Dávkování alternativní chemie



host - 45.59 (?) 
25.7.2009 16:34, zobrazeno: 36032x

Mohl by někdo poradit jak ušetřit za chemii do bazénu - jaké přípravky a jejich dávkování?  Četl jsem skoro vše co tu lidi radí ale někde nejsou rady úplné. Chtěl bych to sjednotit. Poraďte těm co mají věčné problémy s vodou jak ušetřit a mít vodu jedna báseň. Dík za doplnění údajů kolik, co, a kde to vzít kromě drogerie samozřejmě.

1. Modrá skalice - ničí řasy ve vodě. doporučená dávka je 3-6g na 1m3

2. Savo - má sloužit místo chlorových tablet. dávkování udávají 50ml na 1m3 na 1 měsíc. a někteří i více. Nevím jaký druhy mají musim se podívat v drogerii co dělaj za typ.

3. PH mínus - má k tomu sloužit kyselina. Někdo udává Sírová, někdo Chlorovodíková- solná a i jiné typy. Dávkování neznámé? Procentuální síla Kyseliny neznámá.

4. PH plus - Někdo udává krystalickou sodu na praní. Někdo dokonce vápno. Dávkování neznámé.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 6.103 (?), 26.7.2009 7:42

Přesnou kuchařku vám někdo dá těžko, hlavně proto, že každý má trochu jinou vodu. A i kdyby to udělal, neznamená to, že vodu jako víno budete mít taky.

P.S. pH směrem nahoru lze upravit i hydroxidem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 45.59 (?), 26.7.2009 13:28

Jo todle jsem čekal. To má bejt všeobecně. Určitě někdo ví že když naleje do 18 kubíkovýho bazénu například 600ml kyseliny sníží to hodnotu ph o 0,3. Je to jen příklad. Tak mam aspoň z čeho vycházet a skusim a upravim si to podle potřeby. Neřikejte že mezi tou spoustou lidí neni nikdo kdo to ví a neni sobec se o to podělit. Proč utrácet tisíce za úpravu vody když to jde za pár korun. Kolik je tu lidí kterým za noc zezelenala voda a to tam cpou chemii za stovky korun aby se to nestalo a stejně je to na nic. Tak prosím za všechny co mají obyčejnej bazén a nemůžou si dovolit ionizátor nebo solnou jednotku za 12000kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 31.179 (?), 27.7.2009 15:25

Je to naprosto jednoduché. V marketu, kde prodávají bazénovou chemii si na etiketě přečtěte jejich složení. Tuto chemikálii pak kupte v drogerii. S dávkováním je to horší, to musíte odzkoušet. Takže místo chloru se používá SAVO pro bazény, místo pH+ hydroxid sodný, místo pH- kyselina chlorovodíková atd. Jen musíte dávat bedlivý pozor při manipulaci s nimi. Použít ochranné pomůcky a připravit roztok zvlášť např. v 10 l plastovém kbelíku)napřed dám vodu a pak chemikálii a zamíchám)a potom opatrně vlévat do bazénu. V bazénu pustit filtraci a nekoupat se až příští den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 62.7 (?), 16.8.2009 20:47

Ze svých zkušeností v akvaristice mohu připojit pár praktických rad:

1. ph je snadné měřit kapkovými testery z akvaristiky. Cena do 100Kč a vydrží to docela dlouho.

2. čím tvrdší je voda, tím více je třeba přidat kyseliny nebo zásady, aby došlo ke změně.  Změna ph probíhá skokově, tzn. přiléváte přiléváte, ono nic, nic a pak najednou to poskočí o stupeň.

3. volil bych způsob, vzít si procentuální část obsahu bazénu, třeba při 5000l bazénu vzít 5l a na tom to testovat. Potom nožství přidaných látek patřičně vynásobit a aplikovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 233.91 (?), 19.8.2009 17:29

Moje dávkování-bazén 15m3.P o napuštění 3malé lžičky modré skalice a když je PHmínus a zbělá voda tak 0,5kg sody-to je tak3*za sezonu.A ve skimeru stále kombi tabletu/cena 220 za 5ks/a ta vydrží 12 až14dní.Toť vše.Voda jako křišťál od května a doufám, že to vydrží až do října.Vodu jsem letos ještě nedopouštěl, naopak kvůli dešti jen odpouštím.Zkušenosti s kyselinami atd.na PH+nemám-zatím se mi to nestalo.Zdravím P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 113.11 (?), 26.8.2009 9:55

Ahoj,

letos jsem odzkoušel chlornan sodný (cca 0,3 l každé 3 dny), kyselinu sírovou akumulátorovou z drogerie (cca 0,5 l každých 14 dní) a modrou skalici 60g na dávku (cca 1x za měsíc). Vycházím z podkladů na inchema.cz   Bazén je nadzemní, 18m3, písková filtrace, s kvalitou vody jsem zatím oproti minulým rokům velmi spokojen.

PS: s výše jmenovanou firmou nemám nic splečného

Aleš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 62.25 (?), 19.7.2017 20:25
Musim vám moc poděkovat za váš recept na dávkování-bazén. Řídím se přesně podle toho co radíte a funguje to perfektně. Díky moc👍🏻👏🏻😊
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 62.25 (?), 19.7.2017 20:28
Jo a ještě něco, minimální náklady což je velmi příjemné❤☀
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 233.88 (?), 22.7.2017 19:40

Mohl by mě prosím někdo poradit jak vysát kal ze dna bazénu? Vodu totiž napouštím z lesního potoka, žádnou filtraci nemám a potřebuji jen nějaké technické řešení (např. jako velká fixírka) s hadicí na odsání nečistot ze dna bazénu velikosti průměru 5 m a hloubky 1,5 m. Děkuji za každý nápad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika