Bazén bez filtrace - jak dlouho vydrží voda



host - 129.96 (?)
1.6.2011 11:56

Mám bazén kruhový 3,66m s kartuší už asi 15 let. Za tu dobu jsem jednou musel koupit nový. Začátky byly krušné. Zakalování, výměna vody, neustálé filtrování, skládání na zimu.

V současné době používám filtraci tak jednou za měsíc a jen pro formu. Dříve jsem totiž podceňoval měření a úpravu pH. Od té doby, co jsem začal regulovat pH, tak opravdu stačí bazén roztočit a po uklidnění vody odsát ze středu bazéhu nečistoty. Z povrchu čerstvé nečistoty odstraňuji síťkou. Zejměna před večerním zakrytím. Jestliže je dlouho chladno a nechce se mi do vody, roztočím vodu pádlem.I jemné usazeniny se dají odsát, je to jenom trošku pracnější. S bazénem se musí umět žít. Dnes už bych se nebál bazénu i zcela bez filtrace. A ujišťuji, že se jedná o křišťál. Po těch letitých zkušenostech bych se i za mírně zakalenou vodu styděl. Na zimu odpustím vodu jen pod přívod filtrace a ošetřuji ji stejným způsobem (pádlem) do listopadu. Na jaře je voda takřka absolutně čistá (až na několik pavouků), dopustím 2 kubíky vody, upravím pH a jede se dál.

Upozorňuji, že samotný chlór, zejména při vyšších teplotách nemusí stačit. Pokud je rozhozené pH, tak nemusí být tableta ani Savo dostatečně účinné. A pokud se už něco v bazénu rozmnoží (voda se začne kalit), pak ovšem začne být problém, protože i když zastavíte tvorbu řas, ty klesnou ke dnu a pak už je čištění náročnější.  Měřením pH a jeho regulací se ušetří i za chlórování. Chlór je taky potřeba měřit. Chci se koupat ve vodě a ne v chlóru. Natož v modré skalici.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 233.105 (?), 31.5.2011 14:44
Myslím, že účinost filtrace se zbytečně přeceňuje.Slouží vlastně jen k komu, aby zbavila vodu mechanických nečistot.Pokud je bazén kruhový, stačí se v něm několikrát projít dokola, roztočit vodu a ráno je vše na prostředku a dá se to sebrat jemnou síťkou.A co se týče chemie, poslední 3 roky používám multifunkční tablety 5v1 a voda je od května do září jak křišťál.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 47.93 (?), 31.5.2011 15:06

..jako křišťál s filtrací, nebo bez filtrace? tzn. sbíráte,,bordýlek,, ručně a jen tabletujete?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 233.105 (?), 31.5.2011 18:41
Pískovou filtraci mám 2 roky, protože jsme pořídily velký bazén, ale předtím byla Tampa asi 5 roků a kartušová filtrace co byla k bazénu je k ničemu a stejně vydržela 1 sezonu..Takže mám za sebou, savo,různá PH, modrou skalici atd.Pak jsem oběvil ty tablety a už nic jinýho nedávám.A teď u velkýho bazénu pouštím filtraci jen když luxuju dno nebo je ve vodě napadaný čurbes, protože je čtvercový a u něj to obíhání moc nefunguje.Ten křišťál neberte doslovně, ale voda byla čistá.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.29 (?), 1.6.2011 7:04

Tohle mě připomíná dobu analogové televize, kdy každému připadal ten jeho obraz dobrej neli perfetní.A přitom to nebylo kolikrát ani ke koukání.Zrovna tak může dopadnout hodnocení kvality vody.Ale zapínat filtraci jenom na luxování asi nebude to pravé.Žádná síťka nepochytá jemné částice jako filtr.Ale to bude každého věc v čem se koupe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 1.6.2011 8:19
Jemné částice síťka samozřejmě nevezme ale vůbec se takového koupání bez filtru nebojte. Dejte tabletu (Savo se mi neosvědčilo), usazené nečistoty odsávejte (stačí hadice s kusem PP trubky a samospád) a bazén přikrývejte plachtou. Tableta udrží vodu ve velmi slušné kvalitě, jen je potřeba sluníčko a teplo aby se tam dalo cáchat, to počasí je zatím hlavní důvod proč je bazén v garáži.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 233.105 (?), 1.6.2011 9:24
Křišťál to není, ale na stupnici kvality bych ohodnotil stupněm čistá a to mě stačí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 47.93 (?), 1.6.2011 10:17

paráda..můžu s ezeptat jak často pouštíte tu filtraci?? díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 152.171 (?), 11.7.2011 23:39

Moc hezké, mít takový bazén, tak jsem spokojená

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.96 (?), 1.6.2011 11:56

Mám bazén kruhový 3,66m s kartuší už asi 15 let. Za tu dobu jsem jednou musel koupit nový. Začátky byly krušné. Zakalování, výměna vody, neustálé filtrování, skládání na zimu.

V současné době používám filtraci tak jednou za měsíc a jen pro formu. Dříve jsem totiž podceňoval měření a úpravu pH. Od té doby, co jsem začal regulovat pH, tak opravdu stačí bazén roztočit a po uklidnění vody odsát ze středu bazéhu nečistoty. Z povrchu čerstvé nečistoty odstraňuji síťkou. Zejměna před večerním zakrytím. Jestliže je dlouho chladno a nechce se mi do vody, roztočím vodu pádlem.I jemné usazeniny se dají odsát, je to jenom trošku pracnější. S bazénem se musí umět žít. Dnes už bych se nebál bazénu i zcela bez filtrace. A ujišťuji, že se jedná o křišťál. Po těch letitých zkušenostech bych se i za mírně zakalenou vodu styděl. Na zimu odpustím vodu jen pod přívod filtrace a ošetřuji ji stejným způsobem (pádlem) do listopadu. Na jaře je voda takřka absolutně čistá (až na několik pavouků), dopustím 2 kubíky vody, upravím pH a jede se dál.

Upozorňuji, že samotný chlór, zejména při vyšších teplotách nemusí stačit. Pokud je rozhozené pH, tak nemusí být tableta ani Savo dostatečně účinné. A pokud se už něco v bazénu rozmnoží (voda se začne kalit), pak ovšem začne být problém, protože i když zastavíte tvorbu řas, ty klesnou ke dnu a pak už je čištění náročnější.  Měřením pH a jeho regulací se ušetří i za chlórování. Chlór je taky potřeba měřit. Chci se koupat ve vodě a ne v chlóru. Natož v modré skalici.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 233.105 (?), 1.6.2011 13:03
Jsem rád, že má někdo stejnou zkušenost jako já.Filtraci jsem měl puštěnou naposledy při vysávání dna předevčírem.Pisateli v příspěvku nade mnou doporučuji ty zminěné 5v1 a nemusí hlídat ani PH.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika