Úklid filtrace na zimu



host - 78.36 (?) 
23.10.2012 5:22, zobrazeno: 9907x

Při úklidu pískové filtrace na zimu se vypouští voda spodním šroubem a vrchní víko s cestným ventilem se sundavá, aby písek větral, nebo se víko nesundává vůbec? Jak to děláte a jak by to mělo být?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 23.10.2012 18:36

Vodu vypustím,6-ti cestný ventil dám do polohy zima a uskladním v teple.Dělám to tak již 5 let.Písek nechávám 2 roky a potom měním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 213.126 (?), 28.10.2012 16:29

A co solární panel?Uklízet nebo ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pitrisek-fr - (4) - 105.45 (?), 28.10.2012 20:25

solarni panel urcite uklizet. mame panel dlouhy 5.5m. na zimu odpojim hadice, panel smotam jak koberec, stahnu gumou at se nerozjede a sup s nim do garaze. piskovou filtraci vypustim a nechavam venku v bedne. takova velka plastova bedna na filtraci a chemii.  jo a to viko se nesundava. jen vzadu dole odsroubovat zatku aby voda vytekla. a s cerpadla taky odpojit hadici aby tam nezustala voda. to je prace na par minut a mate klid.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 29.10.2012 15:47

A to je ta bedna nějak zateplená?Já bych se bál aby ten vlhkej písek při mrazech nerostrhl tu nádobu.Proto to rači tahám do tepla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
pitrisek-fr - (4) - 105.45 (?), 29.10.2012 17:00

asi tak. bedna je takova z tvrdeho, kvalitnejsiho plastu. neni zateplena. ja ziju ve francii a tady takove mrazy nejsou. bylo tu maximalne -10 a nic se nestalo. rika se sice vseho docasu, ale nemyslim si ze by to neco mohlo udelat i pri delsich mrazech. prece jenom nez uderi, tak uz mam bazen zazimovany asi 3 tydny takze te vody v te filtraci nebude nic moc. no ale popravde v CR prece jenom kolikrat mrzne i snopel u nosu, tak to bych asi taky schovaval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 224.63 (?), 29.10.2012 18:32

Je skoro jedno ci je dlhodobo minus 10 alebo minus 30. Ak lad ma roztrhnut tu nadobu, tak ju roztrhne a teplota to neovplyvni. Teplota nehra rolu ak sa vytvori lad. Lad ma vacsi merny objem ako voda nezavisle ci minus 4 alebo minus 100.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 70.38 (?), 29.10.2012 21:40

Názory se různí na sundávání víka s vícecestným ventilem?

Vodu z nádoby vypustit určitě, ale to víko sundávat, aby písek větral? Nebo NE? Jak by to mělo být?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 5.11.2012 11:27

Pokud se nepletu tak jsem viděl tu benu i se stavbou bazénu na jiném vebu.Tady by to asi promrzlo, ale je to hezký.Akorát nevím proč se neosvědčilo to tepelné čerpadlo co jste tam měl.Mne čeká na jaře také kopání.Ale já chci zapustit bazén celej do země.Nyní máme asi 5 let bazén polozapuštěný.Koupil jsem letos ve slevě o "Bédi" větší a taky musím vyměnit solární kolektor, protože ten původní po 5 letech se začíná rozpadat.Je zhotovenej celej v mědi, ale ta bazénová voda ho pomalu ale jistě žere.Tak tam chci dát jinej ale plastovej a pokud možno pod sklo.To se osvědčilo u toho měděnýho.Taky už tam do betonového dna zabetonuju dnovou výpusť pro snažší vyčerpání vody před zimou.Po těch pěti letech provozu jsem přišel na mnoho vylepšení a jelikož jsem až nezdravě pohodlnej tak chci abych se o bazén staral co neméně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 153.119 (?), 18.12.2012 9:04

Myslím, že uplně ideální je vodu vypustit ventilem jak z čerpadla, tak z filtrační nádoby, oddělat vrchní ventil z nádoby a písek vyndat a rozprostřít, aby vyschnul a filtraci umístit někam kde nemrzne. Někdy se stává, že uvnitř písku zůstávají nečistoty a může se v něm tvořit řasa nebo zahnívat. Toto je samozřejmě ideální stav, je jesné, že málo kdo bude toto dělat, protože vyndat písek zvlášť pokud je filtrace v jímce není jednoduché. Pak tedy alespoň před odpojením písek dopře propláchnout zpětným proplachem a pak zbavit filtraci vody a otevřít vrchní ventil. Pokud máte tvrdou vodu můžete na písek nalít připravek proti tvrdé vodě, aby nezatvrdnul (tento přípravek se normálně dávkuje do vody na jaře). Na jaře zkontrolujte, že je písek stále sypký a bez nečistot a můžete ho používat dál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika