A diskusi mám pročtenou - začínám. Kdo kopal růčo?



tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 147.34 (?)
10.4.2010 20:40

6*12 metrů, to je fůra jako hrom, budete to hromadit kolem jezírka a tím zvedat břeh nebo odvážet pryč?Jestli tak nebo ne, i tak je reálný čas asi jak hrabal hrabě Monte Christo.Asi bych zvážil bagr, i tak budete mít fůru ručně vše dorovnat a upravit podle svých představ.Je to fakt spousta metrů a kolečkama vyvážet a jezdit na konec zahrady... jestli budete sám, tak to vidím na 3 měsíce dřiny po práci a počasí vždy nemusí vyjít, sem tam se to sesune, zatopí a tak... hodně síly a Alpy na svalstvodržím pěsti, taky zvažuji jezírko, ale na ryby, takže spíš hluboké než plýtké...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
maiad - (14) - 199.48 (?), 10.4.2010 18:46, zobrazeno: 42291x
Zravím všechny na fóru, už dlouho uvažuji o koupacím jezírku, pročítám zdejší diskuse a děkuji Vám za Vaše zkušenosti a nápady. Po dlouhém rozvažování a posunování špagátků po zahradě jsem se konečně rozhodl a do té zahrady také rýpnul. Rád bych se na tomto foru dělil o své zážitky z budování toho veledíla :-) A také ocením Vaše rady a komentáře. V plánu je momentálně jezírko 6x12 metrů, v nejhlubší části asi 1,5 metru, na jednom konci mělčinka pro cachtání dětí, v obloucích a středových částech bahenní zóna pro rostlinky... V plánu je kaučuková folie. A na začátek jeden dotaz... kdo z vás kopal růčo fůčo? Beru to jako sport, je to reálné vykopat to v rozumném čase?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 7.146 (?), 10.4.2010 20:08

Taky jsem kopal ručně, sice to bylo jenom 3,5x2 hloubka 1m měly jsme to se 2 kamarády za odpoledne a basu piva a litr rumu na grog bylo to na podzim a celkem pěkné odpoledne můžu jenom doporučit o tom to jezirko je alespon z něj máte věčí radost

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 147.34 (?), 10.4.2010 20:40

6*12 metrů, to je fůra jako hrom, budete to hromadit kolem jezírka a tím zvedat břeh nebo odvážet pryč?Jestli tak nebo ne, i tak je reálný čas asi jak hrabal hrabě Monte Christo.Asi bych zvážil bagr, i tak budete mít fůru ručně vše dorovnat a upravit podle svých představ.Je to fakt spousta metrů a kolečkama vyvážet a jezdit na konec zahrady... jestli budete sám, tak to vidím na 3 měsíce dřiny po práci a počasí vždy nemusí vyjít, sem tam se to sesune, zatopí a tak... hodně síly a Alpy na svalstvodržím pěsti, taky zvažuji jezírko, ale na ryby, takže spíš hluboké než plýtké...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.247 (?), 10.4.2010 21:01

Presne tak sam to vidim u sebe u takovedleho jezirka je vykopani jen zacatek, te prace ktera bude potom bude nekolikanasobne vic :-)) takze jestli je to jen trosku mozne tak bagr, nemusi to byt jen velky bagr ale bagrovat dokaze i bobek, ktery projede skoro vsude. Ja mam jezirko s objemem 100m3 a to co bych kopal tak pul roku mel bagr hotovo za par hodin. V jednom cloveku jsem to pak pripravoval pro polozeni folie, tak cisty tyden.

Jestli nemate problem se skladbou podlozi nebo spodni vodou tak bych urcite pridal hloubku, neni prijemne smatrat nohama v kalu, dotykat se slizke folie a hlavne to zlepsi stabilitu biotopu (vetsi objem vody, teplotni rozvsrtveni)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 147.34 (?), 10.4.2010 21:19

jestli je to koupací jezírko, tak pozor na děti neplavce a hloubku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 209.64 (?), 11.4.2010 9:52

tak to já jsem si svoje jezirko vykopal zasadně ručne ryč, lopata a kolečka, začal jsem na podzim roku 2008 a na jaře 2009 bylo jezirko vykopane 1.června 09 sem jezirko spustil ikdyž všechno nebylo ješte ok rostliny atd. Max hloubka je280cm rozměry jsou 14x10,odvoz hliny mi zajištoval kamarad z velkym kontejnerem bylo jich asi 6 dalšich 20m3 hliny jsem použil na vytvořeni skalky ktera je v pozadi a okolo jezirka. Na vyloženi dna jsem si nechal přivezt 5tun kačirku a 20 tun piskovce.Prace bylo dost a ještě ji je ale vysledek stoji zato takže nějaky bagr se muže jit vycpat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
VM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 1.194 (?), 11.4.2010 10:13

K čemu ten pískovec na dni? Pískovec je písek?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 209.64 (?), 11.4.2010 10:26

piskovec je použit na vytvořeni skalky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 128.35 (?), 20.4.2010 9:19

přeji krásný den taky jsme kopali,,růčo" teda kopal manžel, a za den měl hotovo Dělali jsme jej před loni délka asi 5 m krát 3 metry hlobka od 70 cm, do 90 cm. fotodokumentaci mám tady. přeji hodně sil a pak radost bude z hotové krásy dokonalá

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pavel Daniel - (36) - 57.149 (?), 20.4.2010 10:56

Jen pro predstavu - tady jde opravdu o trosku jiny rosah :-) - ty presuny zeminy jsou opravdu obrovske. Jen pri vzpomince na to mne boli zada :-D

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika