Jakou plastovou zatravňovací dlažbu?



Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 53.1 (?)
7.3.2012 19:36

Měl jsem plastovou zatravňovačku na dvoře sedm let a pak mě došla trpělivost a všechno jsem vyházel. Přes sebepečlivější položení se časem pokřivila (jen chůze osob!!), protlačilo se bláto a tráva v tom stejně pořádně nerostla. Ještě mám ve vjezdu a na stání pro auto betonové zatravňovačky, ty jsou trochu lepší. Po 8 letech intenzivní péče již trochu zarostly, ale dnes bych ani je rozhodně nedával. Je s tím stejná práce jako z dlažbou a výsledek často žalostný. Myslím práce s pokládkou, údržba zatravňovaček je mnohem náročnější. Dlažba se jen zamete.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 32.35 (?), 9.2.2012 17:40, zobrazeno: 13485x

Dobrý den,

vjezd k domu (délka cca 8 m, na 3 metrech větší sklon) + chodník v zahradě (délka 80 metrů).

Kdysi dávno se zde řešila, ale čas pokročil a taky je zde už více výrobců a dovozců.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jarekm - (35) - 204.253 (?), 7.3.2012 9:09

zdravím, my jsme si pořídili plastovou zatr. dlažbu gutta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 82.78 (?), 7.3.2012 11:56
Dobrý den, jak jste s dlažbou spokojeni a jak dlouho ji máte položenou?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 53.1 (?), 7.3.2012 19:36

Měl jsem plastovou zatravňovačku na dvoře sedm let a pak mě došla trpělivost a všechno jsem vyházel. Přes sebepečlivější položení se časem pokřivila (jen chůze osob!!), protlačilo se bláto a tráva v tom stejně pořádně nerostla. Ještě mám ve vjezdu a na stání pro auto betonové zatravňovačky, ty jsou trochu lepší. Po 8 letech intenzivní péče již trochu zarostly, ale dnes bych ani je rozhodně nedával. Je s tím stejná práce jako z dlažbou a výsledek často žalostný. Myslím práce s pokládkou, údržba zatravňovaček je mnohem náročnější. Dlažba se jen zamete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 193.83 (?), 8.3.2012 14:42

Souhlasím s předchozím příspěvkem. Taky máme zatravňovací tvárnice asi 7 let vedle garáže pro příležitostné parkování. A v místech, kde opravdu stojí auto- tedy pod koly je tráva zničená. Musím říct, že ty naše zatravňovací dlaždice se časem nijak nepoškodily, neboť byly položeny přesně dle přiloženého návodu ( zhutněný povrch - makadam - štěrk- geotextilie - tvárnice a do nich pak nasypaná kvalitní hlína společně se zeolitem kvůli udržení vlhkosti v půdě pro růst trávy). Problém vidím v tom, že tvárnice má výšku pouze cca 5 cm a v pěti centimetrech výšky ta tráva jaksi nechce růst. V době, kdy přijdou sucha stébla trávy zaschnou a tvoří se zde holá místa. Dosev je docela problematický, protože každé okýnko v zatravňováku se musí prokypřit a dát tam semeno, a to je hrozná práce. Takže na závěr si myslím, že dlažba je určitě lepší, levnější a hlavně jednodušší na údržbu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 204.253 (?), 8.3.2012 8:25

máme jí položenou rok a musím říci že bych ji už nechtěl. pokládal jsem jí sám dle toho co jsem našel v internetu, ale kdybych mohl tak jí okamžitě vyměním za něco pevnějšího, nebot se zatravnovací panely prohýbají, propadají / a to jsem se snažil povrch vyrovnat /. Pokud potřebujete vytvořit povrch pro vjezd auta, tak raději volte betonový povrch s kameny, dlaždicemi, kostkami nebo s čímkoliv jiným, hlavně at je to pevné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika