Usychání levandulí



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
host - 87.2 (?) 
3.6.2016 9:29

Jak malé dítě... já nechci a nechci...  i rostliny mají své nároky na pěstování, a člověk by se jim měl podřídit a né všemožně bojovat...  možná, že by se ve Vašich tvarovkách dobře dařilo některým skalničkám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                  
host - 240.228 (?), 3.6.2016 11:45

Ve Francii na polích levanduli pěstují prakticky v čistém písku. Stejnou zeminu mají např. i na Uherskohradišťsku. Levandule nemá ráda ani těžkou zeminu, ani vlhko jako takové. Pokud se vám nechce rozebírat celé tvarovky, tak bych podryla částečně alespoň tu spodní řadu a vysypala to tím štěrkem. Samozřejmě podrýt z kraje, opatrně tak, aby se vám to všechno nesesulo. Zbytek rostlin na podzim alespoň vytahat a zeminu smýchat napůl s kopaným pískem.Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.228 (?), 3.6.2016 11:48

Jo a jak píšou ostatní: některým rostlinám se na vybraném místě dařit nebude, kdyby jste se potento wink Takových pokusů jsem sama dělala X, měnila zeminu, hnojila a nevím co ještě, nakonec jsem rostliny přesazovala třeba třikrát jinam, než jsem trefila místo, kde konečně prospívají. Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 3.6.2016 12:25

Jasně, s tím místem bych souhlasil, kdyby ani ty horní řady nebyly v tak perfektním stavu. Tam se jim ale daří, takže jsem tipnul na vlhko dole (je to jen teorie, zatím nikdo nedokázal relevantně posoudit, nikdo nemá podobnou zkušenost) - tedy učiním opatření, dám drenáž + písek a měl by být problém odstraněn. cool Příští rok se podělím o výsledek, kdyby někdo přišel s podobným problémem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika