Jak vyčistit jezírko od řasy.



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host 
3.7.2003 8:18, zobrazeno: 74219x
Ráda bych věděla jak přírodní cestou vyčistit jezírko od řasy. Někde jsem slyšela že stačí ponořit do vody otep slámy ale nevím co je na tom pravdy. Neví někdo něco opravdu účiné.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host, 11.7.2003 12:13
Bohužel jediný účinný prostředek je důkladně provzdušňovat vodu (vodotryskem,perlením).Pokud fungovalo vše, co v jezírku bublá a stříká, bylo jezírko bez řas, ale letos se mi jeden z vodotrysků odporoučel a v tu ránu mám také plno řasy.Jakmile se voda ohřeje, řase se velmi daří.Takže doporučuje bublat a bublat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
eD - (22), 14.7.2003 21:23
Dovoluji si připojit mnou kdysi přečtené, teď pro Vás nalezené, ovšem neměla jsem možnost tuto radu vyzkoušet. Je to tedy na Vás...
Cituji tedy z knihy „To nejlepší z receptáře“ od P. Podlahy, str. 150:
„Na řasy v bazénu I“
Četl jsem, že britští výzkumníci dosáhli výborných výsledků, ač se to může zdát někomu divné, pomocí slámy, nejlépe prý ječmenné, která se vhodí do bazénu či bazénku. Sláma prý ve vodě vylučuje látku, která hubí řasy. Přitom nemá škodit vyšším rostlinám ani rybám. Podle uvedených informací by mělo stačit vhodit do vody na 1 m² asi 10 g slámy. Doporučil bych však toto množství zvětšit, dejme tomu pětkrát, a vyzkoušet.
Ing. Miroslav Čurda, Ústí nad Labem
„Na řasy v bazénu II“
Čtenář, který nechtěl být jmenován, nám k tomuto „anglickému receptu“ stručně napsal: „Já jsem vhodil na dno bazénu menší klubko nepotřebného měděného drátu – a měl jsem taky od řas pokoj.“
Dejte vědět, jestli to má efekt. S přáním příjemného večera...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 45.227 (?), 17.7.2007 9:30
Pokud máte v nádrži ryby, v žádném případě nevkládejte měděný drát. Měď je pro ryby silně toxická. Petr
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 158.58 (?), 3.6.2017 6:38

Dobrý den,

 připojuji se k té slámě. Kdysi, možná pžed 20 lety, byl v TV program o přírodě a právě o slámě tam byly zmíněné,,vychytávky,,. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 3.5.2004 7:34
někdo taky říkal dát do jezírka stříbrný předmět, ale jezírko máme malé - kupované v Baumaxu a zatím to pomáhá. Faktem je, že tam máme i vodotrysk a bubláme.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 230.184 (?), 16.5.2007 16:13
Bublání vám nepopmůže.Je potřeba dosáhnou biologické rovnováhy.Hodně rostlin s velkým množstvím kořenů,mírně okyselit vodu rašelinovým výluhem,minimální množství ryb a když voda začne zelenat,být trpělivý a vodu neměnit.Tím dodáte další fosfáty a to je krmivo pro řasy.Milan
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 163.17 (?), 22.6.2007 11:20

Tápal jsem po internetu a našel jsem firmu která tyto výrobky dodává.Vyzkoušel jsem to a už 2 roky mám klid. Jezírko je čisté a bez řas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247), 24.6.2007 21:38

nevím jaký objem Vaše jezírko má, možné je samozřejmě masivně vzduchovat (optimální jsou tiché kompresory, které používají například malé ČOV) stoji cca několi tisíc korun.

Další technickou pomůckou jsou UV jezirkové zářiče - vodu čerpáte skrz průtokový UV zářič, který zabíjí řasy, je to elegantní a bez chemie. Standardní zářič bývá dimenzován na objemy cca 10000l. V případě nutnosti je možné,řadit zářiče do série , pro větší objem.

Samozřejmě optimální je mít jezírko co největší a nejhlubší a rovnováhu nastavit rostlinami a rybami, ale i pak nic nezkazíte masivním vzduchováním.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 113.84 (?), 12.8.2007 23:52
Udělal jsem do velkého kýblu spousty 2 milimetrových otvorů, vsypal uhlí a písek, ale žádný velký efekt to nemá.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika