Položení dlažby na zahradě



host - 9.160 (?) 
17.5.2013 18:53, zobrazeno: 8449x

Dobrý den, nastěhovali jsme se do nového domu a rád bych provedl menší rekonstrukci zahrady. V první řadě mám v plánu popravit dlažbu. Aby jsme si to upřesnili, cena by měla být co nejnižší, práce svépomocí a výsledek nemusí být nějaký špičkový, spíše funkční. Takže k té dlažbě: Dlažba bude využívaná jen k chůzi a použita jako terasa pro posezení. Jedná se o plochu asi 3x3m. Nyní tam je obyčejná chodníková dlažba 30x30 cm, je místy propadlá, některé dlaždice pevně nedrží a kývají se, některé je potřeba vyměnit. Chci se zeptat jakým způsobem by jste řešili podklad a podsypání dlažby? Myslíte, že by stačil jen klasický písek v nějaké rozumné vrstvě? Nechce se mi totiž kopat bunkr pro podsyp, hutnit apod. už jednou jsem tohle dělal pro zámkovou dlažbu a výsledek sic krásný, ale práce příliš zdlouhavá a ve výsledku i nákladná. A taky asi pokud to nebude nutné nebudu rozebírat celou dlažbu, ale možná jen část a asi ještě o metr rozšiřovat.

Další věcí je chodníček který má na šířku 115cm a je vyskládán dlaždicemi 50x50x10cm opět nejsou moc stabilní, takže opět jaký použít podsyp? A hlavně jak by jste řešili těch zbylých 15cm? Vyřešil bych to asi jednoduše vybetonováním toho pásku, ale je tam jeden problém a to, že podél pod celým chodníčkem musím vést odpad od rýny. Vedl bych to v PVC odpadní rouře, ale jde o to kudy a jak. Myslíte, že by se to dalo vést pod tou mezerou(těch 15cm) částečně pod dlažbou a na to normálně beton až do úrovně dlažby? (odpad musí vést pod dlažbou neboť chodník je ohraničený z každé strany zdí). Jak by jste to popřípadě řešili celé vy? Případně jak hluboko pod dlažbou vést ten odpad? Děkuji předem za jakékoliv rady a názory.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika