Přepínání šesticestné filtrace za chodu



host - 244.207 (?) 
8.8.2013 19:48, zobrazeno: 5238x

Ahoj, zjistil jsem, že žena u šesticestného ventilu na filtraci přepíná polohy bez toho, aniž by čerpadlo vypla. Je to velký problém? Ve všech manuálech se píše, že se to takto nesmí. Díky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 229.11 (?), 8.8.2013 20:02

ja to tak delam take a nic se nedeje to cerpadlo moc velky tlak nedava aby se neco porouchalo on vyrobce se jen jisti aby nemusel uznavat zaruku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 208.108 (?), 8.8.2013 21:03
Přepínejte za chodu čerpadla a 220V napojte vodou k motoru, taky je v návodu, že na připojení dodržet předpisy el instalace. Vy ty rázy necítíte při přepínání? Já jsem 1 zkusil, co se děje a pochopil jsem, proč je v návodu ne za chodu. Návod není jen o záruce, je o bezpečnosti, životnosti, spokojenosti, správné obsluze výrobku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 244.207 (?), 8.8.2013 21:17

ale já to vcelku chápu, už jsem ženě vynadal. ale řeším, co se mohlo stát a jak poznat, zda se něco stalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 213.126 (?), 8.8.2013 21:45

Asi jste ženě špatně vysvětlil postup, nebo to byl její nápad?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6500) - 9.2 (?), 8.8.2013 21:53

Tak rozvod elektriky bych do vícecestného ventilu nemotal. Spíš jde o to, jak a z čeho jsou segmenty ventilu vyrobeny. Vzhledem k tomu, že je to plast, může to být docela "hrachovina". Při přepínání mohou vznikat rázy a v případě výkonnějšího čerpadla - filtrace běžně dosahují 2 bary ty rázy lehce něco ulomí, odlomí, ohnou a podobně. Přece jen to není poctivé litinové šoupě, ale plastový výlisek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika