Údržba bazénu



Jan F - (19) - 254.67 (?)
26.6.2009 15:10

Savo budeme letos používat teprv druhou sezonu, ale jeto lepší a levnější.

Prodává se přímo savo do bazénů teda rozdíl mezi tímto a tim normálnim je rozdil akorát v tom že je na flašce/kanystru modrej pruch kde je napsaný že se může používat do bazénů a na druhé straně lahve/kanystru je tabulka podle které zjistíte jak máte ředit.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 34.43 (?), 31.5.2008 18:51, zobrazeno: 24624x

Dobrý den,

chceme koupit dětem obyčejný kruhový bazén Tampa 3,66x,91m s kartušovou filtrací. Myslel jsem si, že bazén napustím (s vodou nemáme problém - máme čistý potok), voda se za nějakou dobu ohřeje a za čas až se zkazí ji zase vyměním. Po přečtení příspěvků jsem pochopil, že to zřejmě tak jednoduché nebude. Chtěl bych poprosit, jestli mi někdo poradí, jakým způsobem bych se měl chovat, aby to bylo prostě správně (co bych měl dělat, co bych si měl případně dokoupit apod.). V příspěvcích jsem našel celou řadu návodů, ale měl jsem pocit, že většinou se to týká větších bazénů, u kterých je ta situace přece jen asi jiná.

Děkuji Michal

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 44.120 (?), 31.5.2008 19:13

Máme stejně velký bazén.5 let jsme používali kartuš a bazénovou chemii a nebyo žádný problém.Jen při déletrvajícímu vedru musela filtrace jen i 12 hod denně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 31.5.2008 19:49

Čím teplejší voda, tím víc se množí řasy.  Za chvilku byste měl vodu v bazénu úplně zelenou.  Bez chemie se tedy neobejdete - buď savo, nebo chlorové tablety v plováku.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
radegast - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 3.169 (?), 2.6.2008 10:45

Máme stejný bazén tak vám řeknu co jsem udělal já (už 3 sezónu).

Napustíte vodu a lakmusovým páskem (4 v1) změříte PH, alkalitu a chlor. Nejdříve se zaměřte na PH a upravte to na hodnotu asi 7.2 - kupte si prostředek PH mínus (250kč) a nasypte dle návodu. Pustte filtraci a nechte 12 hodin rozpustit. 

Změřte opět PH a chlor, PH by mělo být OK. Kupte si Chlor šok a nasypte 4-5 zarovnaných žlic. Opět při pustěné filtraci 12 hodin nechte rozpustit. Pokud možno mějte na bazénu celou dobu solární plachtu. 

Opět změřte PH a chlor - vše je přpraveno ke koupáni.

Udržování: Kupte si chlorový plovák a dejte do něj tabletu 4 v1 nebo 3 v 1. Jednou ta týden nasyspejte 1 lžičku chlor šoku a 12 hodin se nekoupejte. Filtraci pouštějte časovačem po 1 hodině celkem 5 hodin/den. Filtrace nesmí běžet když se koupete taktéž vyndejte chlorový plovák. Občas sítkou seberte špínu. Kartušouvou filtraci čistěte proudem vody 1/ týden.

dodržujte návody a bezpečnost!!!

Stačí?

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 231.188 (?), 3.6.2008 8:36

Děkuji za rady, snad to zvládneme. Jen se chci zeptat, kde se nejlépe tyto přípravky pořizují?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
radegast - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 3.169 (?), 3.6.2008 8:50

Zase já. No myslím že je to celkem jedno, ja je kupuji v hobymarketech nebo v drogériích. N internetu jsou levnější cca o 10% ale když si připočtete balné tak se to nevyplatí. Pčítejte s: plovák-500kč, chlor šok 1kg 250kč,  phminus 1,5 kg 160kč, Testovací proužky 4 v 1 -90kč. Moje oblíbená značka je Laguna (ale myslím že to je jedno)

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 231.188 (?), 3.6.2008 9:51

Moc díky!

Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 228.179 (?), 3.6.2008 10:13

ad host xxxx34.43:

Michale jsou i levnější a efektivnější způsoby nežli valit do vody chlor šok hlava nehlava (a nemám na mysli germicidní lampy)

Zkuste se znovu podívat do jiných vláken.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 32.65 (?), 27.5.2009 10:14

Dobrý den, nemáte na mysli používat savo? Já sháním informace od někoho kdo má s tím zkušenosti. Slyšela jsem, že je to snažšía také levnější. Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jan F - (19) - 254.67 (?), 26.6.2009 15:10

Savo budeme letos používat teprv druhou sezonu, ale jeto lepší a levnější.

Prodává se přímo savo do bazénů teda rozdíl mezi tímto a tim normálnim je rozdil akorát v tom že je na flašce/kanystru modrej pruch kde je napsaný že se může používat do bazénů a na druhé straně lahve/kanystru je tabulka podle které zjistíte jak máte ředit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika