Automaticka regulace prutoku



Stránky: 1,  2,  3,  4   
Pavel Daniel - (36) - 49.247 (?) 
22.11.2009 0:05, zobrazeno: 16088x

Neresil jste nekdo automatickou regulaci prutoku? abych neresil neco co uz je vyresene. Mam to vymyslene takto (samozrejme je to jen teorie :-)

Potrebuji to kvuli zanaseni sita ve filtru tzn. kdyz bude pritekat malo vody tak by to melo samo zvysit pritok.

regulace
regulace
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
miljan - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60) - 142.1 (?), 22.11.2009 0:27

Spíš to bude chtít přímo řízené čerpadlo presscontrol nebo něco podobného.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Pavel Daniel - (36) - 49.247 (?), 22.11.2009 0:46

Mam dve cerpadla Oase Optimax 10000 a nerad bych uz investoval do jinych.

Tohle cerpadlo by melo jit regulovat elektronicky ale v tomhle se vubec nevyznam.  Myslite ze by sel ten presscontrol z pumpy s timhle cerpadlem vyuzit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Pavel Daniel - (36) - 49.247 (?), 22.11.2009 0:52

Jeste teda pro uplnost co vlastne a proc potrebuju. Stavim neco ve stylu Celtusu - viz. obrazek. A aby to fungovalo tak tam nesmi byt moc vody ani malo vody. Kdyz tam bude moc vody tak bude zaplavene cele sito a bude to k nicemu kdyz malo tak to bude problem pro cerpadlo. Takze je potreba vyregulovat hladinu tak aby byla nekde pod sitem.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 23.11.2009 8:54

Jste si jistý, že jde Optimax elektronicky regulovat? Mám spíš pocit, že ne, na druhou stranu jsme tenhle problém nikdy neřešili, potřeba regulací elektronickou cestou mi připadá u tohodle čerpadla zbytečná
Obecně by se dalo říci, že jakýkoli složitější systém Vám způsobí dříve či později potíže při provozu, a měl by jste jej vymyslet tak aby byl tak primitivní ( myxšleno v dobrém smyslu slova), že bude fungovat vždy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 57.147 (?), 23.11.2009 12:43

No taky si to myslim - cim jednodussi tim lepsi :-) proto muj uvodni crt, ale ted jsem prisel jeste na jednodussi reseni (tedy nechal jsem se inspirovat jednou levnejsi screenex filtraci).

 Neni pouzite zadne soupe ale vtok do filtru je pres 90stupnove koleno ktere je nasmerovane dolu, uprostred kolena vede tyc dolu, pod kolenem je na tyci zatka a jeste niz na tyci je plovak. Stoupajici hladina tlaci plovak s tyci a somzrejme i zatkou nahoru naproti vytoku cimz ho usmernuje - jednoduche, genialni :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 23.11.2009 14:38

To zní dobře, nemáte fotku toho řešení?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pavel Daniel - (36) - 57.147 (?), 23.11.2009 14:59

Mam, doufam ze se nebudou moc zlobit.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 25.11.2009 9:08

Ta trubka na přítoku s tím plovákem je připojená na samotíž, a samotný filtr vyrovnán s hladinou nádrže?  Čerpadlo máte někde za ním, na konci kolony?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.147 (?), 25.11.2009 10:45

Presne tak, tu regulaci jsem resil(resim) halvne z duvodu z obavy zanaseni toho sita - a tim mensi propustnosti tzn. aby cerpadlo nechrchlalo s troskou vody.  Nejspis tam udelam jeste nejaky bezpecnostni prepad v prostoru nad sitem (kdyz by voda nezvladala protekat pres sito, tak by se prelila k cerpadlu.

To zapojeni jsem vykoukal u Cetusu (je to sproste, ale bohuzel, stydim se)

Chci to udelat tak, ze cerpadlo bude presne dle cetusu za tou sterbinovou filtraci a bude hnat vodu do biologicke filtrace, ze ktere uz to pak bude vytekat samo do jezirka (tady muze byt taky prepad kdyz by se bio filtr zanesl - tkaze v nejhorsim pripade (napr. pri dlouhe dovolene) - to cerpadlo bude jen tocit vodu a oba filtry obejde.

Jedine z ceho mam obavu pri tom zapojeni dle cetusu - voda de ze skimmeru dolu a pak zase nahoru do filtru - takhle jsem to mel presne zapojene letos - pomoci kg trubky 100mm a v te "nizine mne zustavaly tezsi necistoty, ktere na konci sezony uz vytok do filtru uplne ucpaly.

Letos jsem mel cerpadlo az uplne na konci a mel jsem porad problemy jak ho uregulovat se zmenou pruchodnosti filtru (malo vody, moc vody - nakonec to bylo tak ze cerpadlo jelo na "bezpecny" polovicni vykon coz mne stvalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13:51
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika