vlčí bob



Stránky: 1,  2,  3   
zizalovi - (1) - 208.46 (?) 
26.3.2008 20:22, zobrazeno: 31587x

Prosím poraďte, koupila jsem si vlčí bob. Plánuji ho dát na místo, kde bude vystavený přímému slunci a do půdy, která je, podle mého názoru, nekvalitní, jílovitopísčitá. Myslíte, že se uchytí? Kdy ho mám vysadit? Vyžaduje nějakou zvláštní péči a je třeba ho nějak připravit na zimu?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 207.92 (?), 27.3.2008 8:06

Myslím, že bez problémů může růst i v daném místě. Pro začátek přidejte trochu kompostu, pak by se měl rozrůst sám. Na zimu není třeba jej nijak připravovat. Vysaďte ho jak jen to půjde, aby co nejdříve začal kořenit. Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 76.69 (?), 27.3.2008 18:15

Pozor, vlčí bob /lupina/ špatně snáší přesazování. Honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
milichovska - (5) - 208.46 (?), 29.3.2008 13:23

Děkuji mockrát za rady. Přeji hezký den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 28.226 (?), 29.3.2008 23:54

Je pravda, že vlčí bob neboli lupina mají raději mírně kyselou půdu? Je tedy vhodné přidat trochu rašeliny? Přemýšlím o výsevu ze semínek, ale nevím jak na to - rovnou do půdy, nebo raději pařeniště? Měla jsem jednu rostlinku červeného bobu a dost u nás na jižním svahu na plném slunci chřadl, mám se pokoušet ho znovu vysazovat?Děkuji za rady.Majka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Lenka U. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 114.199 (?), 30.3.2008 9:40

Podívejte se, kde roste v přírodě, to mnohé napoví: Já ho vídám nejčastěji spíše na vlhčích místech podél lesních cest a na pasekách, na slunci, ale ne celodenním, nebo v polostínu. Lehce kyselá půda by mu asi neměla vadit, ale pokud nemáte půdu vysloveně zásaditou, rašelinu bych nepřidávala. Rozhodně sít rovnou do půdy, přesazování těžko snáší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Leandrpalmares - (27) - 202.201 (?), 31.3.2008 10:40

Dobrý den i já mám moc ráda Lupinu, Jednu mám, dostala jsem ji od kamarádky z práce takový maličký kořínek asi do síle špejle s lístečkem velikosti pětikoruny řekla at to zasadím že se mi určitě bude líbit a taky že jo hned ten rok se neuvěřitelně stala sylnou rostlynou a bohatě kvetla, už jsem ji i několikrát přesazovala a rozdělovala na trsy.Bohužel ale marně hledám tu co jsem si loni objednala od Lukon glads.Došla mi směs ale přes léto vydržel jen jeden kořínek, ještě na podzim vyčuhoval lísteček, ale obávám se že asi nepřežila.V zahradnictvích která navštěvuji sem na ni ještě nenarazila.Chtěla bych i jinou barvu třeba červenou nebo modrou tak vyzkouším tedy zasadit přímo do země ze semínek.Můžu je tedy vysadit do země už ted?nebo kdy je nejlepší doba, poradte kdo s tím má takovou zkušenost prosím.Na fotce je ta co se jí u mě daří, dá se říci že je to první kytička se kterou jsem začala se zahradničením, které mě už asi nikdy nepřestane bavit.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 31.3.2008 12:10

V knize píšou o jednoletých i vytrvalých vlčích bobech. Oba typy doporučují množit ze semen doma pod sklem a v květnu vysadit na stanoviště. A já dodám: dostala jsem dva semenáčky od kámošky, jeden uhynul, druhý chřadl. Ale žil, tak jsem ho dala jinam, více vlhka, méně slunečního úpalu. Už raší a asi zas bude větší (mám ho tak 3 roky). Těším se.

H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.161 (?), 4.8.2008 11:43

Já jsem si vlčí bob vypěstovala ze semen. Je překrásný, mám ho už třetím rokem. Trochu mě mrzí, že když ho ostříhám po odkvětu, některé listy i stvoly zežloutnou a jsou nevzhledné. Později, asi v červenci a srpnu začne pouštět znovu a ještě jedou kvete, ale méně než na jaře. Taky stříháte odkvedlé květenství nebo to raději nechat jak to je v přírodě? Alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.122 (?), 4.8.2008 12:21
Klidně to nechte, pokud vám nevadí že budou fazolky vystřelovat do okolí...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika