Písková filtrace - vracení kalu zpět do bazénu



joudamates - (20) - 40.135 (?)
7.7.2014 9:11

Teda, nevim jestli to chápu dobře, ale vy vysáváte do filtrace? Proč nevysáváte normálně s ventilem zapnutým na obtok a ven?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
   
host - 156.203 (?), 8.6.2014 13:07

... a použil jste písek se předepsanou zrnitostí dle výrobce vaší filtrace, nebo jste někde koupil písek do bazénové filtrace protože byl za levný peníz?? Kaz zrušíte vločkovačem, nebo z Mounfildu Flokulem, nebo Projasňovačem. Nepřekračujte dávkovaní, nebo se vám voda zakalí. A pokud nějaký z těchto přípravků už máte v bazénu (a to větší množství než je předepsané), mohla by to být příčina zkalení. V tom přídavě dolíjte bazen např vodou z potoka, nebo vodou z okapu (pokud tam máte nějakou nádobu). Prostě tu vodu nějak ušpiňte (nouzově třeba prachem). Tyto chémie ve větším množství totiž zakalí vodu a filtrace jí už nevyčiští i kdyby běžela non stop měsíc. Takže vodu ušpinit (viz. výše) a nechat běžet čerpadlo v kuse. Za den až dva dny bude čistá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
devil63 - (6) - 213.145 (?), 9.6.2014 8:36

Zdravím, díky konečně za konstruktivní radu, ale už jsem problém vyřešil.Je to konstrukční vada filtrace a sice těsnění 6ti cesného ventilu.Jakmile vysáváte nečistoty vysavačem a stane se Vám, že se vám hubice přisaje na dno a udělá se tam podtlak, silikonové těsnění se podtlakem zdeformuje a už po obnovení normálního stavu netěsní tak jak má.Vyřešil jsem to tak, že jsem dosedací plochy a nejtenčí dotykové plochy podlepil transparentním silikonem expres.No a nyní vysávám kal jako dřív po té kal z filtrace vypláchnu do odpadu a filtrace maká dál. Tak doufám, že to pomůže těm kdo má stejný problém. Hezký den a čistou vodu :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 221.2 (?), 5.7.2014 20:14

Dobrý den, mám taká ProStar4 a problém s ventilem. Zkoušel již všechno možné, ale nic nepomohlo. CHtěl bych tedy poprosit o radu, které plochy jste podlepil tím silikonem. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 21.1 (?), 5.7.2014 21:01

Dobrý den.
Mám stejnou filtraci i stejný problém...

Mohl by jste prosím popsat, jak jste ventil opravil? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
devil63 - (6) - 213.145 (?), 6.7.2014 21:56

Vidím, že problém tíží více uživatelů této filtrace a tak přikládám popis a fotografie.Doufám, že Vám pomohou problém vyřešit jako mě.

Je třeba rozebrat víko filtrace, jde to docela v pohodě, ale pozor, šrouby jdou do plastu, tak pak utahovat podle toho, aby jste si je nestrhli. (při zpětné montáži).Po rozebrání vyjměte těsnění 6ti cesného ventilu, opatrně.Vyčistit důkladně obě část od písku a nečistot a po vyschnutí nanést po obvodě vrstvu sanitárního silikonu, vrátit těsnění zpět pořádně usadit a přebytečný silikon lehce setřít. Já jsem pak ještě celé těsnění pro lepší chod ventilu namazal potravinářskou vazelínou. Pak složit a rovnoměrně dotáhnout, pak nastavím páku do polohy 1. (filtrace) a nechám to do druhého dne vy vulkanizovat. Jo a to těsnění po obvodě víka(černé) silikonem nenatírám jen vazelínou.

Zakroužkovaná místa jsou ty nejproblémovější.

Písková filtrace - vracení kalu zpět do bazénu - těsnění ventilu
Písková filtrace - vracení kalu zpět do bazénu - těsnění ventilu
Písková filtrace - vracení kalu zpět do bazénu - Detail
Písková filtrace - vracení kalu zpět do bazénu - Detail
Písková filtrace - vracení kalu zpět do bazénu - víko
Písková filtrace - vracení kalu zpět do bazénu - víko
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
joudamates - (20) - 40.135 (?), 7.7.2014 9:11

Teda, nevim jestli to chápu dobře, ale vy vysáváte do filtrace? Proč nevysáváte normálně s ventilem zapnutým na obtok a ven?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 7.7.2014 12:38

Já to taky ženu obtokem ven, tak přijdu o trochu vody, ale mám čistej písek ve filtraci.I když to propláchnete tak stejně všechen bordel nedostanete ven.Tak proč si zasírat zbytečně filtraci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.2 (?), 7.7.2014 18:08

No mě jde hlavně o to, že při filtrování vytéká voda z odpadu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 7.7.2014 18:12

Tomu rozumím, ale bylo psáno, že se to posílá přes filtraci do bazénu.Asi jsem tomu špatně rozuměl.Ale hodně lidí to takhle dělá aby ušetřili trochu vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.176 (?), 24.5.2018 11:42
Jasne ze prez filtraci mam poloautomat vysavač je v chodu cca hodinu, filtrace má průtok 7 kubíků za hodinu to je pro vás trochu vody???
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika