Náročnost péče o zapuštěný bazén



host - 92.213 (?)
29.2.2008 23:43

Pane Svojanovský, já za kytičku děkuju.

Jaké úpravy jste měl na mysli? Jaká vylepšení a zjednodušení jsou možná? (při stavbě bazénu)

Díky, Majka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 92.213 (?), 29.2.2008 23:43

Pane Svojanovský, já za kytičku děkuju.

Jaké úpravy jste měl na mysli? Jaká vylepšení a zjednodušení jsou možná? (při stavbě bazénu)

Díky, Majka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef Svojanovský - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 255.238 (?), 1.3.2008 0:27

Paní Danielo, máte pravdu já skutečně ty blbosti vymýšlím, usnadňují mně práci a lhát nepotřebuji, nedělal jsem to dosud a na starý kolena už to nebudu zavádět.Dokazovat si nic nemusím,protože to za mě dělají ostatní když si udělají kopií od originálu a i ta kopie pracuje.To,že jsem napsal, že vím, kde bydlíte, je pravda.Bydlíte v rodinném domě, protože u paneláku by jste bazén nemohla mít.Mám pravdu?Ta věta byla myšlena v legraci.Pokud jsem se Vás dotkl, hluboce se omlouvám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef Svojanovský - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 255.238 (?), 1.3.2008 1:02

Prosím jenom o napsání typu bazénu. Já nemám bazén od Mountfieldu, to jsem hned jako první po návštěvě technika u nás vyloučil. Nelíbila se mně některá technická řešení a jinak to nejde udělat, protože ty díly dostávají udělané na míru z výroby. Ale něco jde vždycky udělat, když se chce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 29.2.2008 23:46

Trochu se Vám práší od pusy, toho jsem si všimla i v jiných Vašich příspěvcích, pane Svojanovský.  Nehodlám se dohadovat s člověkem, který si vymýšlí blbosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 92.213 (?), 1.3.2008 0:30

Já jsem psala, že jenom uvažuju o tepelném čerpadle z Mountfieldu - teď ho nabízejí asi za 24 tis., jinde jsem levnější nenašla, spíš o hodně dražší. Bazén i všechno ostatní řeším jinak.  Co poradíte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef Svojanovský - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 255.238 (?), 1.3.2008 0:47

V minulém roce Mountfield nabízel tepelná čerpadla asi za 14.tisíc, mám za to,že to bylo asi v měsíci červnu a nabídku posílal všem majitelům, kteří si u nich bazén koupili. Věřím, že tak jak udělali opětovně slevu na bazény, tak mohou opakovat i čerpadla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 92.213 (?), 1.3.2008 8:57

Bazén bude plastový, 7,5 x 3,5. Za typ na čerpadlo děkuji. Majka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef Svojanovský - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 255.238 (?), 1.3.2008 11:50

Podle rozměru bazénu nepoznám, kde bude umístněna písková filtrace, ale předpokládám,že nebudete chtět stavět nějáký další malý přístřešek pro ni a bude zabudována do prostoru bazénu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 92.213 (?), 1.3.2008 11:57

No to právě ještě nevím. Šachta u bazénu (pod zemí) se mi moc nelíbí, ale do přístřešku bych to musela táhnout asi 10 m (+8m kolem bazénu). Taky jsem slyšela, že je lepší podzemní, aby bylo čerpadlo pod úrovní vody.  Co považujete za lepší Vy? (Šachta i přístřešek vyjde na zhruba stejné peníze, navíc by bylo jen těch 18 m trobek).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef Svojanovský - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 255.238 (?), 1.3.2008 13:20

Jsou výhody i nevýhody u obou, jednou je to na úkor pohodlí  a obsluhy když se bude něco dělat kolem filtrace u druhého zvětší se pořizovací náklady.Je zase pravda,že k filtraci chodíte občas, na zimu musíte odšroubovat na spodní části filtrace vypouštěcí zátku, neriskoval bych nechat vodu uvnitř a nebo z vrchní části to pořádně zateplit.Motor od čerpadla vytváří teplo, které je potřeba odvětrávat.Čistit sítko čerpadla, také občas, ale musíte se tam sehnout, případně udělat malinko větší prostor.Druhý způsob je zase pohodlnější,ale je tam 18 m trubek.Pokud nechcete, aby se Vám voda v 6/4 hadici tam a zpátky ochlazovala musíte na ní dát izolaci, to nejsou tak velké náklady, odhadem do 500,-Kč.Počítáte s tepelným čerpadlem.Určitě budete chtít mít teplou vodu, tak k zamezení tepelných ztrát bych dal ještě trubky do další trubky/chráničky -odhadem 1.000,-Kč/.Určitě se to vyplatí.Každé zateplení má své opodstatnění.Čerpadlo pod vodou by jste měla už za předpokladu,že dáte filtraci k bazénu, protože se dává na vývod od skimeru.Já osobně mám filtraci v domě, protože jsem k ní dával další věci a to nejde dát pod  povrch.Pokud na rozhodnutí máte ještě čas, tak na Velikonoce jedem na návštěvu a projíždíme Prahou, tak bychom se mohli zastavit, pokud budete mít zájem.Je vhodnější vidět místo, než takto kalkulovat.Už teď určitě tušíte, proč jsem psal ty otázky.Chtěl jsem Vám všechno jedno po druhém napsat, aby jste měla lepší rozhodování ve výběru bazénu a firmy.U Moundtfieldu za cenu  bazénu, včetně protiproudu mně firma, kterou jsem si vybral ze 6 ti postavila bazén-vana, včetně protiproudu a 2/3 zastřešení.Zastřešení je v aluxovaném provedení.Pokud se rozhodnete, stačí jen dát mail,pak už by jsme se dohodli na dalším.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika