zahradní bazén



Josef Svojanovský - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 255.238 (?)
5.3.2008 18:24

Zaujal mě příspěvek pána-hosta 204.208 již z 30.6.2007, protože stejný problém jsem měl při stavbě bazénu.Nevzdal jsem to, protože vždycky se najde řešení, kterým to jde vyřešit.Teď to může být inspirace.Nápad jsem měl, ale spodní voda je nevyzpytatelná.Byl jsem se poradit s hydrologem a stavařem.Protože oba dva, nápad přijali jako řešitelný,tak jsem se pustil do stavby.V zadním levém rohu jámy pro bazén, jsem před  betonováním dna vyhloubil díru, kterou jsem se dostal metr pod pomyslné dno bazénu.Při betonování dna jsem do díry dal trubku o délce 2 m a průměru 30 cm a zabetonovala se.Z počátku jsem musel vyčerpávat vodu než beton zavadl.Izolaci pod bazénem jsem nechal dát o 1 cm silnější než se dává,t.j.3 cm, včetně boků.Při samotném betonování kolem bazénu se opětovně odčerpávala voda do doby, než beton zavadl.Z pramenní jímky, která vznikla, používám vodu na doplnění bazénu a na chlazení nápojů v létě/minerálky, pivo,víno/, protože tam mám udělán malý rumpál s pozinkovaným drátěnným košem.Přístřešek rumpálu lze snadno vyjmout, je nasazen na hrdlo zabudované trubky.Protože jsem podcenil vlhkost v bazénu s impregnací dřeva, tak to teď předělávám a dávám kvalitnější lak.S novým vodním zákonem jsem si jímku přihlásil k legálnímu používání.

Zadní strana bazénu.
Zadní strana bazénu.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 22.39 (?), 4.3.2008 15:10

Dobrý den, uvažuji o bazenu Tampa, ale mám trochu strach, jestli nejsou levné, protože nevydrží víc než rok. Nemáte s nimi někdo dlouhodobější zkušenost?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 83.100 (?), 5.3.2008 17:03

Bazen tampa mám již 3 roky a bez nejmenšího problému funguje celé léto. Teď jsem ho vyděl na internetu za 1690,- já ho kupoval za 3000,-

Všechno u něj funguje jen jsem loni při balení utrhnul hadici tak musím kopit novou :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef Svojanovský - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 255.238 (?), 5.3.2008 18:24

Zaujal mě příspěvek pána-hosta 204.208 již z 30.6.2007, protože stejný problém jsem měl při stavbě bazénu.Nevzdal jsem to, protože vždycky se najde řešení, kterým to jde vyřešit.Teď to může být inspirace.Nápad jsem měl, ale spodní voda je nevyzpytatelná.Byl jsem se poradit s hydrologem a stavařem.Protože oba dva, nápad přijali jako řešitelný,tak jsem se pustil do stavby.V zadním levém rohu jámy pro bazén, jsem před  betonováním dna vyhloubil díru, kterou jsem se dostal metr pod pomyslné dno bazénu.Při betonování dna jsem do díry dal trubku o délce 2 m a průměru 30 cm a zabetonovala se.Z počátku jsem musel vyčerpávat vodu než beton zavadl.Izolaci pod bazénem jsem nechal dát o 1 cm silnější než se dává,t.j.3 cm, včetně boků.Při samotném betonování kolem bazénu se opětovně odčerpávala voda do doby, než beton zavadl.Z pramenní jímky, která vznikla, používám vodu na doplnění bazénu a na chlazení nápojů v létě/minerálky, pivo,víno/, protože tam mám udělán malý rumpál s pozinkovaným drátěnným košem.Přístřešek rumpálu lze snadno vyjmout, je nasazen na hrdlo zabudované trubky.Protože jsem podcenil vlhkost v bazénu s impregnací dřeva, tak to teď předělávám a dávám kvalitnější lak.S novým vodním zákonem jsem si jímku přihlásil k legálnímu používání.

Zadní strana bazénu.
Zadní strana bazénu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 22.204 (?), 7.3.2008 15:22

Léta mám vyzkoušenou modrou skalici. Funguje dokonale.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 237.52 (?), 29.3.2008 13:23

Pane Svojanovský a jaký to máte bazén?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Josef Svojanovský - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 255.238 (?), 29.3.2008 19:00

Ovál 5 x 3 m s protiproudem, hloubka 1,3 m a jedná se vanu, která byla na místo dovezena a dána do vyhloubené díry na betonovou desku, kde před tím byla položena izolace o síle 3 cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 237.52 (?), 30.3.2008 23:07

Pro stejnou velikost s rozdílem hloubky jen 120cm, taktéž s protiproudem /66m3 /jsme se rozhodli. Bazény Diamant. Jak silný máte, prosím,protiproud jakou značku a jak Vám funguje? Výrobci bazénů nám tvrdí že v tak malém nemusí fungovat.Cenu nám udělali s šachtou na protiproud a čističku 140tis. Na kolik ale přijde stavební příprava?Mám obavy že na dalších minim.60tis.? Jak jste se srovnal s faktem že tyhle plasťáky jsou na 20 let a potom přijde nákladnější renovace než stavba nového? Známí používají k úpravě vody prý zaručeně nejlevnější způsob s použitím kysel.sírové - je to údajně recept majitele hotelového bazénu.Nemůže takovým čištěním degradovat plast?Abych pravdu řekl, z jednání s prodejci bazénů mám negativní pocity - nejistota a technický amatérismus jedinců a na druhé straně snaha prodat za každou cenu.Nezávislá rada má cenu zlata.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef Svojanovský - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 255.238 (?), 30.3.2008 23:58

Chtěl bych se zeptat, už máte bazén dojednán a zaplacen?Ptám se proto, že je velmi vhodné si v dnešní době projít několik firem a porovnat zboží i ceny, pokud není pozdě, že bych Vám i dokázal poradit/nemusíte mít strach, nejsem prodejce bazénu/.Já osobně prošel 6 firem a mně se to vyplatilo.Vůbec toho času nelituji.Co se týče 20 let a potom potopa, není pravda, ale také záleží, jak se k bazénu budete chovat/např. jakou a kolik chemie budete dávat, atd/.Protiproud mám o něco silnější, protože s nim se dají dělat i jiné věci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 237.52 (?), 1.4.2008 10:13

Jsem příliš opatrný a hlavně váhavý /to se mi při stavbě domu mnohokrát vyplatilo/ abych už zaplatil, navíc mi v každé nabídce zapomněli něco nacenit. Tady můj mail. fa.impex@post.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 87.149 (?), 31.3.2008 11:34
H2SO4 k úpravě vody v bazénu? Hoteliér patrně čerpal nápad z filmu Rozpuštěný a vypuštěný. Všeobecně se doporučuje držet PH bazénů v zásadité oblasti, tedy nad 7PH. Kyselina skutečně může sterilizovat vodu posunutím PH do oblastí kolem 3-4 Pondus Hydrogeny jenž je pro většinu živých organismů smrtelná. Takto kyselé prostředí, připomínající rašelinné oligotrofní vody však nemusí každému svěčit na pokožku. :-))
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika