Jde chovat uhoř říční v jezírku?



host - 158.11 (?) 
5.7.2010 9:59, zobrazeno: 35360x

Zdravím chovatele, mám v jezírku s objemem vody 5m3 15 okounů a čtyři liny. Oběhove čerpadlo a mnoho rostlin, kvalita vody dostačující pro tyto ryby. je úhoř naročny na podminky a je vubec možné jej chovat v jezírku? Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 192.100 (?), 5.7.2010 15:18

Kdysi dávno jsem v nějakém městě nebo zámku viděl v kašně úhoře, tenkrát buď nějaký průvodce nebo popisek u toho tvrdil, že úhoř tam žije už několik desetiletí (snad 70 let). Bohužel už si nepamatuju,  kde to bylo ani kdy (snad někdy před 20-40lety). Najisto to bylo v   Československu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 243.20 (?), 9.7.2010 12:33

Bylo to v budově pojišťovny ve Spálené ulici v Praze. Slavný úhoř Pepík tam žil od roku 1912 do roku 1976, kdy uhynul ve stáří 68 let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 209.88 (?), 9.12.2010 20:53

Také zdravím.Loni na jaře jsem koupil úhoří monté a nasadil do jezírka.Při letošním zvětšování jsem odchytil při výlovu celkem 3 kusy velké asi jako náplň do propisky.Po zvětšení jsem je vypustil zpátky do jezírka.Nevím, jestli žijí všichni, ale zhruba v říjnu jsem viděl zadní část jednoho úhoře, jak mizí pod kámen na mělčině.Pěkně vyrostl.Odhaduji jeho velikost tak na 25 cm a průměr jako propiska.Asi se má dobře, na mělčině je jídla dosti (plůdek, larvy...).Fotku bohužel nemám.Jestli může ujet, ano může.No snad má rozum.Vždyť se u mě nemá špatně.Mě ta ryba fascinuje.Hlavně její způsob rozmnožování.

filtrační mělčina a jezírko
filtrační mělčina a jezírko
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 135.129 (?), 20.2.2011 14:33

Mohl by jste napsat kde jste koupil to monte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 122.248 (?), 21.2.2011 7:21

Některé studenovodní ryby a úhoří monté jsem nakupoval v PROFI-AQUARIUM u pana Papíka. Stěhujou to na letošek z Dříteče do Čeperky. Bude to tam fakt pěkné, jak mi referoval kamarád, co se tam byl podívat. Zatím jen budujou jezírka a nádrže. Pro monté je problém sehnat živé nítěnky, protože nic jiného nespolknou. Když jsou už trochu větší, tak se můžou dávat patentky, žížalky nadrobno nakrájené...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 30.58 (?), 30.6.2017 10:16
Úhoře jsem dal do jezírka a za měsíc jsem ho našel vysušeného... vylezl sám protože neměl ani škrábnutí. Mam v jezírku 2 zlatý líny 1 obyč 2 karase a jesetera...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika