filtrace.

Takže mi nejde tak ani o redukci kalů, ale vyčištění povrchu kamínků, což by snad nějaký preparát mohl umět.

U těch na redukci kalů se také píše o vyčitění kamínků na dně, proto o nich uvažuji.

Před lety jsem zkusil Algo Protec - v mělké kačírkové zóně, celkem to fungovalo. Mohl by čistit kačírek i na dně v cca 1,3 m hloubky? 

Takže položím otázku trochu jinak - jaký prostředek na kačírek pro odtranění usazenin? Klidně bez té redukce kalů, ta není podstatná.

Díky za nápady a doporučení.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika