Jak pročistit bazén od pylu



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?)
24.5.2018 8:10

Mně nic neuniklo, vy jste špatně čet. "po usazení vrátit vodu".  Rozumí se bez kalu. Musí se vám všechno takhle předžvýkávat, nebo jste troll? Co udělá tazatel je jeho věc a je mi to srdečně jedno. Reagoval jsem na jeho dotaz, co si vysvětloval s vámi mně nezajímá. Howgh.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 23.5.2018 21:27

Jednak nepozorně čtete, druhak jste to nepochopil. Nejde o trvalé řešení, ale jednorázové odkalení. Tazatel chce vodu šetřit, má 17 m3 bazén. Nikdo tu nepíše o vracení výplachové vody z filtru. Zkuste to znovu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 19.54 (?), 24.5.2018 6:55

Z počtu vašich vstupů jde respekt. Nicméně kvantita na úkor kvality. Sám píšete o chytání vody z filtrace do sudu a vrátit. Tak si v tom udělejte pořádek, zřejmě si již nepamatujete, co jste napsal. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 24.5.2018 7:16

ne přes filtr, ven. Venku to můžete chytit...

Tohle jsem napsal, zkuste si to přečíst v původním mém postu. Slovo "ne" obvykle znamená zápor.  Popisoval jsem vlastní zkušenost. Podařilo se tak zachránit vodu s poměrně malými ztrátami. Kolik čeho kdo napsal není v tomto vlákně probíráno. Nevím, proč to zmiňujete. Ten váš omyl je kvalitnější?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.46 (?), 24.5.2018 7:58

Jste lepší pisatel, než já čtenář. Nicméně pointa vám unikla. Chytat vodu určenou do odpadu do sudu nemá velký rozdíl s vodou z filtrace. Voda je silně zkalená jemnými nečistotami. A my si psali s tazatelem o zachycení jemných nečistot v průběhu filtrování. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 24.5.2018 8:07

Vy asi máte problémy s chápáním psaného textu. wink Vyvločkovat znamená, že se vám kal z vody vysráží a voda vyčistí. Kal se buď zachytí ve filtraci, nebo klesne na dno bazénu. Po tomto procesu je už odseparovaný, voda čistá. Tzn. vysátí sedlého kalu ze dna bazénu do sudu a ponechání odstát znamená, že vám opět v sudu zůstane vyčištěná voda a kal usazený na dně. Takže voda v sudu NENÍ silně zkalená, jak se tu snažíte tvrdit, nýbrž ČISTÁ.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.3 (?), 24.5.2018 8:51

V průběhu filtrace, tanec se sudy nechám více chápavým.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 24.5.2018 8:10

Mně nic neuniklo, vy jste špatně čet. "po usazení vrátit vodu".  Rozumí se bez kalu. Musí se vám všechno takhle předžvýkávat, nebo jste troll? Co udělá tazatel je jeho věc a je mi to srdečně jedno. Reagoval jsem na jeho dotaz, co si vysvětloval s vámi mně nezajímá. Howgh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.3 (?), 24.5.2018 10:41

Na každém foru se najde P.ěkná P.íča všeználek. S váma jsem vůbec nechtěl kokotovat. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 145.82 (?), 24.5.2018 10:19

Zkouším podle vašeho doporučení, zatím dva dny po sobě, vypadá že to bude chvíli trvat, ale půjde to. Ráno vysaju uaszeníé vločky do sudu, večer přečerpám ze sudu zpátky (samozřejme ne všechnu, usazeniny pak vyleju, čerpadlo držím zrhuba ve třetině sudu). Dneska už jsem viděl po přejetí vysavače náznak čístého modrého dna bazénu :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 209.225 (?), 23.5.2018 12:42

Bez problémů vyřešeno i bez vločkovače. V Montfieldu jsem koupil punčochu na síto do skimmeru (cca 40,-Kč), která pylu pobrala celkem dost. Ve spojení s pískovou filtrací a bazénovým automatickým vysavačem, který má taky textilní pytlíky, byl bazén úplně čistý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika