Jakou plastovou zatravňovací dlažbu?



Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 32.35 (?) 
9.2.2012 17:40, zobrazeno: 13482x

Dobrý den,

vjezd k domu (délka cca 8 m, na 3 metrech větší sklon) + chodník v zahradě (délka 80 metrů).

Kdysi dávno se zde řešila, ale čas pokročil a taky je zde už více výrobců a dovozců.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
jarekm - (35) - 204.253 (?), 7.3.2012 9:09

zdravím, my jsme si pořídili plastovou zatr. dlažbu gutta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 82.78 (?), 7.3.2012 11:56
Dobrý den, jak jste s dlažbou spokojeni a jak dlouho ji máte položenou?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 53.1 (?), 7.3.2012 19:36

Měl jsem plastovou zatravňovačku na dvoře sedm let a pak mě došla trpělivost a všechno jsem vyházel. Přes sebepečlivější položení se časem pokřivila (jen chůze osob!!), protlačilo se bláto a tráva v tom stejně pořádně nerostla. Ještě mám ve vjezdu a na stání pro auto betonové zatravňovačky, ty jsou trochu lepší. Po 8 letech intenzivní péče již trochu zarostly, ale dnes bych ani je rozhodně nedával. Je s tím stejná práce jako z dlažbou a výsledek často žalostný. Myslím práce s pokládkou, údržba zatravňovaček je mnohem náročnější. Dlažba se jen zamete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 193.83 (?), 8.3.2012 14:42

Souhlasím s předchozím příspěvkem. Taky máme zatravňovací tvárnice asi 7 let vedle garáže pro příležitostné parkování. A v místech, kde opravdu stojí auto- tedy pod koly je tráva zničená. Musím říct, že ty naše zatravňovací dlaždice se časem nijak nepoškodily, neboť byly položeny přesně dle přiloženého návodu ( zhutněný povrch - makadam - štěrk- geotextilie - tvárnice a do nich pak nasypaná kvalitní hlína společně se zeolitem kvůli udržení vlhkosti v půdě pro růst trávy). Problém vidím v tom, že tvárnice má výšku pouze cca 5 cm a v pěti centimetrech výšky ta tráva jaksi nechce růst. V době, kdy přijdou sucha stébla trávy zaschnou a tvoří se zde holá místa. Dosev je docela problematický, protože každé okýnko v zatravňováku se musí prokypřit a dát tam semeno, a to je hrozná práce. Takže na závěr si myslím, že dlažba je určitě lepší, levnější a hlavně jednodušší na údržbu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 204.253 (?), 8.3.2012 8:25

máme jí položenou rok a musím říci že bych ji už nechtěl. pokládal jsem jí sám dle toho co jsem našel v internetu, ale kdybych mohl tak jí okamžitě vyměním za něco pevnějšího, nebot se zatravnovací panely prohýbají, propadají / a to jsem se snažil povrch vyrovnat /. Pokud potřebujete vytvořit povrch pro vjezd auta, tak raději volte betonový povrch s kameny, dlaždicemi, kostkami nebo s čímkoliv jiným, hlavně at je to pevné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika