Blednoucí koi



host - 130.20 (?)
17.6.2015 11:19

Rozhodně není přímá úměra mezi cenou a kvalitou ryb. "Šampióna" můžete mít z ryby za pár korun a drahá ryba se nepovede. Pokud by jste chtěl mít jen super špičkové koi, budete je selektovat z tisíců ks po mnoho let. Proto ceny za kvalitní koi jsou takové jaké jsou a bez záruky. A o tom to je. Snažit se dosáhnout nedosažitelného a mít z toho radost! To je chov jap. koi wink

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
host - 39.3 (?), 17.5.2015 14:25

Ryba vypadá zdravě. Kaprovití bohužel mohou do 3 let věku měnit velmi rasantně barevné podání. Já mám např. karase, který byl první 2 roky naprosto přírodního střibročerného zbarvení a třetí rok se vybarvil celý do červenozlaté barvy. Jsem čuměl jak tele...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
IvaN. - (8) - 193.109 (?), 14.6.2015 22:01

máme také karásky a schubukiny, už tři roky, a jeden karásek nám před dvěma lety přešel ze zlaté barvy do bílé, bohužel letos po zimě jsme ho nenašli.Ale to asi nebylo tím zbarvením, jinak máme od lonska dva malé narozené karásky a jeden byl ihned červený a druhý se až ted začal z hnědé barvy(už má žluté bříško :-)).

Jinak máme jezírko bez filtrace (nemáme na zahrádce elekřinu)a občas krmíme obyčejným krmivem(takové barevné válečky)a nejhlubší hloubku máme v jednom místě asi 55cm.A v zimě v pohodě přežívají.Občas nalejeme něco na úpravu vody a Crystal na projasnění


naši karásci a šchubukiny
naši karásci a šchubukiny
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 237.66 (?), 15.6.2015 21:33

Dobrý den

Začalo to blednoucími koi tak něco přidám.

Koupil jsem dost drahé ryby a ve známém obchodě, pochopitelně original koi, věk 2 až 3 roky. Asi po dvou měsících + - se z některých začla ztrácet barva?!?!?! 

        Nechci tu diskutovat o krmivech kvalitě vody atd. Ryby dostávají to nejkvalitnější krmení.

         Zajímá mě, dá se koi, něco jako uměle dobarvit?? tetovat?? nějaká jiná technologie jak z průměrné ryby udělat šampiona. Jednalo se pouze o šupinatou formu ryb, původní skvrny jsou někde velice slabě vidět, některé vůbec.

         S prodejcem to konzultovat nechci, už tam ryby raději nenakupuji.

Díky Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ligor - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 25.177 (?), 16.6.2015 11:03

Nakupuji také v jednom známém obchodě v Holicích japonské koi. A barvu Koi ovlivňuje hodně faktorů: krmivo, voda (složení minerálů), sluneční záření, stres atd... je toho samozřejmě více. Koi aktivně roste do 3 let svého života a tím se i mění jeho barva a to může i dost intenzivně. 

Pokud chcete radu musíte napsat o jaké druhy se jedná protože japonský koi je v podstatě nic neříkající. A dále které barvy se strácejí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 237.66 (?), 16.6.2015 21:04

       Pokud jde o barvy, tak samozřejmě černá a červená. Druhy kohaku, showa a bekko.

      Stále si pokládám otázku, jestli jsem nekoupil v době prodeje kvalitní plagiát.

        Změna barev, no nevím, u karasů určitě, ale když kouknu na yutube, jak japonci loví a třídí svoje ročky ze zakalených rybníků??? vůbec mi nepříjde důležité zabývat se minerály ve vodě, nebo slunečním svitem.

        Jestli moje DRAHÁ zkušenost, je ojedinělá a další chovatelé se s tímto nesetkali, potom uznám, že jsem někde v chovu udělal chybu a rád se z ní poučím. Jestli nejsem sám s tímto problémem a někdo tyto krásné ryby "pančuje", rád bych to nějak změnil. Odpověď - špatně krmíte, špatně svítíte, moc u rybníku dupete, mě příliš neuspokojuje.

        Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ligor - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 25.177 (?), 17.6.2015 9:11

černá a červená jsou zrovna nejnáchylnější na uvedené faktory. Ale jak jsem psal hodně záleží jestli je ryba v plném růstu a jaký má předpoklad pro růst.

Tady jste si trochu odpověděl. Koukněte právě na ty videa mud pond a všimněte si těch krásných výrazných barev a ostrých okrajů. Za další právě ty minerály je také důležité řešit. Udělejte si rozbor vody v Japonsku a tady a zjistíte celkem pěkné rozdíly.

Prosím nejdřív si zjistěte zkutečnosti a pak kopejte na všechny strany.

Klidně vám nafotím fotky jak vypadá stejný Koi chovaný v umělém osvětlení a poté vysazený na plné sluneční záření. Myslím že se poté budete hodně divit. 

Momentálně mám jen fotku z umělého osvětlení. Zrovna Koi zatím velice vydatně a s radostí bledne.

A ano, mám odzkoušené různé druhy spektra osvětlení, a ano voda je ze stejného zdroje se stejnou koncetrací soli.

A pokud stále nevěříte, tak si přelovte jednu vaši showu do zimoviště pod umělé osvětlení a po cca měsící dejte vědět.

Martin K

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 188.68 (?), 17.6.2015 10:04

Zdravím,

myslím, že prostředí vody má velký vliv jako u jinych ryb... zabarveni napriklad okounu z velmi ciste nadrze a ze zakaleného rybníku jsou dosti markatni rozdily, obecne v ciste vode jsou ryby svetlejsi nez v zakalene, primé slunce taky hraje vliv na primém slunícku budou ryby svetlejsi nez v uvozovkách ve stejný vode ve stínu...

jinak krmivo je taky dulezity, ale bacha na druhy urcite karotenoidni latky dokazou z bileho podkladu udelat nadech do zluta napriklad zeaxantin ci do oranzova astaxantin.

A prodej "originalnich" KOI v urcitych prodejnach, to je uz zase jina pisnicka.

           MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 130.20 (?), 17.6.2015 11:19

Rozhodně není přímá úměra mezi cenou a kvalitou ryb. "Šampióna" můžete mít z ryby za pár korun a drahá ryba se nepovede. Pokud by jste chtěl mít jen super špičkové koi, budete je selektovat z tisíců ks po mnoho let. Proto ceny za kvalitní koi jsou takové jaké jsou a bez záruky. A o tom to je. Snažit se dosáhnout nedosažitelného a mít z toho radost! To je chov jap. koi wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 95.77 (?), 2.7.2015 10:15

Dobrý den, navážu na toto vlákno a rád bych se zeptal, zda má někdo zkušenosti s černými fleky na rybách-nějaký parazit? Čím léčit? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika