Nářadí na výrobu vína v HK obchody



host - 38.186 (?)
3.7.2012 14:26

Na rozkvašení mám 10-ku tu 5-ku potřebuji právě na stočení z kvasinek, ale díky za upozornění

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
Stránky: 1,  2   
host - 124.132 (?), 2.7.2012 22:57, zobrazeno: 14864x

Dobrý den,

netušíte prosím někdo z Hradce Králové a okolí (Pardubice, Vysoké Mýto, atd), kde by se daly sehnat věci na výrobu vína.

konkrétně sháním:

- demižón holý 5l
- kvasná zátka s tím sklěněným "pajdulákem"
- popř. moštoměr/cukroměr, ví někdo jaký je mezi tím rozdíl?
- kvasinky, libovolné, budu trénovat na rybízu

Děkuji moc za jakoukoli ideu.

S pozdravem Georg Black.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferby1 - (41) - 244.2 (?), 3.7.2012 9:36

Dobrý den pane kolego,

vše se dnes dá lehce sehnat a objednat na internetových obchodech s vinařskými potřebami, kterých je mnoho - je to nejjednodušší, nejrychlejší a nejlevnější. Jinak v této době jsou k dostání demižon, kvasné zátky apod., stejně tak jako věci na zavařování i ve velkých obchoďákách se zahradními potřebami v HK a okolí. Přeju hodně zdaru s výrobou vína...

S pozdravem Ferby

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 38.186 (?), 3.7.2012 10:43

Děkuji za ideu,

mám s tím tak trochu problém.

ad 1) na iternetu jsem bud našel jen velkoobchod, nebo pana Urbana bez ceníku, popř. nikoho kdo prodává holé demižóny.

ad 2) HK jsem včera trochu procestoval a jediný co jsme sehnal byl 10l demižón v Hornbachu

ad 3) stadium rybízu volá po rychlém řešení, které vzhledem k mým nezkušenostem a případné nevyhnutelné komunikaci s provozovately interenetových obchodů není realizovatelné

V HK sice pracuji, ale úplně ho neznám. Mohl by jste mi sdělit názvy, příp. lokaci alespoň 1- 2 takových obchodů.

Díky za podporu. GB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ferby1 - (41) - 244.2 (?), 3.7.2012 12:53

Dobrý den, nechtěl jsem tady dělat nějakou reklamu, ale asi nevadí, když sdělím, že jsem demižony viděl právě v Hornbachu a pak myslím, že i v OBI a Baumaxu, alespoň tam tyto věci, např. i včetně listu na ovoce vždy touto dobou měli. Jinak na tom internetu toho je opravdu spousta a s ceníkem, žádné velkoobchody, je třeba se dívat na e-shopy stránek s vinařskými potřebami, které jsou dostupné vždy všem odběratelům. Nějaké věci jsem kupoval i v kameném obchodě s laboratorním sklem v Hořické ulici. Tak to zkuste...

Z HK zdraví Ferby  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 38.186 (?), 4.7.2012 8:44

Děkuji za poradu. Sice jsem nákupy absolvoval v tý brutální bouřce, ale nakonec jsem v Hořický sehnal sklo(demižón, kvasná zátka) a na Novým Hradci kvasinky na 10l(vinka). Takže ve dnech volna natrhat a hurá s tím do demižónu.

Pak už jen za stálého míchání zvolna vylít do záchodu. :-)

S pozdravem GB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 24.183 (?), 3.7.2012 14:08

Moštoměr nebudete potřebovat, stačí pracovat s průměrnými hodnotami obsahu cukru. Kvasná zátka také není nutností, stačí plastová hadička svedená do PET láhve s vodou. Pětilitrový demižon je málo, v tak malé nádobě víno pořádně nerozkvasíte. Minimum je 10L, nejlépe ještě větší. Uvědomte si, že demižon naplníte šťávou max. ze dvou třetin. Ale budete potřebovat ještě jeden, menší demižon na stočení vína z kvasinek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 38.186 (?), 3.7.2012 14:26

Na rozkvašení mám 10-ku tu 5-ku potřebuji právě na stočení z kvasinek, ale díky za upozornění

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 14.199 (?), 20.11.2013 6:33

Co jsou průměrné hodnoty obsahu cukru? Jak ví, že jich dosáhl?  Pokud bude chtít mošt dosladit třebas na 21 st, bez moštoměru se neobejde. A kolik tam má cukru nevyvěští ani náhodou. Musel by ponořovat slepičí vejce a to je, řekl bych trochu obsolete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 130.82 (?), 19.11.2013 21:42

Snad laboratorní potřeby v Hořické ulici mají skoro vše co se týče skla, moštoměru a lihoměru

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 130.82 (?), 19.11.2013 21:46

A demižony 5 litrů bývají u kontejnerů se sklem. Od italského vína.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika