Solární fólie



host - 61.15 (?) 
27.7.2011 18:00, zobrazeno: 3516x

Dobrý den,

chtěl bych koupit solární bublinkovatou fólii na zakrytí venkovního bazénu. Problém je, že dělají více druhů (180 - 360mic) a barev (modrou a černou). Chtěl bych se zeptat jestli má někdo s fólií zkušenosti jaký typ je dostatečně účinný a jestli černá barva fólie je skutečně o tolik lepší v závislosti pohlcování slunečních paprsků než modrá.

Děkuji Luboš.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 185.74 (?), 27.7.2011 18:31
Já solární plachtu mám, ale v podstatě ji nepoužívám. V některých případech se vyplatí dát na noc proti chladnutí vody. Pokud ji mám na hladině několik dní za sebou, začne se voda rychle kazit. Na ohřívání vody mám solární panely. Ve dne není použití solární plachty moc výrazné. Doporučuji tedy používat jen přes noc proti chladnutí vody. Bez plachty (nadzemní bazén) spadne teplota o 6 stupňů. S plachtou jen o 1,5 až 2 stupně. Solární panely pak ohřejí vodu max. o 6 stupňů. I když mě celý systém běží většinu dne, přes 30 stupňů se nedostanu (cca 28 m3).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 190.120 (?), 25.8.2011 16:11
Další variantou je lamelové zakrytí hladiny. Vhodně zvolené lamely pomáhají mírně ohřívat vodu (ale skutečně účinnější jsou solární panely apod.), ale hlavně mnohem lépe izolují v noci a chladných dnech. Nezanedbatelným aspektem je pak jejich bezpečnostní funkce, při správném provedení unesou i dospělého člověka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika