třapatka - rudbekie - echinacea



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?) 
12.6.2008 13:45

Ale, nevymřely, babka sice ještě nejsem, ale když mám nadbytek rostlin tak ráda daruji do dobrých rukou. Důležité je, že udělám někomu radost.Nesuďte všechny podle sebe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
         
Miky - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (92) - 186.3 (?), 13.6.2008 14:15

Echinaceu jsem si vypěstovala sama ze semen. Loni v květnu jsem drobné sazeničky vysadila na záhon, až jsem koukala, jak vitální to je rostlina, a letos mi pokvetou. Chápu snahu mít co nejrychleji osázené záhony - také jsem to tak cítila - ovšem radost nad vlastním úspěchem je přinejmenším stejná. Klidně bych jednu rostlinu darovala - ale jsem z Rokycanska... Miky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 164.158 (?), 15.6.2008 19:27

Třapatku (echinaceu) mám doma už pěkně vypěstovanou, ale teď v sobotu jsem byla v Baumaxu a byla jsem překvapená, že ji mají v prodeji - sice jen jeden výhon, ale velice dobře rostlá a pevná za 129,- Kč. Jsem z Frýdku a u zahradníka ji taky velice často prodávají. Kytičky se snažím koupit někde vždycky v obchodě, abych viděla jak vypadají. Ze semene to trvá dlouhou a od zásilek to dojde často zdevastované. Ale nedávám ani tak vinu zásilkovým obchodům. Oni to zabalí v pořádku a pěkné, ale pošta, která má v heslu "dnes podáte, zítra doručíme" si dělá z lidí srandu. Čím dražší poštovné, tím později to dostanete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 46.69 (?), 15.6.2008 22:11

Miky, jak velké jsi měla rostlinky když jsi je dávala ven? Případně zvolila jsi nějaký speciální postup (zakrytí, postupnou aklimatizaci a pak přesadit)? Taky si je pěstuju ze semínek a 1/2 jsem jich přesadila ven minulý týden ale zašly mi, úplně se ztratily. Taky chci mít radost z rosltlinek. porad prosím. :o)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Miky - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (92) - 186.3 (?), 17.6.2008 21:26

Vůbec jsem se s nimi nepárala, měly asi tak odhadem 4 listy. Zasadila jsem je normálně na záhon mezi ostatní kytky, ty se během léta rozrostly a trochu těm novým sazeničkám dělaly "střechu nad hlavou". Chytly se všechny, do jedné. Vůbec jsem se o ně vlastně nijak extra nestarala, pouze v prvních dnech zalévala a dávala pozor, aby měly dost vláhy a ujmuly se... Přeji hodně štěstí s jejich dalším pěstováním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 97.114 (?), 22.6.2011 19:48
To je dobře..At Vám kytičky kvetou...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 33.107 (?), 2.11.2008 20:11

I já se ztotožňuji s paní, co píše, že mi udělá radost, když můžu udělat radost někomu jinému právě tím, co se mi podařilo vypěstovat sama. Kdysi jsem si koupila semínka a nijak jsem se jim nevěnovala. Zasela jsem je do květináče, něco málo vzešlo a z těch 3 sazenic, které jsem si ponechala, se mi samy vysemenily a měla jsem je všude po záhonech. Spoustu jsem je rozdala, něco ještě mám. Klidně můžu i dále někomu darovat.Ne každý je takový, jako jste Vy, že by chtěl na všem vydělat. Mějte se hezky, milá paní, někdy i dobro se dobrem oplatí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 111.153 (?), 2.11.2008 20:25

Krom toho, ve většině přpadů se lidé, které spojuje nějaká záliba nechovají jako rivalové. Souhlasím s Vámi a s Micuko, že radost z toho, že lze někoho obdarovat je velikou odměnou. A i tady platí: "přej a bude ti přáno, dej a bude ti dáno". M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 163.46 (?), 22.6.2008 0:23

Tato rostlina se dá sehnat za 30 až 40 Kč v zahradnictví !!!  Za 100 Kč je drahá!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 35.125 (?), 7.7.2008 12:31

Jsem z Nymburska-Oskorinek a mam velmi rada tuto trvalku nebot mi spolehlive vzdy vyroste mraz nemrz a hlavne kvete cele leto a zari az je to k nevire jek je mila a spolehliva, mozna to neni primo prava echinacea, barva oranzova, stred cerny. Jana  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika