Jak správně pěstovat rostliny v jezírku, poraďte prosím



host - 1.251 (?)
21.7.2008 1:33

Vodní mor, dva kilometry od baráku mám pořád funkční asi 500 let starý mlýnský náhon. Nedávno jsem koukal, je ve vodě celý zelený zarostlý vodním morem.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 225.162 (?), 16.4.2008 9:32

Zdravim, kde koupim vodni mor, shanel jsem, ale neuspesne, Zkousel jsem koupit nekolik rostlinek (bez korenu) v akvaristice, ale nezakorenily. U nas v okoli neni ani v zadnem potoce ci rybniku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 76.65 (?), 16.4.2008 10:55

Vhodná náhrada za vodní mor může také být růžkatec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 16.4.2008 12:17

Nevím, co myslíte tím , že nezakořenily, pokud neuhynuly, tak je to v pořádku, kořeny na nic nepotřebujete. Jestli chcete, aby rostlina držela na místě tak jeden konec zatižte kamenem a je to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 225.162 (?), 23.4.2008 15:16

jo privazal jsem je ke kaminku at mi naplavou sem a tam, ale uhynuly, tak nevim co bylo spatne...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 1.172 (?), 4.6.2008 23:37

Je hezké, že jste je přivázal ke kamínku, ale to nic neřeší.. Problémem těchto roslin jsou ryby. A to zejména kapři. Ještě konkrétněji: kapři nad 20 cm.. Mají tyto rostliny za výbornou pochoutku. Ale skoro to samé platí o větších karasech.. Nemluvě o rybách jako jsou amuři apod.. Byl jsem docela zhrozen, když jsem v jednom zahradnictví ve Slaném našel amury, které tam prodávali jako výborné ryby na likvidaci řas. Jasně, amur žere řasy, ale mnohem raději všechny ostatní rostliny v rybníčku.. A ještě zpět k Vodnímu moru. Kupovat jej v obchodech nemá smysl, protože tam mají pouze rostlinky vypěstované ve sklenících a ty potom v rybníčku nevydrží. Výborná rostlinka na odstranění přebytečných živin z rybníčků se jmenuje Tokozelka (Vodní hyacint). Sice nám v rybníčku vydrží pouze přes léto, ale poměrně dobře se rozrůstá, čerpá živiny pouze z vody, protože plave volně na hladině a navíc na té hladině vypadá opravdu pěkně. A kapři ji nežerou!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 225.162 (?), 5.6.2008 7:22

jo, uz je tam skoro mesic mam a pridal jsem jeste piscie :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 158.206 (?), 5.6.2008 9:51

Ne všude prodávají dovozové rostliny z holandska, zkuste třeba pana Řehoře z Azara, ten valnou část rostlin pěstuje i množí sám, v místních klimatických podmínkách, a ujímavost je velmi dobrá.
Roslinku z Čech obykle poznáte podle toho, že nemá barevnou vícejazyčnou etiketu :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.251 (?), 21.7.2008 1:33

Vodní mor, dva kilometry od baráku mám pořád funkční asi 500 let starý mlýnský náhon. Nedávno jsem koukal, je ve vodě celý zelený zarostlý vodním morem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 241.22 (?), 29.8.2009 21:19

tokozelka ale přes zimu nevydrží, musí se zazimovat, ještě bych měla dotaz, četla sem v chytrých knihách, že je dobré nabrat do kyblíku vodu s bahnem v nejbližším rybníku a dát ji do nově založeného jezírka, kvůli bakteriím a jiným potvůrkám, ani nebo ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika