solení vody v bazenu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
         
LordMirdas - (28) - 22.142 (?) 
3.5.2010 20:17

Ahoj zdravim vsechny.

Letos jsme si koupili bazen od Mountfieldu Azuro de luxe 402DL asi 20 m3 vody.

Zajimalo by me jestli by na nej stacil tento solinator cena se mi zda oproti jinym (asi 20 000,-) smesna. Za 5 500,- by to bylo zadarmo.-)

Ma tento nejakou slabinu?

Hezky den Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
            
host - 35.235 (?), 23.6.2010 20:25

tento solinator funguje bezvadne mam ho pripojen k bazenu azuro de luxe 404 a vse bez problemu, voda jako kristal bez starosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 160.4 (?), 12.7.2010 10:35

Dobrý den, nikde jsem nenašel typ solinatoru, který používáte. Jedná se o Intex chlorinator za cenu okolo 5500Kč?

Díky

 

Kužela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 208.67 (?), 26.6.2010 9:25

Naše firma montuje tato zařízení od roku 2000. Namontovali jsme jich již stovky. Pouze kladné reakce. Samozřejmě je potřeba, pokud je topení, mít ho z titanu. Schůdky, pokud jsou z oceli AISI 316, tak vydrží dlouho. ÚV lampy a Amury a podobné nesmysly nechávám bez komentáře...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 26.6.2010 21:47

Pěkná reklama na pěkné drahé zařízení, které vyžaduje investice do dražších doplňků bazénu. Přesto nebudu jako Vy a nebudu hanit to, co je jiné, než co prodává Vaše firma. Před rokem jsme koupili Biopool, což je ošetření bazénové vody elektrolýzou. Měl jsem to štěstí, že jeden p. jej nový prodával za 1/3 ceny. Za plnou cenu bych jej asi tehdy nekoupil, neboť jsem tomu moc nevěřil. Návod: podstatné : spotřeba chemie - zejména chlóru - měla klesnout na 5%, vhodné pro alergiky, změkčuje vodu. Skutečnost: alergika máme v rodině, voda je čistá, spotřeba chemie za loňský rok - 1 balení = 5 ks multifunčních tablet - nic víc. Můžete se přijet podívat, voda voní, po chlóru ani náznak, stěny jsou bez usazenin. Takže provoz bazénu za loňský rok vyšel na 300,-Kč + poměrná část pořízení Biopoolu, což souvisí hlavně s výměnou měděnozinkostříbrných elektrod, které by měly dle velikosti bazénu vydržet cca 3 roky a jejich cena je cca 500-700 Kč. Takže celkem úprava vody za rok 600,-Kč a k tomu časté koupání, což zvyšuje náročnost udržení bazénové vody v optimálním stavu a teplota vody často přes 30°C. Tak si představuji údržbu bazénu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 128.2 (?), 21.2.2011 12:06

Víte někdo, zda se musí bazén se slanou vodou na zimu odpustit pod trysky? Slaná voda nezamrzá, tak jestli je to nutné. Stačilo by jen uzavřít kohouty a odpojit čerpadlo? Jinam není nad bazén se slanou vodou, nejlevnější a nejsnadnější úprava vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 235.249 (?), 21.2.2011 15:07

Slaná voda taky zamrzá, jen při o něco nižší teplotě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.118 (?), 2.3.2011 19:35

Také jsem rešil jakou úpravu vody a nechal se na počátku přesvědčit na klasiku, tekutý chlór. Po první sezóně a spoustě problémů jsem přestal věřit všem těm bazénovým odborníkům a strávil hodiny na internetu. Kdysi jsem o slané vodě v bazénu pouze slyšel a měl v podvědomí, že je i na 50m bazénu v Praze Hloubětíně. Všichni návštěvníci si to chválili. Najednou jsem objevil firmu Trygon Pacific Eurocenter, prostudoval jejich web a k tomu na internetu vše okolo slané vody. Po pár konzultacích s danou firmou jsem pořídil zařízení SMC 30, které mi hlídá i obsah soli ve vodě a v případě, že je soli málo mne upozorní LED diodou. U Vágnera v Praze dokoupil něco trubek, lepidlo, ventily a sám si ho dle českého manuálu namontoval (je to velmi jednoduché a zvládne to jen trochu zručný člověk, nikdy v životě jsem to nedělal, jen jsem při stavně bazénu pozoroval firemní pracovníky jak technologii montují...) a po 2 sezónách si to nemohu vynachválit. Take jsem řešil sůl, ale jelikož jsem potřeboval do mého velkého bazénu 450kg, tak za ty šílený peníze jsem mořskou sůl kupovat nechtěl. Nakonec jsem pořídil sůl Claramat, která je na to také vhodná, přímo od firmy Solsan (teď mne asi obchodníci ukamenují... :-)) za rozumné peníze. Voda v bazénu celou sezónu super. Jelikož jsem měl dávkovací zařízení na tekutý chlór , tak jsem opět zapátral na netu a dozvěděl se, že na snížení pH stačí běžná kyselina sírová akumulátorová za pár korun (jen musíte zaplatit poprvé navíc za kanystr) a ne drahé přípravky s obrovskými maržemi. Z počátku jsem se při představě, že se mám koupat v kyselině, trochu obával, ale velmi znalý šéf ve firmě Inchema, která bazénovou chemii za velmi zajímavé peníze prodává na Praze 9 mi vše vysvětlil. Obavy se rychle rozplynuly. Navíc mi toto potvrdilo později více lidí od bazénových firem, které mnohdy tuto kyselinu pouze vlévají do svých kanistrů, případně ji trochu ředí. Já ji neředil. Bylo to na počátku mnoho hodin strávených na netu, tak alespoň touto cestou mohu někomu ušetřit drahocený čas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 163.130 (?), 18.7.2016 13:32
Možná hloupý dotaz. Ale když budu mít malý nafukovací bazén půrměr 3 m a hloubka půl metru, tak pro děcka nestačí mít filtraci a do vody nasypat mořskou sůl?Případně k tomu uv lampa? Co by se stalo? Když to funguje v moři? Přijde mi to, že všichni jen řeší chemii, kterou naše pokožka pořádně vstřebává a nepřjide mi to vůbec v pohodě a nebo solanizátory, které jsou drahé jak prase.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 18.7.2016 14:20

Myslíte si, že solanizátory jsou drahé jak prase jen tak z rozmaru výrobců a prodejců, a vlastně to jsou neužitečné krámy? Ne, bez této jednotky vám slaná voda čistá nezůstane. Odzkoušeno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika