Zahradní domek - postavit nebo koupit hotový



host - 168.167 (?)
26.3.2008 8:08

"Pokud to nic nežere, může to doma ležet"   ... pokud si tuto větu budete stále opakovat, zakrátko budete mít  "kam šahat" pro materiál.

Nutnou podmínkou je mít tolerantní manželku a velký pozemek...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 168.167 (?), 26.3.2008 8:08

"Pokud to nic nežere, může to doma ležet"   ... pokud si tuto větu budete stále opakovat, zakrátko budete mít  "kam šahat" pro materiál.

Nutnou podmínkou je mít tolerantní manželku a velký pozemek...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 26.3.2008 15:36

Nemyslím To ve zlém, je to věc světonázoru- já osobně vždy v cyklu přibližně dvou let projdu dům a vyhážu vše na co jsem dva roky nesáhnul. Občas sice zamáčknu slzu, ale nemám v domě to co mne vždy děsilo v domě rodičů - tj. hromady zlomkového materiálu a nejrůznějších součástek, které se využily ze 2-5 %.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 26.3.2008 17:56

Snažím se chovat podobně, ale nedaří semi to. Občas potřebuji něco, o čem vím, že jsem to kdysi někde uschoval, jenže to nemohu zaboha najít. Takže plno dalších věcí bez milosti vyhodím. Obvykle krátce nato zjistím, že jě nutně potřebuju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 54.33 (?), 26.3.2008 18:37

Přesně tohle mě pronásleduje...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.50 (?), 28.3.2008 18:44

Tak abych to upřesnil:

PRKNA tloušťky 2 cm : 8000,-

TRÁMY 10x12 cm : měl jsem doma(koupě od kamaráda - 2000,-)

STŘEŠNÍ KRYTINA : měl jsem doma - starší

DVEŘE a OKNO : koupě od kamaráda - dohromady 500,-

ELEKTROINSTALACE : měl jsem doma

PATKY a beton : cca 700,-

SEČTENO: 11 200 KČ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.244 (?), 1.5.2008 13:06

Postavil jsem si zahradní domek 6X3 m (z venku). Nejdříve betonovou desku, na ní dřevěnou konstrukci z trámů 16X10 cm. Oplášťoval palubkami 2cm. Dovnitř dal izolaci polystyrén 10cm. Vevnitř vystavěl zdi 5cm z ytongů.  Udělal jsem i koupelničku se záchodem. Má to samozřejmě okna, dveře. Udělal jsem si všechno sám. I elektriku, bojler..  Střechu mám palubky, lepenku a na tom hliníkový plech. Okapy plastové. Udlěllal jsem i beskosvod s uzemněním do hloubky 2m. Vybavil jsem chatku postelí, základním nábytkem, ledničkou. Časem se mi na zahradě zalíbilo tak, že v ní bydlím natrvalo. Je 40m od baráku. V baráku zůstala manželka a její rodiče. Mám klid a mír. Chatka mě vyšla na 140 tis. Kč. Samozřejmě pouze materiál. Moje práce by stála asi taky tak, takže kdybych si to nechal dělat firmou, vyšlo by to dvakrát dráž a ještě by to bylo zfušované, jak znám řemeslníky. Dělal jsem všechno sám, jenom rozvody vody mi dělali maníci.. protože nemám svařovací pistoli na plastové trubky. Stejně jsem to musel po nich opravovat, protože voda kapala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.106 (?), 13.8.2009 21:00

Vy jste teda šikovný, to bych si taky přála takový domeček pro sebe...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.66 (?), 13.2.2010 16:41

Hlavně, aby to nevyhořelo po té elektrické stránce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.7 (?), 17.10.2011 21:29

Mám pozemek cca 800m od baráku, ale zařídím se stejně. Ten klid a mír za to stojí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.134 (?), 26.11.2011 7:16

Dobrý den, take přidám svoji zkušenost.S manželkou jsme zdedily cast zahrady a tak jsme se rozhodly že si postavime tzv.letní siddlo.Nase chatka má rozměry 4,5 krat 4 metry.Na konstrukci jsem použil dřevěné tramky 8*8což je plně dostačující.venek mám oblozen palubkama na strese mam osb desky papirova lepenka a kanadsky sindel.Okna a dvere z Baumaxu.letos uz jsem stavbu dokoncil pro nedostatek casu.Zacnu v lednu.musim dodelat strechu, do vnitr prijde 8 izolace a oblozit palubkama.Podlaha tramy 10*10 izolace a podlahove palubky.přikladam foto.bude-li chtit nekdo radu rad poradim.Zatim se mejte.jjardasvoboda@seznam.cz

chajda
chajda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika