Zkušenosti s filtračními kuličkami



host - 8.60 (?)
9.8.2019 20:44

Máme bazén 18m3, který je hodně využíván dětmi a jejich kamarády o prázdninách prakticky každý den od rána do večera. Fitrační kuličky mi fungovaly při takto velkém zatížení tak 2 týdny, pak jsem je musel vyndat a vyprat. Jinak už vracely bordel zpět do bazénu, hlavně kal. Jak je zde uvedeno, zpětný proplach u nich nefunguje.

Vrátil jsem se k písku. Pro někoho, kdo nemá tak zatížený bazén asi v pohodě, ale pro mě je daleko lepší písek 2-3 týdně propláchnout, je s tím míň práce, něž rozebírat filtrační nádobu co dva týdny.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
host - 148.155 (?), 8.7.2019 18:02

Filtrační kuličky používám v normální filtraci už druhý rok a jsem maximálně spokojený. Mám totiž hrozně železitou vodu a při použití jakékoli chemie voda okamžitě zhnědne. Odborníci mi nabízeli další drahou chemii, což jsem nechtěl. Na radu známého jsem dal do filtace kuličky a mám klid. Narozdíl od písku vyčistí i ty nejjemnější částice. Vodu mám nyní křišťálovou. Jedinou nevýhodou je, že nejdou propláchnout stajně jako písek. Vždycky když se zanesou, musím je vyměnit. Ovšem ty použité hodím do pračky a vyperu. Pak je můžu opět použít.
Jediné co je nutné, je nedávat jich moc. Do nádoby, kam se dávaly asi 2/3 objemu písku dávám sotva 1/3 objemu kuliček. Když jich dáte víc, ničemu to neprospěje, naopak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 8.60 (?), 9.8.2019 20:44

Máme bazén 18m3, který je hodně využíván dětmi a jejich kamarády o prázdninách prakticky každý den od rána do večera. Fitrační kuličky mi fungovaly při takto velkém zatížení tak 2 týdny, pak jsem je musel vyndat a vyprat. Jinak už vracely bordel zpět do bazénu, hlavně kal. Jak je zde uvedeno, zpětný proplach u nich nefunguje.

Vrátil jsem se k písku. Pro někoho, kdo nemá tak zatížený bazén asi v pohodě, ale pro mě je daleko lepší písek 2-3 týdně propláchnout, je s tím míň práce, něž rozebírat filtrační nádobu co dva týdny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika