Voda ze studny



host - 129.96 (?)
17.5.2010 9:58

Nic mi to nevytváří a funguje to. Voda ze studny - žádný problém. Tedy aspoň z mojí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 246.18 (?), 28.4.2010 21:17, zobrazeno: 22843x
Dobrý den, máte někdo zkušenost s napouštěním bazénu vodou ze studny? Nechce se mi napouštět bazén vodou z řádu, protože za ni a za stočné zaplatím dost peněz. Nejsem si ale jist, jestli by úprava tvrdé vody a možná následně i více chemie, nakonec nevyšla finančně ještě dráž.Minulý rok jsem napouštěl z řádu, bazén mám částečně v zemi a s kvalita vody byla myslím slušná celou sezonu.Díky za radu. Marec
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 129.96 (?), 29.4.2010 11:46

Napouštím bazén pouze ze studny a jsem naprosto spokojen.

Každá voda na začátku vyžaduje změřit a upravit pH a přidat chlór. To tak drahé není. Na podzim část vody vypustím a na jaře ze studny doplním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 162.212 (?), 17.5.2010 9:33

Nicméně je pravděpodobné, že v případě vody ze studny, která není ne rozdíl od řádu upravená a bývá tvrdší a dost vápenitá, což může vytvářet těžce odstranitelné usezniny na fólii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 129.96 (?), 17.5.2010 9:58

Nic mi to nevytváří a funguje to. Voda ze studny - žádný problém. Tedy aspoň z mojí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 17.5.2010 11:06
Já když napustím doma bazének nebo barel vody tak je čistá a bez problémů, na opačném konci města (cca 5 km) napustím barel a voda je druhý den rezavohnědá, přitom když ji čerpám tak je čistá. V okamžiku kdy se dostane "na vzduch" tak se skazí, za několik dní se vyčistí ale na dně zůstane rezavý kal. Takovou vodu bych do bazénu nenapustil. Je potřeba si to vyzkoušet než mít v bazénu kalisko.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 129.96 (?), 17.5.2010 11:17

I tak to není problém. Prostě se stabilizuje a vyčistí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 17.5.2010 12:32
Problém to je, protože pokud odsajete kal tak Vám stejně zůstanou stěny rezavé. Je to zdlouhavé trápení s vyčistěním.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.96 (?), 17.5.2010 15:05

Nemám takovou zkušenost. Nicméně, péče o bazén je práce vždycky a jestliže už bazén mám, tak to pro mě není trápení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 145.94 (?), 24.5.2010 12:45

Dobrý den, mám stejný problém. Napustila jsem bazén vodou ze studny a po přidání bazénové chemie zežloutla jako jantar. Máme tu tvrdou vodu i ve studně i v řádu. Jen mě zajímá jestli se voda dá vyčistit nebo zda jí musím vypustit. Nemyslím si že je jinak závadná studnu pravidelně čistíme a voda v ní je krásně čistá. Děkuji za vaše názory a rady. Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 29.210 (?), 24.5.2010 13:23

Zkuste ten "jantar" dát do petky a odfiltrovat přes trychtýř s různou náplní. Začal bych látkou s pískem... Také bych zkusil nechat stát natočenou čistou vodu v otevřené petce několik dnů, co se s ní stane. Zeptejte se v okolí majitelů studní na jejich názor a zkušenost, ušetříte za rozbor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika