Zamrznutí betonového bazénu v zimě



host - 150.21 (?) 
10.10.2014 7:56, zobrazeno: 3649x

Ahoj, mám bazén o rozměrěch 10x15m, hloubka 1,7m. Pravoúhlé tvary, kvádr. Stěny jsou historické, staré cca 40 let, ale jedná se o tloušťku cca 50cm, v dobrém stavu, armované karisítí. Beton je potažen geoškou a folií. Je to bývalá požární nádrž. Řeším otázku, co v zimě. Můžu nebo nemůžu si nechat v klidu hladinu zamrznout? Popraskají mi pnutím ledu stěny bazénu, nebo se to ještě nikomu nestalo a je to moje zbytečná obava? Mám v plánu do vody naházet před zimou několik desítek PETek zatížených pískem tak, aby plavaly a tvořily plovák. Ale vítr je může odfouknout k jedné straně a efekt se ztratí. Má smysl na hladinu položit polystyrenové desky, co mi zbyly ze stavby? Nebo mám nainstalovat jiné "nárazníkové zóny" pro led, aby se měl kam rozpínat? Nebo stačí vodu částečně odpustit, aby hladina byla pod úrovní terénu? 
díky za tipy.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
fanatix - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (256) - 94.99 (?), 10.10.2014 9:18
Plavaky rozneho typu na hladine su pre klud duse ze lad neposkodi steny bazena. Odpustanie vody cca 20cm pod trysky je z dovodu ze lad tieto plastove diely poskodi. Pokial vo vasom bazene nemate zabudovanu techniku ako trysky skimer svetlo malo by stacit odpustit vodu 20cm pod uroven terenu a pre kludny spanok nahadzat na hladinu polystyren alebo podobne
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika