Fotky jezírek a filtrací



host - 245.245 (?)
27.2.2014 10:26
Jelikož jsem zde čerpal spoustu informací, tak dávám fotky našeho jezírka. Je to plastový výlisek cca 500l. fontánka Aquarius Fountain 1000 (na fotkách není v provozu). Voda byla po celou sezonu v normě jednou občas jsem přidal biočistič jezírek. Stále se objevovali noví živočichové (jepice, vážky, vodní broučci...) Doufám že i do budoucna to bude kousek živé vody...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
         
Aqarista - (11) - 209.216 (?), 30.6.2012 22:04

Nedá mi abych se taky nepochlubil. Koupací biotop, 2m hloubka, cca100m2. Zatím druhá sezona, bez filtrace, jen krátký potůček napájený skrz skimer. Voda čistá, jen nějaké ty usazeniny a vláknitá řasa v akceptovatelném a udržitelném množství. Ve výstavbě pobřežní posezení, potůček a kořenový filtr.

Zdeněk

pohled od potůčku
pohled od potůčku
nadhled
nadhled
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
lotusek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 44.59 (?), 1.7.2012 2:03

Moc krasne, nejen jezirko ale i ta zahrada kolem proste uzasny, sen kazdeho kdo chce mit nadhernou zahradu. Jen jedna do budoucna aktualni otazka :) nastane cas kdy budete muset bahenni zonu, ktera vam dela jazirko tak cistym, vycistit :) bude to prace navic ale za tu pohodu a relax to urcite stoji gratuluji a nebudu se tajit tim ze zavidim :))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Aqarista - (11) - 215.37 (?), 2.7.2012 13:18

Děkuji za pochvalná slova. Potěší každého, kdo dělá svou zálibu s láskou. Závidět ale nemusíte. To Vaše jezírko taky svědčí o nadšení pro věc a i pro mne je to inspirace pro další realizace.

Bahenní zonu(vlastně kačírkovou-nic jiného tam není) přepokládám vyčistit pouhým upuštěním vody. Vzhledem ke sklonu směrem ke koupací části počítám s tím, že kal bude stékat směrem dolů a tam za pomocí čerpadla je odsaju. Stejně to řeším i v kořenovém filtru, kde jsem v nejhlubším místě umístil 300mm rouru. Až budu chtít odkalit tak zastavím přívod vody, a na dno roury spustím (cca 60 cm) kalové čerpadlo a odsaju až do sucha. Asi jako v akvárku :-)

Mám jeden dotaz ke konstrukci Vašeho jezírka. Neohrozí ty kolmé stěny z betonu zimní tlak ledu? Já to řešil takovým schodem po obvodu a vyskládáním jeho stěny kamením, takže se led opírá do kamení, které tlak absorbuje resp. rozloží.

Pěkný den

Zdeněk

kamenný schod
kamenný schod
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
lotusek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 44.59 (?), 2.7.2012 19:08

Zdravim, jestli ten beton zima nejak nezdola to se jeste uvidi ja doufam ze ne. Mám ho celkem zarmovany tak snad to vydrzi a kdyz to popraska nicemu to vadit nebude. Druha vec je takova ze na zimu budu snizovat vodni hladinu o cca 20 cm plus budu muset do jezirka asi nahazet nejaky pet lahve. Ryby mam pres zimu ve sklepe kde mam zimoviste pro KOI a karasky nechavam venku tem mensi hloubka neuskodi, takze hloubku jezirka na zimu tolik resit nemusim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.33 (?), 15.7.2012 19:07

Loni lekníny nic moc. Letos už s na ně dá dívat :)

Lekníny
Lekníny
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Aqarista - (11) - 209.216 (?), 15.7.2012 21:08

Nelze než souhlasit. Moje jsou sázené letos.

Zdeněk

Lekníny 2012
Lekníny 2012
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 1.7 (?), 15.6.2022 12:21
Tak taky hodím můj výtvor do placu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 25.177 (?), 11.9.2012 14:58

Také přidám prezentaci mého jezírka. Objem 16m3. Osádka Jeseteři a Koi kapři. Fotky ze stavby a další informace najdete zde. Dále zde mám živý přenos z podvodních kamer a videa z kamer mám na youtube.

Mechanická filtrace je dělaná doma. Biologická je od firmy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 245.245 (?), 27.2.2014 10:26
Jelikož jsem zde čerpal spoustu informací, tak dávám fotky našeho jezírka. Je to plastový výlisek cca 500l. fontánka Aquarius Fountain 1000 (na fotkách není v provozu). Voda byla po celou sezonu v normě jednou občas jsem přidal biočistič jezírek. Stále se objevovali noví živočichové (jepice, vážky, vodní broučci...) Doufám že i do budoucna to bude kousek živé vody...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 158.33 (?), 18.5.2013 21:54

Ahoj, přidávám náhled na jezírko, které nám funguje nyní třetí sezonu. Udělal jsem panoramu s náhledem na celou zahradu.

Jezírko se zahradou
Jezírko se zahradou
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika