Jak použít Algea away na zelené řasy v jezírku



host - 232.98 (?)
2.7.2011 19:13

Beru to jako prevenci. Právě teď mám čistou vodu, ale bylo by to tak bez přípravků?

V prvním roce jsem dost bojoval s řasou, používal jsem různé přípravky na její přímou likvidaci, posléze levnější perkarbonát sodný. Řasa se vždy zlikvidovala, voda zezelenala, takže zase něco na zelenou vodu a pořád dokola.

Druhým rokem jsem začal přidávat bakterie Subio a voda byla stabilnější, řasy méně, ale pořád se tvořila.

Letos jsem začal trochu jinak. Filtrace spuštěna hodně brzo na jaře, bakterie Envipond pro její nastartování, občasná likvidace řasy na kačírku perkarbonátem sodným. Sice to nebylo špatné, ale chtěl jsem více. Nakonec jsem koupil Algae Away (tedy v domění, že jde o biologický neškodný přípravek) a byl jsem hodně spokojen, řasa téměř zmizela, jen to trvalo cca 14 dní. Přikoupil jsem Pond Protect, který aplikuji na kačírek, dokáže povrch opravdu ochránit, dokonce odstranil i starší řasu z pobřežní zóny.

Preventivě dávkuji jednou za měsíc Algae Away (i když píšou jednou za týden, to se mi zdálo zbytečné), zatím jsem dvakrát dával Pond Protec a jednou měsíčně jsem dával bakterie Envipond, které jsem poprvé nahradil Golem S. Používání UVC lampy jsem snížil na minimum, předtím jela 11 W lampa trvale.

Takže odpověď zní: prevence. Zda je to nutné, správné a pod nevím, moc zkušeností s jezírky nemám, rád se dozvím nové informace, ale mě se podařilo touto cestou udržet čisté jezírko a jsem spokojen.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 232.98 (?), 29.6.2011 23:12

Díky za informace. V telefonu s touto paní jsem opravdu jen slyšel, že to nedoporučuje, ale o následcích mluvila jen mlhavě. Já ji chápu, že to prostě nemůže doporučit z její pozice ve firmě, to prostě nejde.

Podle bezpečnostního listu je přípravek neškodný, není nebezpečný, takže by to mělo být v pohodě. Navíc pokud to používáte již delší dobu a vše je OK, není se asi čeho obávat.

Včera jsem si bakterie už objednal, zítra pro ně jedu, hned je vyzkouším. Dám pak vědět, jak to v jezírku vypadá. Ale mám je celkem čisté, tak nevím, jak velký posun to bude.

Nicméně chci to ještě aplikovat na jedno další jezírko, menší, bez filtrace, zelená voda a řasy. Tam by mohl být účinek mnohem více znát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.24 (?), 30.6.2011 1:38

Asi budete zklamaný s výsledkem samotných bakterií. Nejdůležitější je filtr ve kterém mohou žít. Mám to vyzkoušené. Když je vylijete jenom do vody, tak v lepším případě se nestane nic. Minulý týden jsem se o tom znovu přesvědčil. Všechny tyto a podobné komerční bakterie jsou důležité pro čistou vodu jenom ve filtru ve kterém zachovají rovnováhu. V samotné vodě je rovnováha rovna zelené vodě bez sinic. Jery

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 123.17 (?), 30.6.2011 8:08

Mám filtraci - Gardena PF 15000, sice asi nic moc, ale na mé jezírko 2 kubíky to bohatě stačí.

Standardní filtrační média (filtrační molitan, plastové koule, trocha zeolitu) jsem ještě doplnil o siporax.

Bude tedy lepší nalít bakterie přímo do tohoto filtru? Myslel jsem, že se tam cirkulací vody dostanou.

Je nějaké filtrační médium, co bych tam mohl dát, ve kterém by se bakteriím dařilo lépe? Něco malého, co by tam ještě vlezlo a sloužilo jako domov bakteriím?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.197 (?), 30.6.2011 20:49

Já to vyzkoušela, řasa se trochu zmenšila, ale evidentně si roste dál. Za
ty peníze, co mi to stálo, už mi to bylo líto nepoužít. Pořád nějak nemůžu
vstřebat ty informace výše, hlavně tu o nepřítomnosti bakterií v přípravku,
přijde mi šílené, že se to takhle prodává. Chtěli jsme přírodní jezírko s co
nejmenším množstvím chemie, a teď nevím, co si mám myslet:(Díky za ten typ s levnými bakteriemi, doufám, že tady opravdu něco živého bude - ne jako u Alge Away. Když už by nic, tak alespoň neutratím takový balík :)
Světlana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.98 (?), 2.7.2011 1:50

Tak jsem včera (spíše už předevčírem) dal do jezírka Golem S. Dal jsem pro začátek dávku 10 g na 1 m3.

Při aktivaci ve sklenici to bylo hodně zakalené, originál bakterie do jezírek to jen trochu zmléční. Golem S je vydatnější, zákal byl velký.

Po nalití do jezírka se samozřejmě také zakalilo. Dnes ráno je však vše čisté. Zatím nemohu moc posoudit nějakou účinnost, vodu v jezírku jsem měl i předtím čistou. Uvidíme, zda se změní na "křišťálově čistou".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 246.1 (?), 2.7.2011 11:53

Marně nad tím přemýšlím, proč dáváte do jezírka "cokoliv", pokud máte, jak píšete, čistou vodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.98 (?), 2.7.2011 19:13

Beru to jako prevenci. Právě teď mám čistou vodu, ale bylo by to tak bez přípravků?

V prvním roce jsem dost bojoval s řasou, používal jsem různé přípravky na její přímou likvidaci, posléze levnější perkarbonát sodný. Řasa se vždy zlikvidovala, voda zezelenala, takže zase něco na zelenou vodu a pořád dokola.

Druhým rokem jsem začal přidávat bakterie Subio a voda byla stabilnější, řasy méně, ale pořád se tvořila.

Letos jsem začal trochu jinak. Filtrace spuštěna hodně brzo na jaře, bakterie Envipond pro její nastartování, občasná likvidace řasy na kačírku perkarbonátem sodným. Sice to nebylo špatné, ale chtěl jsem více. Nakonec jsem koupil Algae Away (tedy v domění, že jde o biologický neškodný přípravek) a byl jsem hodně spokojen, řasa téměř zmizela, jen to trvalo cca 14 dní. Přikoupil jsem Pond Protect, který aplikuji na kačírek, dokáže povrch opravdu ochránit, dokonce odstranil i starší řasu z pobřežní zóny.

Preventivě dávkuji jednou za měsíc Algae Away (i když píšou jednou za týden, to se mi zdálo zbytečné), zatím jsem dvakrát dával Pond Protec a jednou měsíčně jsem dával bakterie Envipond, které jsem poprvé nahradil Golem S. Používání UVC lampy jsem snížil na minimum, předtím jela 11 W lampa trvale.

Takže odpověď zní: prevence. Zda je to nutné, správné a pod nevím, moc zkušeností s jezírky nemám, rád se dozvím nové informace, ale mě se podařilo touto cestou udržet čisté jezírko a jsem spokojen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.98 (?), 4.7.2011 22:08

Tak nevím, zda jsem si s Golem S nenaběhl. Po aplikaci voda zhnědla, ale do rána se celkem vrátila na původní čistotu.

Ale pak se začala pomalu zakalovat - zase do hněda. Vyčistil jsem filtraci, byla plná hnědé vody, jako rozředěné bahno. Nevím, zda to přímo souvisí s bakteriemi.

Dal jsem pak menší dávku přímo do filtrace. V současné době kvalita kolísá, dopoledne jsem viděl trochu na dno, po obědě zase ne, navečer se to opět trochu zlepšilo.

Uvidíme, jak se to bude vyvíjet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.233 (?), 4.7.2011 22:23

Myslím že je to správě , nidky bych nedal do jezírka co k tomu není určené a to že bakrie do septiků k tomu určné nejsou. To co tu plácá Jerry jsou nesmysly je mnoho druhů bakterií a každé žijí v jiném prostředí. Je vidět že v jezírku nemáte drahé ryby, protože to by jste se choval jinak. Dokonce i u bakteríí přímo pro jezírka je velký rozdíl a dokonce jen některé zvádají denitrifikační prces. ze 75 známích bakteríí zvládá kompletní denitrifikační proces jen 25%. takže hodně štěstí s bakteriemi pro septiky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.98 (?), 5.7.2011 23:00

Děkuji za Váš příspěvek, osobně si vážím každé reakce. Ovšem mnohem více bych uvítal pádné argumenty, nápady, rady, zkušenosti, než jen obecnou kritiku ničím nepodloženou.

Máte-li čím, přispějte, každý si rád poslechne jaké bakterie konkrétně doporučujete, jaké s nimi máte zkušenosti, co používáte na řasy, prostě reálné zkušenosti s provozem jezírka.

K mému pokusu, dá-li se to tak nazvat. Dnes ráno už byla voda celkem v normě, teď večet už je OK, aspoň tedy minimálně v původním stavu, vidím pěkně na dno.

Nevím co zabralo, vyčištění filtrace, bakterie přímo do filtru,...? Také nevím co byl ten hnědý kal ve filtraci, nějaké bahínko (i normálně tam při čistění bývá na dně hnědý kal, ale jen málo), přemnožené bakterie,...?

Možná jsem nezvolil správnou cestu, jezírko, jak jsem psal, bylo celkem OK. Možná už bakterie více nezmohou. Jery, měl jste pravdu, stav v jezírku se nijak výrazně nezlepšil, jsem rád, že jsem se aspoň vrátil na původní stav. Možná budou nyní bakterie v jezírku pracovat, uvidíme co se stane dál.

Chtěl bych se ale nyní více zaměřit na čistotu a průhlednost vody. Docela dlouho jsem měl "křišťálově" čistou vodu, ale posledních pár dnů se to zhoršilo. V předchozím příspěvku jsem psal, že voda je sice celkem čistá, ale určitě ne křišťálová, jak má Jery. Zhoršení asi nastalo po deštích, či co.

Co tedy na tu vodu? Jery doporučuje síran hlinitý, toho se trochu bojím, i když nevím proč. Používám na to AlgoRem, ale je to celkem drahá záležitost. Na internetu je mnoho přípravků pro zprůzračnění vody, máte někdo s nečím dobrou zkušenost?

A otázka na filtraci, Jery o ní mluví jako o jediné účinné formě pro čistou vodu. Bohužel ale zatím bez podrobností. Snad se časem pochlubí, co používá. Otázka však je, jak to bude pro ostatní použitelné. Mám tlakovou filtraci Gardena, přidal jsem siporax, ale víc s tím neudělám. Pokud bude nápad Jeryho o nějakém filtračním médiu, kde vydrží bakterie a šlo by vložit do každé filtrace, bylo by to moc super. Pokud bude nutné mít jinou konstrukci filtrace, asi to pro mnohé nebude schůdné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika