Vyčistenie odtoku z bazéna



host - 48.22 (?) 
10.6.2013 11:35, zobrazeno: 2725x

Dobrý deň, začali sme dávať do poriadku bazén (8x4x1,5m), ktorý bol cca 2 roky nepoužívaný. V nezakrytom bazéne stála celý čas zelená voda (cca 0.5m), ktorú som odčerpal kalovým čerpadlom a vyhádzal bordel. Neviem však v akom stave je odtok z bazénu na spodnej časti, ktorý je prepojený s potrubím so skimmera. K bazénu je piesková filtrácia, ktorá by (ževraj) mala byť v poriadku. Viete mi poradiť, aké základné kroky treba spraviť nato, aby som bazén vyčistil, resp. na začiatok aspoň prepláchol potrubie z odtoku tak aby som niečo neupchal a nepokazil? Momentálne je v odtoku znečistená voda (listy, riasy, možno úlomky z konárov,...), ktorá sa mi už nepodarila vytiahnuť + za 2 týždne aj niečo napršalo. Je veľká pravdepodobnosť, že to bude kompletne upchaté a bude treba zavolať odborníka, alebo to prúdom vody môžem krtkovať, vyčistiť bazén, a vodu skúsiť "prehnať" cez filter? Ďakujem za každú radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
ospaly - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 108.82 (?), 10.6.2013 23:23

Ja by som vymenil aj piesok vo filtracii (neviete v akom je stave a ako dlho sa pouzival) Zaroven potom viete vystriekat aj odtok. Ak ho rukou, pripadne handrou utesnite (utesnite hadicu, ktoru tam strcite) mohlo by to pomoct. Ak nie, bude nutne krtkovat. A ostatna udrzba uz standartne. Napustit najlepsie zmakcenu vodu, vyrovnat ph, cholrsok atd. Pokat na pekne pocasie a kupat sa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika