Solární systém k bazénu Avenberg SE100



host - 48.27 (?)
29.5.2012 20:02

Dobrý den, uvedený ohřev jsem dnes připojil k bazénu a zatím spokojenost.Podmínkou funkce je to, že nádrž je výše než hladina bazénu.Připojení je dle návodu +kulový ventil na vstupu, druhý na výstupu nádrže.Funkce je beztlaková.Dostatečný výkon čerpadla je potřeba, aby se nádrž ohřívače naplnila vodou z bazénu až do okamžiku výtoku vody větracím otvorem.

Funkce:  Pustím fitraci, otevřu ventil vstupu do nádrže a tento uzavřu při výtoku vody z větrání. Výstupní ventil je stále zavřený.Ventil na T kusu obtoku je stále otevřený. V tomto okamžiku začínám ohřívat. Dále používám čerpadlo pouze na filtraci. Ohřívač ohřeje zásobník na nějakou teplotu.Pokud chci horkou vodu napustit do bazénu, pouze otevřu ventil na výstupu a teplá voda vyteče do bazénu samotíží..Výstupní ventil zavřu, vstupní otevřu při zapnutém čerpadle. Celý cyklus se periodicky opakuje. Toť vše.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
host - 37.107 (?), 21.5.2012 21:27

Pokud jste nevyužívali samostatné čerpadlo, mohu vědět, jak jste celý systém měli zapojen? Na jakém principu Vám to běhalo?cool

Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 181.5 (?), 13.5.2012 23:28

Po nejakem hledani jsem take zjistil, ze tyto systemy vubec nejsou urcene k ohrevu bazenu - jsou urcene primarne na chaty a chalupy k ohrevu teple uzitkove vody. Ono je logicke, ze takova velka bandaska asi nebude slouzit k prutokovemu ohrevu bazenove vody :) Po case se to zanese chlorovanou vodou a je po srande.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 249.198 (?), 19.5.2012 6:59
Když bych to chtěl připojit k domu jako zdroj teple vody co všechno k tomu je potřeba a cca finanční naklady. Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 232.70 (?), 23.8.2012 22:48

U mě si instalatérská firma řekla cca 17000 za připojení na střechu a rozvedení teplé vody ještě do kuchyně. Bez toho by to přišlo tak na 10-11.000. Jinak jsem byl na samotné zařízení zvědav, ale předčilo moje očekávání. Mám to instalované zhruba 1.5 měsíce a voda tam je pořád teplá, až jsem v těchto horkých dnech, kdy na chatě moc nejsem, musel trubice raději zakrýt, aby se nepřehřívala. Fotky mám zde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 232.70 (?), 28.5.2014 14:57

Tak mi toto zařízení slouží už 3 sezonu. Zatím žádné problémy nebyly, trubice na zimu nedemontuji, pouze zařízení vypustím, na konci března znovu napustím. Toť vše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 232.70 (?), 20.5.2012 10:14

Mohl byste rozšířit zkušenosti s tímto zařízením? Jak dlouho se voda ohřívá, na kolik stupňů, jaké hadice jste použil, je nutné doplňovat vždy vodu po odběru?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 90.87 (?), 27.5.2012 12:38

Se zájmem jsem si přečetl Vaši recenzi. Prosí poraďte nám.Asi jsme taky packalové.Připojil to instalatér dle návodu na zpětnou větev čerpadla filtrace. Z nádrže při zapnutí čerpadla lítá voda a to jak z otvoru tank systém, o kterém nikdo neví na co je a i z trubky, kterou jsme dali do otvoru pro přehřátí. Do bazénu žádná voda neteče, prostě se nevrací. Vše těsní a je správně zapojeno.Včera se z otvorů nádrže doslova kouřilo, ale do bazénu nic nevytéká. V návodui jednou píší, že to je netlakový systém, ale vzápětí kladou důraz na dostatečný výkon čerpadla. Tomu nějak nerozumím. Poradíte nám?

Díky moc

Milda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 48.27 (?), 29.5.2012 20:02

Dobrý den, uvedený ohřev jsem dnes připojil k bazénu a zatím spokojenost.Podmínkou funkce je to, že nádrž je výše než hladina bazénu.Připojení je dle návodu +kulový ventil na vstupu, druhý na výstupu nádrže.Funkce je beztlaková.Dostatečný výkon čerpadla je potřeba, aby se nádrž ohřívače naplnila vodou z bazénu až do okamžiku výtoku vody větracím otvorem.

Funkce:  Pustím fitraci, otevřu ventil vstupu do nádrže a tento uzavřu při výtoku vody z větrání. Výstupní ventil je stále zavřený.Ventil na T kusu obtoku je stále otevřený. V tomto okamžiku začínám ohřívat. Dále používám čerpadlo pouze na filtraci. Ohřívač ohřeje zásobník na nějakou teplotu.Pokud chci horkou vodu napustit do bazénu, pouze otevřu ventil na výstupu a teplá voda vyteče do bazénu samotíží..Výstupní ventil zavřu, vstupní otevřu při zapnutém čerpadle. Celý cyklus se periodicky opakuje. Toť vše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 119.223 (?), 26.5.2012 7:36

Ta odkazovaná zkušenost v ćlánku má pravdu. Toto není určeno k ohřevu bazénu. Je to na TUV. Ale prodejce, či distributor ať už (odstavený prodejce na aukru AVENBERG-STORE) to tvrdí. A tvrdí to proto, protože zase tuto informaci má od výrobce.  Přemýšlel jsem o tom také. A připojil bych to naprosto stejně, tedy chybně, jelikož je tam návod či nákres a na dalších stránkách třeba Penty je také nakreslen a banální návod. Po přečtení toho článku bych to řešil druhým okruhem a akumulační nádobou. Každopádně to nebudí důvěru. Třeba by to s bazénem fungovalo, ale musí se udělat tisíc věcí dalších o kterých laik neví, pokud je nemá v popisu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 217.58 (?), 26.5.2012 8:22
Zásobník a zřejmě napojení trubic do něho nejsou tlakové. Napouštět a vypouštět každý den vodu bazénu, to je snad pro nějakého nadšence, kterého to baví. Za týden to přejde každého a vůbec si to nedovedu u bazénu, v pravém slova smyslu představit. Nějaké nafukovací cáchadlo pro malé děti, snad. Tam je častá výměna vody nutná a tu je třeba ohřát.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika