vlčí bob



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 76.122 (?) 
4.8.2008 12:11
Předpěstování vůbec není třeba, vlčí bob vám dokonce začne rost jako plevel.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
            
host - 44.120 (?), 7.4.2008 17:46

Já jsem vysévala do truhlíku.A pak ven podle návodu Vyrostly krásné a barevné a pak se ještě mezi sebou nějak pokřížily.Bohužel mi potom vymrzly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 44.120 (?), 7.4.2008 17:39

Mám ho zasazený ve stejných podmínkách jako vy a daří se mu dobře.Jen je ho třeba v létě při suchu zalévat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
elenwen - (9) - 8.180 (?), 25.4.2008 12:48

mám zkušenost: vysela jsem přímo na stanoviště a z celého sáčku přežily jen dvě rostliny (asi kvůli suchu), které ale ještě ten rok nádherně kvetly.

pak jsem zkusila vyset nejdříve do květináčků... když měly asi tři listy začaly postupně umírat - nevím proč. Ale ty, co jsem stihla přesadit na záhon, všechny přežily a i když byly malé, přečkaly v pohodě zimu... tak snad letos vykvetou.

Myslím, že přesazování jim zase tak moc nevadí a když už jsou rostliny velké, je možné je dobře množit oddělením části hlíznatách kořenů. zkusila jsem to a nová rostlina byla ještě tu sezónu větší a krásnější než mateřská rostlina.

přeju hodně radosti z téhle překrásné tvalky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 25.4.2008 14:32

Povšimli jste si také před pár dny, že se u nás ozývají zastánci původních druhů planých rostlin? Pohoršovali se nad šířením dovezených květin a keřů, jmenovali v jedné větě bolševník i vlčí bob. Na další potrefené si nevzpomenu. Tak si říkám, kde je zdravý střed, vždyť podle takové filosofie "čistoty" bychom se museli vzdát i brambor, krůt, cigaret a vůbec (!) skoro všeho...

Co vy na to? Ten pořad byl v TV.

H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jakub z Hané - (8) - 4.238 (?), 25.4.2008 14:51

tak dle mě tím byly myšleny především invazní rychle se množící rostliny které tu nemají pořádnou konkurenci...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 110.8 (?), 25.4.2008 22:55

Invazní rostliny v různých ekosystémech bychom mohli přirovnat k oranžovým slimákům na zahradě. Ti u nás také nejsou původní. Na rozdíl od slimáků jsou invazní rostliny často krásné, ale jejich vliv na ekosystém je v něčem podobný vlivu slimáků na zahradu. Slimáci nemají, na rozdíl od jiných živočichů obývajících zahradu, téměř žádné predátory.  Invazní rostliny nemají, na rozdíl od domácích druhů, téměř žádné konzumenty, kteří by významně regulovali jejich růst, početnost a šíření.  V obou případech proto, že se tyto druhy nevyvíjely s místní přírodou. Nejsou tedy běžným způsobem zapojeny do vazeb v ekosystémech, které by jejich šíření účinně regulovaly. Proto v mnoha případech potlačují domácí druhy. Někde to platí i pro vlčí bob.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 25.4.2008 23:13

Rozumím tomu. Jen mi to nedá-jaký je tedy rozdíl mezi např. topinamburem (taky ho jmenovali) a slunečnicemi na poli? A jestli je nevhodné pořizovat si do zahrady vlčí bob, proč se dají semena koupit v obchodě? Kdo má větší pravdu?

H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.122 (?), 26.4.2008 0:51

No asi jde o odolnost. Jestli máte vlčí bob, tak víte. Roste to jako plevel všude kam se to dostane a všechno to přeroste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.215 (?), 26.4.2008 20:27

Pozor na malé děti a domácí mazlíčky - vlčí bob je JEDOVATÝ!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika