Jak pročistit bazén od pylu



Stránky: 1,  2,  3   
host - 145.82 (?) 
21.5.2018 14:46, zobrazeno: 24238x

Zdravím,

pylová "kalamita", která na nás v uplynulých týdnech zaútočila nenachala na pokoji ani náš bazén, který jsem začal v té době odzimovat a nechal ho nějakou dobu odkrytý. Cca 14 dní se snažím pylu zbavit, ale písek ve filtraci jej všechen nepobere a tak je voda pořád nažloutlá.

Nemáte někdo tip jak s pylem zatočit? Vypuštění bazénu beru jako poslední variantu (je to 17m3). Napadlo mě dát před primární filtr čerpadla (asi do skimmeru?) nějakou látku (textilní plýna?), ale mám strach, abych to neodnesl motor čerpadla...

Děkuji všem za případnou radu...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 52.153 (?), 21.5.2018 15:10

Zdravím, dříve jsem vyráběl pokusný předfiltr. Nějak se nepovedl, podtlakem se mačkal a také se špatně čistil. Loni jsem zjistil, že lze s velkým účinkem použít kartuš do kartušové filtrace. Mezi kartuš a kryt skimeru jsem vložil vymezovací kroužek. Filtrace po vypnutí ztratí sání a kartuš by pohybem do strany překryla sání skimeru. Kartuš se snadno vypere pod vodovodní tryskou. Zachytí i řasy. Je třeba průběžně kontrolovat, kartuš se zanese na průtoku 12 m3/ hodinu během jednoho dne. Ušetří spoustu vody proplachováním písku. J. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
aldyk - (34) - 176.230 (?), 21.5.2018 16:26

Vyzkoušel bych vločkovač, zrnka pylu jsou drobná, filtrace to nemá šanci pobrat. Vločkovač z toho udělá větší shluky které filtrace zachytí a zbytek se vysaje ze dna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 145.82 (?), 22.5.2018 10:17

Ten kartušový předfiltr stojí za vyzkoušení, díky za super nápad.

Vločkovač jsem samozřejmě zkoušel, používám Azuro Flukol, možná vyzkouším nějaký jiný, který pracuje na jiném principu. Doporučíte mi něco jiného?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 232.197 (?), 22.5.2018 10:29

Kartuš stojí na internetu 70 Kč a nedávám do vody chemii. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 51.240 (?), 5.7.2018 12:19

Po měsíci filtrování přes kartuš ve skimeru mohu konstatovat, že jsem konečně dosáhl stavu, že bazén slouží mi a ne naopak. Zpočátku jsem kartuš pral každý den, teď vydrží 4 dny. Voda je dokonale čistá a průzračná. Přestal jsem používat vysavač, jen vyperu kartuš. Úspora vody je taková, že bych uvažoval o návrhu na patent. Vodou se šetří stále víc a má cenu stále větší. Jednou za několik dnů propláchnutí kartuše, nikomu tolik času nevezme a kartuše se stejně bez pískových filtrací propírají. A ještě bombónek na konec mého vstupu, do písku se nedostává hmyz, který se do proplachu písku ve vodě rozkládá. Z kartuše jej vypláchnete kdy chcete a nerozkládá se ve vodě dlouhou dobu. Za mě dávám Jirkovi 1****.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 4.177 (?), 22.7.2018 17:42
Zdravím Vás, mohl byste prosím vložit foto umístění kartuše ve skimeru?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 145.224 (?), 20.5.2020 9:50
V bazénu máme pyl z řepky. Zkoušeli jsme vločkovač i projasňovač od Marimexu a taky vůbec nic 😥. Zkusime tedy ten filtr před skimer co radí pán.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 22.5.2018 10:39

Před roky jsem to řešili u příbuzných, ti měli vodu žlutou. Rada je správná, postupně vločkovat a ráno odsát ode dna kal ne přes filtr, ven. Venku to můžete chytit do sudu a po usazení vrátit vodu. Průběžně filtrovat. Dá se ale není to hned.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 143.50 (?), 23.5.2018 12:05

V čisté vodě vydrží kartuš týden. Zachytí drobný hmyz, který by jinak byl v písku, než se propláchne filtrace. A úspora vody je značná. Propláchnutou vodu z filtru do sudu nechytám, je značně humusová.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika