Jezírko a krtci



host - 227.52 (?)
19.8.2013 12:22
Tiez by som sa priklanal k hustemu pletivu, nasledne vrstva piesku, geotextilia a folia.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 221.61 (?), 16.8.2013 21:36, zobrazeno: 6975x

Poradí mi někdo jak mám na zahradě udělat jezírko když celá zahrada je provrtaná chodbičkama od hrabošů?Bojím se že by provrtali i tu geotextilii a folii.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 108.38 (?), 18.8.2013 10:39

čo na toto povedať???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 231.53 (?), 18.8.2013 11:52

Já myslím, že je pořádná umělohmotná geotextilie pod fólií odradí a že by neměli ani důvodprokosust se fólií..

Nevylučuji to úplnš, ale ještě jsem se s prokousáním fólie nesetkal, ba ani si nevzpomínám, že bych to od někoho slyšel či četl.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 143.42 (?), 18.8.2013 15:47

Tazatel si ale plete pojmy: ptá se na krtky, ale v dotazu už mluví o hrabošovi. Krtek si myslím, nepůjde ani přes jezírkovou folii, jelikož nic nepřekusuje, jen co dokáže packama vydrápat. Hraboš... to je jinánoHraboš je myš a proto mu není proti mysliwink prokousat se čímkoliv, ani pevnou geotextilii nevyjímaje. Pokud chcete jezírko 100% ochránit nezbývá, než pod textilii ještě položit nějaké hustější pletivo, či něco pevnějšího umělohmotného (nic mne ale nenapadásad ) Konvalinkasmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 221.61 (?), 18.8.2013 18:14

Ono totiž přes léto tam jsou jenom díry do země které někam vedou.A těch chodbiček tam bude asi hodně, páč těch děr je tam hafo a jde cítit při chůzi jak se to trochu propadá do země.Ale přez zimu se tam dycky udělá hafa krtinců takže tam bude i nějaký ten krtek.Ale jen přes zimu, v létě krtince nejsou.A hraboši tam jsou určitě protože soused je u nich střílí ze vzduchovky.A já právě nevím jestli to jezírko má vůbec cenu stavit.A ani sem se nikde nedočetl do jaké hloubky si ti hryzci ty chodby dělají.Jestli stačí to pletivo 60,80,nebo 100cm zapustit do země nebo víc.A nebo to radši vzdát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 227.52 (?), 19.8.2013 12:22
Tiez by som sa priklanal k hustemu pletivu, nasledne vrstva piesku, geotextilia a folia.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 19.8.2013 12:30

Já bych se přiklonil k p. Josefovi. Když balíte na podzim nafukovací bazén, je zem pod folií protkána chodbičkami hlůodavců. Už se někomu hraboš prokousal do bazénu? Myši, krtci a hraboši jsou na každé zahrádce, ale pletivo pod jezírka kvůli nim nikdo nepokládá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 221.61 (?), 19.8.2013 14:02

No letos už to stejně nestihnu, tak zkusím udělat aspň ňáké menší aspoň půl metru hluboké jezírko.Dám folii a pod to koberec, vzimě ho vypustím oddělám folii a uvidím jestli tam ty díry v zemi budou.a v koberci a folii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 186.98 (?), 19.8.2013 14:43

Tak to bohuzel budu asi vyjimka, ale mne hrabosi jezirko prokousali (1 mm folii). Na jednom miste, v zahybu prelozene folie, udelali asi 2 cm diru. Bylo to nastesti v melke casti, ale i tak to nastvalo. Bylo to ale moje prvni jezirko, nemel jsem tam ani zadnou dalsi vrstvu - od te doby pouzivam stare koberce a nikdy se to uz neopakovalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.7 (?), 19.8.2013 15:47

Mne krt nahadzal hlinu do jazierka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika