Bakterie



Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 216.160 (?)
17.4.2013 15:23

bakteriemi to nevyřešíte, možná by Vám pomohlo do okruhu k filtru vložit blok zkrápěné fitrace (poměrně Snadná realizovatelnost), zkrápěné filtrace vykazují extrémně vysokou denitrifikační schopnost (I s levným médiem jako je třeba Ogata Crystal Bio a podobně) a zároveň pohne s Ph směrem dolů. U zkrápěných filtrací výrazně převládá aerobní denitrifikace.

Víc by Vám jistě poradil pan Hrkal

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 24.21 (?), 17.4.2013 10:50, zobrazeno: 5090x
Dobrý den, máme jezírko o velikosti cca 2700l. Teď z jara se trochu předělává. Mohl by jste mi poradit až napustím jezírko jaké bakterie nejlépe použít? Mám k jezírku filtraci laguna 2500 a čerpadlo o výkonu 3500l, ale mám tam dva okruhy na filtr a vodopád. Jezírko je umístěné na přímém slunci tak neustále bojuji s řasamy. Děkuji za odpověď.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 216.160 (?), 17.4.2013 15:23

bakteriemi to nevyřešíte, možná by Vám pomohlo do okruhu k filtru vložit blok zkrápěné fitrace (poměrně Snadná realizovatelnost), zkrápěné filtrace vykazují extrémně vysokou denitrifikační schopnost (I s levným médiem jako je třeba Ogata Crystal Bio a podobně) a zároveň pohne s Ph směrem dolů. U zkrápěných filtrací výrazně převládá aerobní denitrifikace.

Víc by Vám jistě poradil pan Hrkal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 107.6 (?), 17.4.2013 18:41
Děkuji, pokusím se realizovat. Chtěl bych se ještě zeptat jezírko mám druhým rokem. Něco předělávám tak jsem musel jezírko vypustit. Když jsem ho vypustil tak veškeré kameny byly úplně bílé. Zřejmě vodní kámen. Znamená to špatné ph vody? Jak k tomu předejíd? Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 188.68 (?), 18.4.2013 8:44

Dobrý den,

odstranění důsíku není alfou a omegou omezení růstu řas. I kdyby jste měl pH 7 a dusičnany pod 5ppm tak vam rasy porostou.

MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 18.4.2013 9:08

Na rozběh použijte jakoukoli sadu "startovacích bakterií" - náběh filtru tím pomůžete urychlit. Pokud je nepoužijete, tak podle teploty vody se myslím na podobný stav filtru dostanete zhruba s 2-3 týdenním zpožděním.
Bohužel neplatí jednoduchá rovnice použití bakterií = úbytek řas.  Tento "informační šum " vzniká patrně proto, že na trhu existují kombinované přípravky, které obsahuji nejen bakterie, ale i algicidy. A pak také přípravky, které jsou deklarovány jako bakteriální(enzymatické) a jsou to čistě algicidy.

Pro růst řas bude asi limitujícím faktorem fosfor, nikoli dusík a pokud jste v nějaké normální hodnotě, moc bych ho pro tento případ neřešil.
K dotazu na pH - pokud tam máte hodnotu mezi 6-8, považoval bych to za normální a uspokojivé a nepokoušel bych se to nějak upravovat.

Dovolil bych si trochu nesouhlasit s Alím - myslím, že denitrifikace pH zvyšuje, a naopak nitrifikace jej snižuje. Pokud se hovoří o zkrápěném filtru, předpokládám dostatek kyslíku a tudíž spíše nitrifikaci. Debata mi zde ale přijde čistě akademická,  protože oba procesy se budou ve filtru i v jezírku odehrávat současně, ať chceme nebo ne :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 107.6 (?), 18.4.2013 9:46
V tomto oboru jsem laik a odborným názvům moc nerozumím:-)Když to shrnu napustím jezírko a aplikuji startovací bakterie. Jelikož mám malé jezírko a chci ho mít hezké je potřeba pravidelně bakterie dodávat? Do jezírka dávám 3-4 rybky. A je dobrý přidávat i přípravek na likvidaci řas? Minulý rok jsem dával bakterie od Subia a urychlovač, ale vždy jezírko bylo čisté jen pár dní a pak bylo zas zakalené. Bakterie jsem dával od oka, protože tam na tak malé jezírko nebylo dávkování. Jestli máte nějaký osvětčený návod jaké a jak často bakterie aplikovat? Je chyba, když napouštím jezírko že stísněně? Jinou možnost nemám. Díky za pomoc
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 107.6 (?), 18.4.2013 9:49
Omlouvám se na konci mělo být jestli je chyba, když napouštím jezírko ze studně. Jinou možnost nemám. Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 18.4.2013 11:36

Dávku bakterií bych přidal pouze na začátku sezony, a pokud nedojde v jezírku k nějakému zásadnějšímu problému, nevidím důvod je přidávat. Když to uděláte, určitě ale nic nezkazíte. Pokud se bude jednat opravdu o bakteriální přípravek, je prakticky nemožné předávkovat jezírko.
Většinou má každý majitel jezírka metodou pokus-omyl vyzkoušen nějaký postup, který mu funguje a se kterým je spokojen.  Něco podobného čeká i na Vás. Ty postupy se mohou podle majitelů i jezírek lišit docela výrazně, i když sledují obvykle stejný cíl.

Přípravek na lividaci řas přidávejte podle podle potřeby, vzhledem k objemu jezírka bych se ale v maximální možné míře snažil řešit to údržbou, než přípravky.

Pokud jezírko nemůžete napustit z jiného zdroje, nedá se nic dělat. Zdroj vody může, a také nemusí být původcem růstu řas, ale pokud nemáte jiný, nezbývá než tohle konstatovat a pokračovat v tom dál. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 75.16 (?), 18.4.2013 12:17
Děkuji, za rady budu se jimy řídit. Když nastane nějaký problém učitě se zeptám. Zkusím napustit jezírko z části dešťovou vodou a uvidíme. Děkuji vám.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika