Jak správně pěstovat rostliny v jezírku, poraďte prosím



Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 225.162 (?)
5.6.2008 7:22

jo, uz je tam skoro mesic mam a pridal jsem jeste piscie :-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 225.162 (?), 16.4.2008 9:32

Zdravim, kde koupim vodni mor, shanel jsem, ale neuspesne, Zkousel jsem koupit nekolik rostlinek (bez korenu) v akvaristice, ale nezakorenily. U nas v okoli neni ani v zadnem potoce ci rybniku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 76.65 (?), 16.4.2008 10:55

Vhodná náhrada za vodní mor může také být růžkatec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 16.4.2008 12:17

Nevím, co myslíte tím , že nezakořenily, pokud neuhynuly, tak je to v pořádku, kořeny na nic nepotřebujete. Jestli chcete, aby rostlina držela na místě tak jeden konec zatižte kamenem a je to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 225.162 (?), 23.4.2008 15:16

jo privazal jsem je ke kaminku at mi naplavou sem a tam, ale uhynuly, tak nevim co bylo spatne...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 1.172 (?), 4.6.2008 23:37

Je hezké, že jste je přivázal ke kamínku, ale to nic neřeší.. Problémem těchto roslin jsou ryby. A to zejména kapři. Ještě konkrétněji: kapři nad 20 cm.. Mají tyto rostliny za výbornou pochoutku. Ale skoro to samé platí o větších karasech.. Nemluvě o rybách jako jsou amuři apod.. Byl jsem docela zhrozen, když jsem v jednom zahradnictví ve Slaném našel amury, které tam prodávali jako výborné ryby na likvidaci řas. Jasně, amur žere řasy, ale mnohem raději všechny ostatní rostliny v rybníčku.. A ještě zpět k Vodnímu moru. Kupovat jej v obchodech nemá smysl, protože tam mají pouze rostlinky vypěstované ve sklenících a ty potom v rybníčku nevydrží. Výborná rostlinka na odstranění přebytečných živin z rybníčků se jmenuje Tokozelka (Vodní hyacint). Sice nám v rybníčku vydrží pouze přes léto, ale poměrně dobře se rozrůstá, čerpá živiny pouze z vody, protože plave volně na hladině a navíc na té hladině vypadá opravdu pěkně. A kapři ji nežerou!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 225.162 (?), 5.6.2008 7:22

jo, uz je tam skoro mesic mam a pridal jsem jeste piscie :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 158.206 (?), 5.6.2008 9:51

Ne všude prodávají dovozové rostliny z holandska, zkuste třeba pana Řehoře z Azara, ten valnou část rostlin pěstuje i množí sám, v místních klimatických podmínkách, a ujímavost je velmi dobrá.
Roslinku z Čech obykle poznáte podle toho, že nemá barevnou vícejazyčnou etiketu :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.251 (?), 21.7.2008 1:33

Vodní mor, dva kilometry od baráku mám pořád funkční asi 500 let starý mlýnský náhon. Nedávno jsem koukal, je ve vodě celý zelený zarostlý vodním morem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 241.22 (?), 29.8.2009 21:19

tokozelka ale přes zimu nevydrží, musí se zazimovat, ještě bych měla dotaz, četla sem v chytrých knihách, že je dobré nabrat do kyblíku vodu s bahnem v nejbližším rybníku a dát ji do nově založeného jezírka, kvůli bakteriím a jiným potvůrkám, ani nebo ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika