Jak vyčistit jezírko od řasy.



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
host - 1.251 (?) 
31.8.2007 0:52
Když se ponechá sobě, po několika letech se voda do rovnováhy a vyčistí.  Podle mých zkušeností musí jezírko po několik let procházet etapou komářích larev, zelených řas, dále etapou "potvor", co ty řasy žerou, snad vodních vší a nakonec etapou hnědých řas, to už je voda prakticky čistá. Prvních několik let to takhle proběhlo, vždy rychleji a rychleji, až bylo jezírko osídleno dravými larvami vážek a čolky a voda zůstala čistá i přes to, že každý rok lekníny v jezírku zimovaly zasypávány až po okraje listím. Dneska bych doporučil na okraj jezírka zasadit rostliny, co intenzívně odčerpávají z vody živiny, třeba rákos,sítí nebo podobné vodní a bažinaté trávy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
      
host - 246.253 (?), 21.9.2009 14:51

přečetla jsem všechny možné rady na netu a dál se lopotím s problémem jak vyčistit jezírko - nevím jak bylo založené, domnívám se, že nemá žádnou folii. voda v něm je převážně dešťová a částečně z příkopu, který je hned za plotem, ale jiný přítok ani odtok nemá. Do jezírka prorůstá orobinec, který jsem se snažila trochu zredukovat. s orobincem jsem z jezírka vytaha i spoustu napůl rozložených listů z vrb, které jezírko lemovaly (manžel aktivně vykácel), ale jezírko je pořád hodně špinavé a na hladině se dělají jakoby mastná očka. vypadá to jako od benzínu. zajímá mne jestli to je z toho humusu co je na dně, nebo z příkopu co je hned za plotem.  i přez to tam krásně kvetou velké lekniny, tak abych jim nerada ublížila. bez problémů přezimovaly, takže hloubka bude asi větší... kdo pomůže? :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?), 22.9.2009 8:33

Mastne oka mozu byt od nejakej techniky co ste pouzili v jazierku ci blizkosti. Niektore casti mozu byt mazane....napriklad noznice ked ste strihali vodne rastliny? Pila?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ladik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 22.158 (?), 22.9.2009 23:28

ta,,mastná oka,, jsou ze zahnívajících rostlin, viděl jsem to mnohokrát

orobinec bych nelikvidoval, to on Vám čistí vodu určitě

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 246.253 (?), 24.9.2009 11:23

děkuju, myslela jsem si to, od techniky to opravdu nebude, tak si asi koupím broďáky a půjdu se hrabat v blátíčku :-). Lze to, co vyčistím normálně přidat na kompost...? je to oraganické tak se domnívám že snad ano, ale radši se nechám ujistit někým, do má zkušenost. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 24.9.2009 15:15

Ano, bez obav můžete, řekl bych dokonce, že jezírkové kaly jsou na kompost ideální hmotou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.64 (?), 27.3.2010 18:44

nejlepe pusobi na dlouhe řasy Peroxid! rano nasypete v určitem množstvi a odpoledne sesbirate podběrakem zbytek nasaje filtr a jezírko je vyčištěne, mužu jen doporučit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.164 (?), 29.3.2010 20:46

A co Zeolit? Už jsem tady někde četl že výborně čistí vodu. Letos se ho chystám koupit. Problém je že ho mají pouze ve velkém balení někde v agropodnicích. Prý stačí dát do belíku malé čerpadlo a zasypat ho Zeolitem a voda se protékáním vyčistí. Tak to zkusím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.106 (?), 30.3.2010 10:42
Používá se na odstraňování dusíkatých látek z vody a využití nachází v akvaristice. Není zrovna levný a na jezírka ho bude potřeba větší množství. Navíc se musí po čase regenerovat, jinak ztrácí onu schopnost. Doporučuji přes název zeolit vyhledání konkrétních ucelených informací. Mičurinec
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.164 (?), 30.3.2010 20:13

Sehnal jsem Zeolit 27Kč za kilo to si myslím že je dobrá cena a deset kilo na sezónu musí stačit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika