Jak vyčistit jezírko od řasy.



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
vlastik133 - (6) - 248.68 (?) 
7.6.2014 10:21

Nemá někdo zkušenosti s tou kuchyňskou solí do jezírka? Někde jsem se dočetl, že se dává kolem 3 - 5 kg/1000 l. A může být opravdu obyčejná kuchyňská? Nebude rybám, nebo rostlinám vadit obsažený jód?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
            
host - 126.122 (?), 7.6.2014 16:24

Ano, jód bude rybám vadit. Jinak sůl podporuje u ryb tvorbu slizu a tím jsou odolnější proti vnějším vlivům a poškození kůže.

george

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 251.100 (?), 24.6.2014 21:55

V dnešní době jsou nejlepším řešením právě bakterie. Jednak zvyšují kyslík ve vodě a jednak odborávájí ve vysokém množství organiku (bahno) na dně, na kterém jsou závislé právě řasy, které se tímto odbourávají. U rybníků jste schopni za rok odbourat až 30cm bahna, kde vpodstatě zůstává jen velmi malá vrstvička bahna. Výrazně se tím zvýší rovnáva v rybníku apod. Tyto bakterie musí splňovat přísné požadavky na toxicitu, takže jsou zcela nezávadné. d.tomasek77@gmail.com

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Bajeza - (8) - 77.72 (?), 7.6.2014 19:13

Dobrý den, pokud jezírko nesplňuje ideální parametry jako je objem vody, hloubka, regenerační zóna, dostatečná vegetace, umístění a mnohé další a tudíž se není schopno samo čistit, pak použijte jutový pytel s rašelinou.

Pytel naplňte rašelinou a nechte ho ponořený v jezírku cca 14 dní. Po té ho vyndejte a nechte 14 dní až měsíc mimo vodu. Podle potřeby to opakujte, ale jen v uvedeném intervalu, ne častěji.

Velmi záleží na tom, jak je jezírko postaveno a od toho se odvíjí i účinnost rašeliny.

David Veselý

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 162.226 (?), 24.6.2014 22:11
Já to s tím balíkem slámy slyšel (když jsem se ptal proč to tam plave) o sinici, ale házelo se to tam myslím někdy před zimou. Jestli jsem to později podle náznaků odborníků na vodu správně pochopil, tak se tam měli množit nějaké baktérie, nebo dokonce viry, které té sinici nědělali dobře. Pamatuji že před pár lety byli v čechách dva případy kdy sinice přes noc umřela (večer všude a ráno čisto) a za tím prý také byla virová nákaza. Ten rybník tehdy sinici opravdu neměl. Dnes prý je jí tak zarostlý že bych ho nepoznal. Možná už tu slámu nedávají, anebo je prostě tlak z vnějšího prostředí (šlo o soustavu propojených rybníků) příliš velký. Řasu podle mne pomůže odstranit jen nedostatek živin nebo kyslíku. Ale v zásadě to máte tak že řasa se přetlačuje se sinicemi o životní prostor. Udělejte mrtvou vodu a místo řasy budete mít tu sinici nebo kdo ví co. Možná by pomohlo zavlést jiný druh řasy, některé mi také přijdou horší jak sinice.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika