solení vody v bazenu



host - 48.2 (?)
19.8.2009 11:43

A existují vůbec solonizační zařízení pro menší bazény. Ne, že bych to na netu hledal důkladně, ale našel jsem solonizační zařízení o nejmenším výkonu do cca 50 m3. Plánuji bazén cca 15-20 m3. Přece jenom bych raději něco menšího, jelikož pořizovací náklady po dostavbě domu jsou celkem vysoké.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
         
host - 48.2 (?), 17.8.2009 15:16

Salinita slané vody v bazénu je cca 0,5-0,65%(přesnost není důležitá) a musí zde být použito celkem finančně nákladné elektrolitické zařízení. Pravá mořská voda má salinitu cca 3,5% a pochopitelně bez jakýchkoli jiných zařízení. 

Proč tedy nelze "vzít" mořskou vodu a dát si jí do bazénu? (vzít = samozřejmě namíchat - 3,5% místo 0,5%)

Může se k tomu prosím někdo vyjádřit? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 17.8.2009 23:17

Nezkoušel jsem to. Ale do menšího bazénu o kapacitě 10m2 by to představovalo 350 kg soli. To je investice za pár tisíc.  Nejsem si jist, že po osolení vody nebudou žádné problémy s čistotou.  Že se voda v moři neupravuje, není důkazem, i jezero Bajkal se sladkou vodou je čisté i bez chlorových tablet a pískové filtrace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
stapro - (5) - 43.226 (?), 19.8.2009 8:40

Dobrý den,
úprava vody pomocí slané jednotky je opravdu velmi účinná. Na 10 m3 bazénové vody poté vychází zhruba 40 - 50 kg soli. Je však nutná jednotka, která tuto sůl pomocí elektrolýzy rozloží na plynný chlór. Tak jak píšete, tím, že by se voda v bazénu nasolila na 3,5 % není řešení. Jezero Bajkal i moře jsou natolik velké, že se dokáží vyčistit sami. Vodu v bazénu se slanou vodou proto stačí držet na salinitě okolo 0,4 - 0,5 %.


Ze všech způsobů, které naše společnost prodává a montuje je slaná voda nejvíce chválena. Zákazníci co si tuto jednotku nechali nainstalovat jsou s ní velmi spokojeni a to hlavně z těchto důvodů: levnější provoz, nekoupou se v chemii, je to zdravé na kůži a hlavně bazén vyžaduje mnohem méně práce (lze odjet i na dovolenou a vrátit se čistému bazénu :-))


Michal V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 48.2 (?), 19.8.2009 11:43

A existují vůbec solonizační zařízení pro menší bazény. Ne, že bych to na netu hledal důkladně, ale našel jsem solonizační zařízení o nejmenším výkonu do cca 50 m3. Plánuji bazén cca 15-20 m3. Přece jenom bych raději něco menšího, jelikož pořizovací náklady po dostavbě domu jsou celkem vysoké.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
stapro - (5) - 43.226 (?), 19.8.2009 12:08

Dobrý den,

ano i menší jednotky jsou k dostání. Na bazény do cca 20 m3 dodáváme menší jednotku než SMC 20, kterou nejspíše myslíte.

Michal V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 146.244 (?), 27.10.2009 22:55

Dobrý den, my máme objem bazénu cca 23 m3 a salinizační jednotka nás vyšla kolem 40.tis. s DPH, nebudu psát značku vzhledem k možným protireakcím a nechci někomu něco podbízet. Ale už při realizaci bazénu jsem věděla, že nechci nic chlórovat ani složitě měřit. Na soli je báječné, že nemusím nic měřit o všechno se postará sám salinizátor, takže jenom dosypávám sůl a věřím, že pokud nebude sám sal. poruchový nebo s ním do budoucna nebudou nějaké problémy, tak se nám i počáteční investice vrátí. Takže i pro menší bazény jsou salinizační jednotky, ale je vhodné projednat tyto možnosti s tím, kdo vám bude bazén realizovat nebo aspoň dodávat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.29 (?), 22.4.2010 9:48

Pokud vím nejmenším standardním systémem je MINI RP8 s produkcí chloru max.8 g/hod, který je doporučen pro bazén max. 25 m3.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 18.8.2009 6:51

Podívejte se, jak a proč se upravuje voda v mořských akváriích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 94.5 (?), 30.10.2009 21:07

Milá Hanko,

nečtěte "kecy" těch všech teoretiků a věřte praktikům!!!

Od letošního jara máme nový bazén Magiline s elektrolýzou. Dost jsem váhal, jestli do této (ne malé) investice jít, ale zástupci firmy mne přesvědčili a dnes jsem tomu rád.

Do bazénu cca 6,5 x 3,5 x 1,5 m jsme nasypali cca 25 kg soli. Její cena je v porovnání s cenou bazénu naprosto zanedbatelná. Změřili jsme koncentraci soli ve vodě, byla OK , nastavili jsme a spustili automatickou elektrolýzu. To se odehrálo v květnu a od té doby jsem na nic nesáhl a voda byla celou sezénu neuvěřitelně čistá. Elektrolýza není levná záležitost, terochu prodraží a zkomplikuje stavbu bazénu, ale protože bazén nestavíte na rok, tak je to investice, která se Vám bohatě vyplatí.

Mám minulou zkušenosti z nadzemního bazénu s klasickou chlorovou chemií. Když vyjdete ven z bazénu s chemií a neosprchujete se, tak jste cítit chlorem. Pokud vyjdete ven z bazénu s elektrolýzou, tak naopak voníte a můžete jít na obchodní jednání, nebo na rande.

Zdraví Antonín K. z Křelova u Olomouce

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 94.5 (?), 30.10.2009 21:48

Omlouvám se, ale nějak jsem se asi překlepnul, protože tam mělo být cca 125 kg soli. Ale i tak je cena soli zanedbatelná, oproti ceně celého bazénu.

Zdraví Antonín K., Křelov u Olomouce

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika