Chov ryb doma



host - 123.41 (?)
31.12.2014 11:14

Kolik pstruhů, nebo i jiných druhů ryb se dá chovat v takové nádrži, máte někdo s takovým chovem skušenosti? Mám prázdné sklepy s teplotou 15 stupnu i v zime, dost mě takovýto způsob chovu láká, budu rád za každou odpověď, děkuji

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 24.10 (?), 28.3.2013 19:15

Já je používám k odchovu ryb od plůdku až po dospělé ryby. Mam propojených 10 nádrží a na konci mam nádrž o objemu 18m3

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 138.181 (?), 18.5.2013 13:30

Dobrý den, když si zadáte do googlu slovo : aquaponie, tak Vám to vyhledá spoustu odkazů! (i v českém jazyce :-)) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 230.82 (?), 13.9.2020 15:12

a co sumečky africké, nenáročný na kvalitu vody.

teplota od 18 - 28C

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 123.41 (?), 31.12.2014 11:14

Kolik pstruhů, nebo i jiných druhů ryb se dá chovat v takové nádrži, máte někdo s takovým chovem skušenosti? Mám prázdné sklepy s teplotou 15 stupnu i v zime, dost mě takovýto způsob chovu láká, budu rád za každou odpověď, děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 0.57 (?), 24.6.2015 7:29

A nebo proč si nekoupíte IBC barel a neuříznete si ho sami?

Ryby v IBC chovám, ale tak jak je to tu, řešené je úplně k ničemu.
Odříznutím vršku připravujete ryby o životní prostor. Mnohem lepší je v nádrži vyříznou jen otvor a pro kytky si sehnat něco jiného.

A to se nerozepisuju ani o udržení čistoty vody. Na 1000l nádrž mám dalších 500l ve filtracích abych byl schopen udržet vodu v rozumné čistotě.
Voda od ryb rovnou k rostlinám nefunguje, to už mám vyzkoušené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 0.57 (?), 24.6.2015 7:32

Jo a jinak IBC se dá sehnat za 1000 Kč, čerpadlo stačí v klidu 20W resun king 2 za 500. Pak stačí jen trubky, hadice a nějaké dřevo. Do 2 tis se musíte v klidu vejít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 208.63 (?), 13.11.2015 18:35

Tak sem dej fotku :D   IBC za 1000 umí sehnat každej, ale zapoměl jsi napsat že je to od chemikálií atd. IBC od sirupu nebo od jiné nezávadné látky stojí minimálně 2500. bakterie taky stojí 400 atd :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 0.57 (?), 7.3.2016 11:57

Dá se sehnat levněji, jen člověk musí chtít a hlídat si inzeráty.

Jak sem psal. Tenhle systém je k ničemu. Bez lepší filtrace se ta horní nádrž zachvilku ucpe výkalama s dalším bordelem a pokud se nevyčistí, tak už pak jen dokola neustále špiní nově dodanou vodu a celá nádrž jde do háje.
Bavím se samozřejmě o intenzivním chovu, kde je v této nádrži 30-40 ryb velikosti pstruha.
Dále pak to vůbec není jen o pH, ale i o obsahu dusíkatých látek. Zde je opět nedostatečná velikost části pro rostliny, které nedokáží v tom množství účinně tyto látky odbourávat.

Mám tuto nádrž již pár let, a pořád ještě tento systém ladím, než přejdu na větší nádrž.
V nádrži mám cca 900L vody + dalších 500L ve filtrech a části pro rostliny. Čerpadlo stačí 20W, ale co nestačí je okysličování jen cákáním vody při čerpání. Ještě je nutné nuceně vzduchovat.
Dále třeba při chovů pstruhů už může být v létě problém s teplotou. Krádkodobě max 20°C, dlouhodobě je problémová teplota už 17-18°C. Takže je nutné chladit.
Problémů v tomto chovu je celá řada, tak se nesnažte nikomu namluvit, že si od vás koupí předraženou rozřízlou nádrž a bude z něj velko pěstitel a velko zahradník.

Samozřejmě se tu pořád bavím o intenzivním chovu, kvůli kterému má cenu toto vše podstupovat. Aby mi vnádrži plavalo 10-15 ryb, to fakt nemá cenu s tím vůbec ztrácet čas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
bazzara - (1) - 40.6 (?), 17.3.2016 18:53

Dobrý den,

a kdybych chtěl těch 10-20 pstruhů tak se to doma nějak dá? Ještě než jsem si o tom začal číst tak jsem myslel, že si nasadím pár rybek do nádrže s trvalým přítokem z potoka. Ty se mi tam budou i někdy třít a já si jednou za čas (měsíc nebo dva) vytáhnu rybku na gril.

Všichni píšou že se to nevyplatí, ale když by to bylo bez elektřiny a jen bych je krmil (krmení máme na statku hromadu). Nevím co by se mi na tom nevyplatilo..

jenže jsem po troše hledání zjistil, že chov pstruhů se dělá jedině tak že si koupím násadu ta mi vyroste já ji potom spotřebuju a pak prostě koupím další. Je to tak nebo se pletu a dá se mít pár rybek které se budou samy přirozeně množit?

Děkuji za rady a zkušenosti

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.27 (?), 1.4.2016 3:58
Zdravím, malé pstruhy sežerou větší pstruzi, proto se mění celá osádka, když pstruzi urostou, schytají se do jednoho a nasadí mladí.Jedině můžu doporučit líny, sami se i vytřou a můžete mít starší jedince s mladšími a snesou i vodu méně bohatou na kyslík, ale raději teplejěí než studenější.Záleží na velikosti nádrže, můžete si napustit podle velikostí, aby dravci nesežrali zbytek třeba amury, kapry,pstruhy, líny a postupně co uroste vychytat, ale pokud tam budou dravci, nemůžete dát další násadu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika