třapatka - rudbekie - echinacea



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
rendelin - (14) 
30.3.2007 15:23, zobrazeno: 109433x

Dobrý den, najde se někdo kdo má na zahrádce rozrostlou třapatku nachovou (echinacea purpurea-rudbeckia purpurea) nebo i jinou rudbekii? R.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 47.138 (?), 19.4.2007 12:45
Echinacea není Rubekie.Sazenice Echinacei má v nabídce Barker.Jsou pěkně silné,kvetly  hed první rok.Pěstování ze semínek dá dost práce(času).V únoru vysít do nádoby (pouze pocukrovat zem,nezakrývat zemí)zalít a dát na světlo do tepla.Přikrývám výčkem.Je tam jak ve skleníku.Když povyrostou,tak odkryju.Když jsou asi 5 cm.vysoké tak po 5.zasadit do květináčkú.Za rok je na jaře zasadit na stanoviště.Ze semen na záhoně nevzejdou.Samostatně je sázet také nemá cenu. Hanka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 9.13 (?), 23.4.2007 21:43
Rudbeckie (echinacea purpurea moench.), známá spíše jako rudbeckie.......více v Herbáři léčivých rostlin Ing j.Janči a J.A.Zentricha
I léčebné účinka a příprava léčebných přípravků. Žlutou (příbuzný druh) i purpurovou lze zakoupit na tržnicích na jaře....alespoň v Šumperku.
Úspěšné pěstování.....milují je čmeláčci i motýli....
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 241.240 (?), 18.6.2008 21:47

Ale vzejdou. Loni jsem semínka z právě odkvetlých echinaceí jen tak "rozcukrovala" na různých místech a vzešlo jich plno. Už jsou asi 8 cm vysoké. Nejkrásnější a nejsilnější jsou vždycky ty, které si své místo s touto mou malou pomocí najdou samy. Moje zkušenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 48.25 (?), 25.10.2008 18:30

Dobrý den, chtěla jsem Vás poprosit, zda byste mi nenapsal(a) Vaše zkušenosti s přímým výsevem Echinacea na záhon. Píšu na podobné téma bakalářskou práci a vím, že vzcházivost těchto rostlin v polních podmínkách je prakticky nulová. Díky moc. petra.chladkova@post.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 33.134 (?), 5.10.2011 16:37
Echinacea purpurea ze semen přímo na záhon podle mých zkušeností není problém.Je to už několik let, takže si přesně nepamatuji přesnou dobu výsevu, ale vyséval jsem podle návodu na sáčku. Semenáčků bylo tolik, že jsem je rozdával. Nevím ale, jak je to s odrůdami.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 217.187 (?), 26.9.2011 23:04

Jo, Bakker. Objednal jsem balení 5ks za velké peníze a nic z toho nebylo. Sazenice zmrzly nebo shnily, prostě zmizely. Reklamoval jsem, poslali novou várku 5 sazenic, měla to být směs barev, vyrostly pouze 4 a všechny ve stejné barvě. Jo, Bakker to je něco. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 47.28 (?), 19.4.2007 22:17
Nezná někdo odrůdu echinacey co má okvětní lístky otočené mírně nahoru (místo dolu jak je obvyklé) viděl jsem to na obrázku a vypadá moc elegantně. Ani na netu jí nikdo nenabízí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 174.242 (?), 12.11.2023 9:57

Lehce nahoru má otočené okvětní lístky každý mladý květ třapatky. Květ poměrně dlouho kvete, pomalu svěšuje okvětní lístky dolů a semeník naopak roste a postupně prominuje... Jakmile se Vám květ přestane líbit, stačí odstřihnout, podpoříte vznik nových květů. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 143.205 (?), 12.6.2008 10:24

Tak přebytků se vám zachtělo. ale milá paní, to by chtěl asi každý.  Jo, babky sousedky vymřely a byznys je byznys... Pěstuji ze semen a nikomu nedávám...  JITA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika