Imprergnace dřevěného mola



host - 7.146 (?)
23.4.2010 22:26

Nevím možná se to někomu bude zdát divné, ale když jsem dělal synovi dětskou postýlku známý mě poradil, natřít ji olivovým olejem je to apsolutně nezávadné. Povrch ůplně super a na vzorku na kterém jsem to vyskoušel je olej zapitý tak 8mm zatím postýlka vypadá dobře ale co to udělá na molu jsem nezkoušel ale vpitý olej to určitě zakonzervuje, tak nevím ale myslím že je to taky jedna ekologická možnost

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Beruna - (40) - 224.2 (?), 18.4.2009 11:13

Mám lávku přes potok ze dvou trámků a přes ně prkénka. Dosavadní trámky jsem měla opálené v ohni, nové mám ošetřené lodním lakem. Ani jednu z variant však nemám dlouhodobě vyzkoušenou.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.149 (?), 16.4.2010 10:43

K tomu oleji, mne nad vodu precniva sice jen tak 3m2 ale olejem sem to natrel (samozrejme jen z vrchu kam sem se dostal - delal sem to loni v zari, olej zaschne a podle mne se nijak vyrazne neluhuje. - kapicky vody se jeste ted na jare pekne drzi na dreve (misto vsaknuti). Pri natirani ac se to nezda lital olej i do vody a delaly se mastna oka - ale asi to pobrala filtrace, zadny problem ani trvalejsi znecisteni (nez par desitek minut sem nezaznamenal)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
trilobite - (21) - 178.7 (?), 19.4.2010 14:19

Jsem na tom podobně. v roce 2006 jsem natřel "přírodním" olejem. vybral jsem takový, který se zdál nejméně závadný.

Trámy z dubu drží dobře, prkna z bangkirai také v pohodě. Jestli to v budoucnu budu ošetřovat, budu volit opět nějaký olej, jestli ne, tak to za 20 let vyměním. U dubových trámů bych si nedělal starost možná ani na 50 let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.146 (?), 23.4.2010 22:26

Nevím možná se to někomu bude zdát divné, ale když jsem dělal synovi dětskou postýlku známý mě poradil, natřít ji olivovým olejem je to apsolutně nezávadné. Povrch ůplně super a na vzorku na kterém jsem to vyskoušel je olej zapitý tak 8mm zatím postýlka vypadá dobře ale co to udělá na molu jsem nezkoušel ale vpitý olej to určitě zakonzervuje, tak nevím ale myslím že je to taky jedna ekologická možnost

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 24.4.2010 9:22

Nevím, jestli má olivový olej vlastnosti olejů používaných k impregnaci dřev (jako třeba lněný) Žluklý olej není zdravotně závadný, ale trochu smrdí a jeho konzervační efekt je horší. Asi bych použil spíš tu lněnou fermež. Ekologická bude asi stejně a je to vyzkoušené.
 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 24.4.2010 10:03

Mám vyzkoušenou (není to z mé hlavy) ochranu dřeva horkou  fermeží s jednou třetinou terpentýnu a to 2x. Takto se mají ošetřovat i okna klasická před natřením, takto doporučuje nějajaká stará norma ošetřit dřevo - trámy k zazdění a takto mulví i učebnice pro natěrače (starší).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika