chov pstruhov



Kutilovi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 250.122 (?)
28.1.2020 10:55

Osobne bych se nejdriv zeptal, jestli je ta nadrz vubec vhodna pro chov ryb na jidlo. Abyste nemel ty ryby narvane necim, co cloveku nedela dobre.

1,5 metru nadrz se statickou vodou se hned tak neprehreje, funguje stratifikace vody a ta rozdeluje teploty do vrstev.. Neco si o tom najdete na webu

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  51,  52,  53,  54,  55  >   
               
Duhák - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 127.221 (?), 24.1.2020 10:38

Hloubka stačí 1,5m, nádrž bych rozdělil na dvě menší, kvůli manipulaci s rybou. Budete tak mít trvale přísun konzumní ryby (300 g a víc). Odtok dejte níže od horního okraje nejlépe KG nebo HT koleno směrem nahoru, hladinu tak budete moci regulovat přidáním nástavců na koleno. Dno vyspádovat do jednoho místa kde zabetonujte kýbl a ten pak vyděláte, spád dna cca 15 cm na metr, kalovku dáte do nejhlubšího místa, jednou za den na 2 minuty sepnout kalovku. 500 pstruhů při doplňování 4 m3 vody je reálné i bez filtrace. Jeseter bude na dně živořit, nedostane se k němu potrava, musel byste jesetera krmit v noci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 243.69 (?), 26.1.2020 9:57

ďakujem za rady, pravdepodobne zvážim počet rýb, na začiatok ich dám tak 200. Jesetera teda na začiatok vylúčim :D Plánujem ich zabiť a každy rok dať novú násadu. Je to len pre potreby mojej rodiny a známych, na zárobok to rozhodne nie, to by som to musel kŕmiť snáď pilinami aby sa to rentovalo :-) Mám veliký ovocný sad a zostáva mi voda nespotrebovaná na závlahu, resp. počas hľadania prameňa som navŕtal vrt naviac, ktorý mám teraz nevyužitý a je mi ľúto nechať ho len tak keď už stál toľko peňazí. Na závlahu je nedostatočný ale pre ryby by mal stačiť, je tam tak 4 m3 denne. Keď by som ho nečerpal aj tak zanikne. Začínam aj so včelami a ovcami a chcem tam mať miesto kde môžem ísť s deckami grilovať a nie len sedieť doma na bytovke.

Tá rada s kolienkom je super, má to logiku. Čo sa týka dna, od kalovky upúšťam, zvažujem dnový vysávač, brat má niečo podobné na bazén. Vyskúšam, uvidím.

Bude treba vysávať každý deň? Nebude mi stúpať NO3? Pri takom objeme vody, výmene a počte rýb by to mohlo byť OK, či?

Ďakujem

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 243.69 (?), 26.1.2020 10:01

čo sa týka rozdelenia nádrže, ako to myslíte? Vertikálne nejakým pletivom? Prípadne vedia vyrobiť aj nádrž delenú betónovou priečkou ale už mi príde ten rozmer malý. Samotná nádrž pred rozdelením má 3,5 x 2,2 m. Pripájam link.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Duhák - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 127.221 (?), 26.1.2020 16:26

Tato nádrž je pro pstruhy nevhodná, nepraktická. Je velký rozdíl vysávat kal v bazénu s průzračnou vodou 1,5 m hloubky a čistit dno v 3,2 m hluboké nádrži kde není vidět na dno. Používám plastové samonosné nádrže s houbkou max. 1,5 m, průměr 2 m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.69 (?), 27.1.2020 17:49

rozumiem, ale bojím sa, že sa mi voda bude prehrievať pri 2 m hĺbky. A potom s tým už moc neurobím. Plánujem nádrž zatieniť ale som na celodennom slnku od rána do večera a často tu čítať od ostatných, že im také plytkké nádrže prehrieva. Neviem, ale menej škôd asi spravím hlbšou nádržou ako riskovať s plytkou. Len taká laická úvaha. :-/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kutilovi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 250.122 (?), 28.1.2020 10:55

Osobne bych se nejdriv zeptal, jestli je ta nadrz vubec vhodna pro chov ryb na jidlo. Abyste nemel ty ryby narvane necim, co cloveku nedela dobre.

1,5 metru nadrz se statickou vodou se hned tak neprehreje, funguje stratifikace vody a ta rozdeluje teploty do vrstev.. Neco si o tom najdete na webu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.69 (?), 28.1.2020 12:30

je to vodotesný betón, používa sa aj na úžitkovú vodu a polievanie zeleniny a myslím, že veľký rozdiel medzi tým, že si človek odleje bazén sám a týmto prefabrikátom nebude.  Pán mi ponúkal aj nádrž s rozmermi 2,4 x 6m a výškou 2,4. Je plytšia ale väčšia pôdorysovo. Stratifikácii rozumiem len som zneistený chovateľmi ktorý majú problém s prehrievaním, pravdepodobne to ale súvisí s tým, že väčšinou sa tento problém týka záhradných jazierok.  Nádrž zatienená v zemi pri hĺbke 2,4 m by mohla byť v poriadku? 

ďakujem všetkým za radu, cením si to.

Link na podobnú nádrž

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kutilovi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 250.122 (?), 28.1.2020 15:30

My jsme si to staveli sami, neni to takovy problem.

Aquaponie stavba 2019

Beton disperzni nater a na to kachliky.. Pro mne je podstatne, co ty natery uvolnuji a dostava se pak do tela ryb. To jsem mel na mysli. Tedy jetsli ta nadrz ma nejaky zdravotni atest. Taky by mi zajimalo kolik to stoji vcetne instalace

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.69 (?), 28.1.2020 17:05

ano, poznám Vaše dielo, prečítal som celé fórum. Klobúk dolu, ste zapálený pre vec :D Len mi nepríde nič divné na tom dať ryby do betónovej nádrže. Predpokladám, že máte doma studňu, a tam Vám takisto nikto nedá atest na studničné skruže a vodu zo studne pijete, a asi sa zamýšlame nad dosť nepodstatnými vecami. Betón je proste betón a vždy bude. V porovnaní s plastovými fóliami PVC ktoré má v jazierku asi každý, mi betón príde proste zdravý :-) Koniec koncov, chovné nádrže na pstruhy sú skoro vždy z betónu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.69 (?), 28.1.2020 17:14

cena nádrže je cca 2600 euro bez DPH. na tú sumu sa nedostane ak to budete robiť svojpomocne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  51,  52,  53,  54,  55  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika