Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

"Mám" jezírko cca 10m3 s neustálím přítokem studené vody ze studánky. 

Letos poprvé studánka vyschla a nemohl jsem dopouštět. Do týdne jsem narychlo lovil umírající pstruhy.  

Dokud byla studená voda, nebyl problém do 10m3 nasadit 100 duháků a 50 sivenů. 

Problém je v teplotě vody, jezírko se nesmí přehřívat. 

Letos přes zimu jsem jezírko vyčistil, prohloubil, přizvedl hráz a dal folii. V současné době napouštím, mám téměř plno a jsem na 48m3.  

Dále již mám povolení na vrtanou studnu, která bude sloužit jako záložní zdroj vody. 

Co se týče krmení, osvědčilo se mi na jaře nasadit střevličku. Nasazuji pstruhy cca 6cm koncem dubna. Střevličky začnou žrát až začátkem července. To už je pstruh konzumní a začínám ho postupně odlovovat. Do zimy zůstane většinou cca 30 až 50 pstruhů a poměrně velké množství střevliček. Přes zimu nekrmím. Pouze pokud není led si chytím nějakého pstruha. Na jaře není ani jedna střevlička zato pěkní pstruzy. 

Před naszením nové násady je nutné všechny pstruhy vychytat, protože mají přes 45cm a 6cm pstruh by byl jen krmení. 

Pstruhy mám jen pro vlastní spotřebu. Granule se snažím krmit jen pro zábavu. Mám tříletého syna, který vydrží chvilku sedět, jen když krmíme. :-) 

Ale je jasné že díky folii nebude zdaleka tolik přirozené potravy, tak uvidíme. 

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika